Fotovoltaika Pardubice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Pardubický kraj > Pardubice

Představujeme MOBIS, předního dodavatele fotovoltaických systémů v Pardubicích s více než třicetiletou tradicí. Specializujeme se na solární technologie a naše nabídka zahrnuje instalace fotovoltaiky pro domácnosti i podniky, přičemž důraz klademe na individualizované přístupy k našim klientům.

Naše tým odborníků v Pardubicích, zkoušených projektantů a elektrikářů, je připraven zrealizovat fotovoltaický projekt nejen v Pardubicích, ale i v okolí. MOBIS garantuje profesionální přístup, rychlé realizace do 60 dnů a plný servis během celého procesu, od návrhu po instalaci.

Zájemci o fotovoltaiku v Pardubicích, kteří si chtějí zabezpečit svou energetickou budoucnost a snížit své náklady na energii, mohou kontaktovat náš MOBIS tým pro bezplatnou konzultaci. Stačí nám poskytnout telefonní číslo a my se Vám co nejdříve ozveme.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha a klimatické podmínky jsou jedním z klíčových faktorů při investici do fotovoltaické elektrárny. Například Pardubice, díky své poloze a počtu slunečných dní v roce, jsou ideální pro instalaci solárních panelů.

Dalším faktorem je velikost a orientace střechy. V Pardubicích, podobně jako v jiných částech České republiky, je ideální umístění solárních panelů směrem na jih. Důležitý je také úhel sklonu střechy, ideální je dostatečně velká, rovná plocha s minimem stínu.

Ekonomické aspekty jsou taktéž důležité. Fotovoltaické panely představují počáteční investici, která se v Pardubicích vrací průměrně za 9 let. Je tedy důležité zvážit dostupné finanční prostředky a také dotace a pobídky ze strany města Pardubice.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Instalace solárních panelů je často uváděna jako účinný způsob, jak snížit energetické náklady a přispět k omezení emisí skleníkových plynů. Nicméně, ne každá střecha je pro tento účel ideální, a tak je důležité vyhodnotit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci.

Faktory, jako je velikost střechy, její orientace a volba materiálu mohou hrát klíčovou roli v efektivitě vašich solárních panelů. Malé střechy mohou nabízet omezený prostor pro instalaci, zatímco špatně orientované střechy mohou snižovat potenciální výrobu energie z panelů. A pokud je střecha vyrobena z nevhodného materiálu, například z eternitu, instalace může způsobit problémy s těsností.

Z tohoto důvodu je doporučené nechat provést profesionální technickou kontrolu vaší střechy před tím, než se rozhodnete pro instalaci solárních panelů. Pardubice nabízí mnoho služeb, které můžou pomoci s hodnocením energetické účinnosti vašeho domu a jeho schopnosti podporovat instalaci solárních panelů. Investice do takové kontroly může ušetřit čas a náklady, které by mohly vzniknout při instalaci panelů na nevhodnou střechu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dotační programy na podporu obnovitelných zdrojů slouží k tomu, aby usnadnily občanům získání financí na realizaci vlastních solárních elektráren. Program Nová zelená úsporám je specifický tím, že je přizpůsobený pro rodinné a bytové domy a od 1.9.2024 se mění.

Důležité je si uvědomit, že každý z těchto programů má své specifické podmínky a příslušná zařízení je třeba získat a instalovat v souladu s těmito podmínkami. Například v Pardubicích máme výhodnou možnost oslovit místní specialisty na solární energii, kteří dokážou klienty provést celým procesem žádosti o dotace, a tak maximalizovat přínosy z této investice do solárních panelů.

Na závěr je třeba zmínit, že návratnost investice do solárních panelů se výrazně zkracuje díky možnosti dosáhnout na dotační podporu. Proto se vyplatí podmínky pro získání dotace detailně prostudovat a v případě potřeby se obrátit na odborníky. Například v Pardubicích jsou k dispozici odborníci na solární energii, kteří klientům pomohou s tímto procesem.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Správné rozhodnutí pro připojení fotovoltaické elektrárny do sítě je nesmírně důležité pro její optimální fungování. Je nutné si uvědomit, že bez připojení lze elektrárnu spustit pouze na takzvaný ostrovní režim, což znamená, že nebudete schopni prodávat přebytky zpět do sítě a bude odříznutá od celé sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v závislosti na dané lokalitě. Například v Pardubicích můžete využít nástroje mapa připojitelnosti od EGD, který vám poskytne relativně přesné údaje o volné kapacitě sítě ve vašem okolí. Pamatujte však, že se jedná pouze o orientační nástroj a 100% přesnost zjistíte až po podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární elektrárny se staly populární investicí pro domácnosti i podnikatele, ale otázka stále zní: "Vyplatí se tato investice ekonomicky?"

Hlavními faktory při rozhodování jsou celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, dostupnost dotační podpory, a velikost a typ navrženého systému. Nicméně, instalační firmy často slibují krátkou dobu návratnosti investice, avšak veškeré výstupy z těchto analýz jsou velice orientační.

Pro lepší představu o výhodnosti investice do solární elektrárny nabízíme bezplatnou ekonomickou analýzu založenou na nejpřesnějších datech a předpovědích cen. I když se stále jedná o odhad, je tento krok důležitý při zhodnocení výhodnosti investice.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny se staly populární alternativou k tradičním zdrojům energie, ale je důležité vzít v úvahu několik faktorů předtím, než se do takové investice pustíte.

Za prvé, je třeba zvážit geografické podmínky a vily na místě instalace, jako jsou Pardubice. Je důležité zjistit, zda je dostatek slunečního svitu, kde bude elektrárna umístěna. Dále je důležité zvážit místní klimatické podmínky, jako jsou větry, deště a sněhové zatížení.

Z vybraného místa je také nezbytné zohlednit technické aspekty instalace a dlouhodobé údržby elektrárny. To vše jsou otázky, které zákazníci v Pardubicích často kladou, a proto je dobrá konzultace s profesionály na následující kroky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč zvolit fotovoltaické systémy od firmy MOBIS v Pardubicích?

  Firma MOBIS má dlouholeté zkušenosti v oblasti fotovoltaiky a je jedním z předních poskytovatelů solárních služeb v Pardubicích. Známe místní trh a potřeby našich zákazníků, a tak dokážeme vytvářet komplexní řešení přizpůsobené konkrétní situaci. Navíc jsme rodinná firma, čímž zaručujeme osobní přístup a důkladnou péči o každý projekt.

 • Jaké jsou výhody investování do fotovoltaických systémů v Pardubicích v roce 2024?

  Fotovoltaické systémy jsou investicí do budoucnosti. Vzhledem k rostoucím cenám elektřiny je přechod na solární energii výhodný z ekonomického i environmentálního hlediska. V Pardubicích navíc probíhá mnoho podpůrných programů a dotací zaměřených na obnovitelné zdroje energie, které mohou významně zkrátit dobu návratnosti investice.

 • Jak může firma MOBIS pomoci při připojení fotovoltaických systémů do distribuční sítě v Pardubicích?

  Jako jedna z předních firem v oblasti fotovoltaiky v Pardubicích máme zkušenosti s navigací v komplikovaných procesech připojení fotovoltaických systémů do místní distribuční sítě. Na základě předchozích projektů a spolupráce s distributory elektřiny vám můžeme poskytnout odbornou pomoc a podporu při zajišťování všech potřebných povolení a dokumentů.

Další lokality: