Fotovoltaika Opatovice Nad Labem: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Pardubický kraj > Opatovice Nad Labem

Opatovice Nad Labem, Pardubický kraj, je malé město s velkým potencialem pro využití obnovitelných zdrojů energie. Fotovoltaika se stává stále oblíbenějším řešením pro generování čisté, obnovitelné energie v této části České republiky.

Naše firma, MOBIS, je v oblasti fotovoltaiky v Opatovicích Nad Labem lídrem již přes 30 let. Nabízíme komplexní služby, zahrnující vlastní realizační tým, projektanty, elektrikáře a servisní techniky. Zvláštní charakteristikou našeho přístupu je, že na instalaci solární elektrárny nevybíráme žádné zálohy a zajišťujeme ji do 60 dnů.

V Opatovicích Nad Labem nabízíme možnost bezplatné, nezávazné konzultace pro všechny, kdo mají zájem o investici do fotovoltaiky a chtějí více informací. Je důležité, aby nám zanechali telefonní číslo, abychom se jim mohli co nejdříve ozvat a připravit pro ně nejlepší možné řešení v oblasti fotovoltaiky.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Opatovice nad Labem v Pardubickém kraji je místem se strategickým významem pro instalaci fotovoltaických panelů vzhledem k dostatku slunečního záření. Důležitou součástí rozhodování by proto měla být pečlivá analýza a hodnocení slunečního svitu v dané lokalitě během různých ročních období.

Dalším významným aspektem, který je třeba zvážit, je ekonomická efektivita investice do solární elektrárny. Potenciální investoři by si měli důkladně spočítat návratnost investice, provozní a údržbové náklady, a také zohlednit případné dotace nebo státní podpory. Budou-li tyto faktory pozitivní, pak se investice do fotovoltaiky v místě jako jsou Opatovice nad Labem v Pardubickém kraji může ukázat jako velmi lukrativní.

Nakonec je důležité vzít v potaz také technické specifikace fotovoltaických panelů. Různé značky a modely mohou mít rozdílnou účinnost, životnost a také cenu. Důkladný výběr může výrazně ovlivnit celkovou výkonnost a efektivitu vaší fotovoltaické elektrárny v Opatovice nad Labem v Pardubickém kraji.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Opatovice Nad Labem Pardubický kraj je místo, kde si mnoho obyvatel vybírá solární energii jako svou primární zdroj energie. Každá střecha však není vhodná pro instalaci solárních panelů.

Nejenže velikost a orientace střechy ovlivňují potenciální výrobu solární energie, ale i materiál, z něhož je střecha vyrobena, je důležitý. Eternitové střechy mohou po instalaci solárních panelů způsobit problémy s průsaky.

Kromě toho by měl být také zohledněn stav střechy, aby zatížení solárních panelů a konstrukcí nestranilo střechu. Naše firma nabízí bezplatné technické zhodnocení vašeho domu v Opatovice Nad Labem Pardubický kraj, abychom vám pomohli zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Opatovice Nad Labem v Pardubickém kraji je jedním z měst, které se aktivně zapojuje do využívání obnovitelných zdrojů energie. To zahrnuje také podporu instalace solárních elektráren, pomocí kterých mohou obyvatelé vytvářet vlastní čistou a udržitelnou energii.

Postup získání dotace pro instalaci solárních elektráren v Opatovice Nad Labem je následující: Nejdříve je nutné se zaregistrovat do dotačního programu, poté projekt připravit a následně podat žádost. Po schválení je možné přistoupit k instalaci. Důležité je splnění podmínek stanovených v dotačním programu, aby se významně zkrátila návratnost investice.

Jedním z klíčových ukazatelů, který dotační programy sledují, je ekonomický přínos takové instalace pro domácnost. V Opatovice Nad Labem, kde je dostatek slunečního záření, může být návratnost solární elektrárny velmi výhodná. Je tedy zřejmé, že dotace na fotovoltaiku jsou cenným pomocníkem při investicích do budoucí udržitelnosti.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Často se můžete setkat s otázkou, jak je to s připojením fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě. Je to důležitý krok, bez kterého by byla vaše elektrárna spuštěna pouze na tzv. ostrovní režim, což by znamenalo, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě a fotovoltaická elektrárna by byla "odříznutá" od sítě.

Podle Energetického regulačního úřadu, můžete použít jejich nástroj - mapu připojitelnosti, kde lze zjistit, zda již není kapacita sítě ve vašem místě plná. To je důležité vědět pro všechny zájemce o instalaci fotovoltaického systému například v Opatovicích Nad Labem v Pardubickém kraji, kde může být kapacita distribuční sítě již vyčerpána.

Přesto je dobré si uvědomit, že s 100% přesností zjistíte možnost připojení až žádostí o připojení. Pro naše zákazníky v Opatovicích Nad Labem v Pardubickém kraji tyto žádosti vyřizujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny se může v Opatovice Nad Labem v Pardubickém kraji vyplatit velmi rychle, zejména pokud ji chápete jako dlouhodobou investici do udržitelného zdroje energie. Pro detailní odhad návratnosti investice je však nezbytné zohlednit specifika dané lokality, jako je intenzita slunečního světla, cenu elektřiny, spotřebu elektrické energie a další faktory.

Instalační firmy slibují návratnost jen během několika let, ale tyto scénáře jsou často založeny na nejlépe možných podmínkách. Žádný solární projekt by tedy neměl být zahájen bez důkladné analýzy a objektivního odhadu ekonomické návratnosti.

V Opatovice Nad Labem v Pardubickém kraji Vám nabízíme bezplatnou ekonomickou analýzu fotovoltaické elektrárny, která zohledňuje nejpřesnější data a předpovědi cen. I když se jedná o odhad, je to důležitý krok, který Vám poskytne lepší představu, zda se investice do solární elektrárny skutečně vyplatí.

Závěr

Každá lokalita má specifické podmínky pro instalaci solárních panelů, a jedním z faktorů, které je třeba vzít v úvahu, je geografická poloha. Opatovice Nad Labem v Pardubickém kraji je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny díky své poloze a početným slunečným dnům. Při zvažování investice do fotovoltaické elektrárny v Opatovicích Nad Labem je důležité vzít v úvahu mnoho faktorů, včetně dostupnosti slunečního záření, typu střechy a orientace budovy.

Další důležitým faktorem je ekonomická stránka věci. Před investicí je třeba pečlivě zvážit náklady na instalaci a pozdější provoz, a výhodnost investice hodnotit v dlouhodobém horizontu. Fotovoltaické elektrárny v Opatovicích Nad Labem v Pardubickém kraji jsou výhodné investice díky vládním podporám a stabilnímu růstu cen energií. Může tak dojít k rychlému návratu investice a dlouhodobým úsporám.

Poslední, ale rozhodně ne nepodstatnou otázkou je požadovaný výkon. Velikost a kapacita fotovoltaické elektrárny by měla odpovídat energetickým potřebám domácnosti nebo firmy. V případě vyššího energetického odběru je možné využít výhodných programů pro podporu obnovitelných zdrojů energie. S respektováním těchto faktorů může být investice do fotovoltaické elektrárny v Opatovicích Nad Labem velmi výhodná a udržitelná volba.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl investovat do fotovoltaiky v Opatovice Nad Labem Pardubický kraj?

  Investice do fotovoltaických systémů představuje v Opatovice Nad Labem Pardubický kraj udržitelné a ekonomicky efektivní řešení rostoucích cen energie a nestabilních dodávek. Navíc, naše rodinná firma MOBIS, dlouholetý hráč na trhu fotovoltaiky, nabízí komplexní služby v oblasti solární energie, od návrhu až po instalaci.

 • Jaké jsou technické požadavky pro instalaci fotovoltaického systému v Opatovice Nad Labem?

  Důležitými faktory pro instalaci fotovoltaického systému jsou vhodnost střechy a možnost připojení do distribuční sítě. Naše rodinná firma MOBIS poskytuje kompletní konzultace ve věci technické proveditelnosti v Opatovice Nad Labem.

 • Jsem obyvatel Opatovice Nad Labem, mohu získat státní dotaci na instalaci fotovoltaického systému?

  Stát poskytuje podporu pro obnovitelné zdroje energie, což zahrnuje i fotovoltaické systémy. Je však důležité si důkladně prostudovat podmínky pro získání dotační podpory. Rodinná firma MOBIS, která je basována v Opatovice Nad Labem, nabízí konzultace pro získání dotační podpory a zajišťuje komplexní služby pro realizaci projektu fotovoltaiky.

Další lokality: