Fotovoltaika Jablonné Nad Orlicí: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Pardubický kraj > Jablonné Nad Orlicí

Jablonné Nad Orlicí a okolí se mohou těšit na moderní řešení v podobě solárních elektráren od rodinné firmy MOBIS, která je na trhu již 30 let. Firma nabízí kompletní servis v oboru fotovoltaiky, zahrnující profesionální projektanty, zkušené elektrikáře a revizní techniky.

Důvěra zákazníka je pro firmu na prvním místě, proto pražádné zálohy na solární elektrárny nevybíráme. Navíc garantujeme rychlý průběh instalace – vše je hotové do 60 dnů.

V případě jakéhokoliv zájmu o fotovoltaiku v Jablonné Nad Orlicí nám stačí zanechat telefonní číslo a následovat náš odborný tým, který se na Vás obratem ozve a nabídne bezplatnou konzultaci.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Jablonné Nad Orlicí se může pochlubit nejen krásnou přírodou, ale také ideálními podmínkami pro instalaci fotovoltaických panelů. Díky velkému počtu slunečných dní a dostatečnému množství slunečního záření je tento region ideální volbou pro všechny, kteří plánují investovat do obnovitelných zdrojů energie.

Před tím ale, než se rozhodnete pro krok k investici, je důležité provést detailní analýzu rozpočtu. Budoucí vlastníci fotovoltaických panelů v Jablonné Nad Orlicí by měli vzít v potaz nejen počáteční náklady, ale také vytížení a návratnost systému v dlouhodobém horizontu. Dospějte k jasnému rozhodnutí, pokud vaše finance dovolí takovou investici.

Údržba je další důležitý faktor, který je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny. Komponenty solárních systémů v Jablonné nad Orlicí musí být pravidelně kontrolovány a udržovány, aby dosahovaly nejvyšší možné výkonnosti. Mějte na paměti, že potřebnou údržbu lze provádět jak samostatně, tak s pomocí odborné firmy.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V městě Jablonné Nad Orlicí se stále více lidí zajímá o instalaci solárních panelů na svých střechách. Nikoli všechny střechy však jsou pro tento účel ideální, je třeba zohlednit několik důležitých aspektů.

Velikost střechy je první z hledisek - pokud je střecha příliš malá, nemůže pojmout dostatek solárních panelů k efektivnímu výrobě energie. Dalším faktorem je orientace střechy, která může výrazně ovlivnit potenciální výrobu energie - nevhodně orientovaná střecha může výrazně snížit účinnost fotovoltaických panelů. Rovněž je nutné zohlednit typ materiálu střechy: například eternitové střechy nejsou ideální, neboť po instalaci panelů může do nich zatékat.

Naposledy, ale neméně důležitě, je nutné přihlédnout k statické zatížitelnosti střechy - těžké panely a konstrukce mohou střechu deformovat. Pro technické zhodnocení vaší střechy v Jablonném Nad Orlicí je nejlepší využít našich bezplatných služeb, kdy náš technik provede komplexní přezkum vaší střechy s ohledem na možnou instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Vyzdvihnu-li jedno město, tak Jablonné Nad Orlicí je vhodné pro osazení solárních panelů. Důležité je uvědomit si, že každý dotace program má svá specifika a podmínky, které pokud splníte, jste na cestě ke zkrácení návratnosti Vašeho investičního projektu. Proto se doporučuje prostudovat podmínky jednotlivých podpor.

Programy se liší svojí zaměřeností, finanční dotací i změnami ve výši podpory či období, na které je podpora poskytována. Stále se mění a aktualizují, takže je důležité být v obraze. Chcete-li maximalizovat svůj finanční zisk, je třeba si poradit se specialisty na solární energii a dotace.

Jablonné Nad Orlicí nabízí mnoho příležitostí pro osazení solárních panelů, a to nejen na rodinných domech, ale i na větších budovách a firmách. Financování tohoto druhu projektů může být podpořeno různými dotačními programy. Proto se neváhejte obrátit na odborníka z oblasti solární energie, který Vám poradí nejen s návrhem systému, ale i s možnostmi financování a získáním dotací.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Společnost Jablonné Nad Orlicí si na základě vaší vyžádané informace poskytuje podrobné informace o připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě. Je důležité zdůraznit, že provozovatel distribuční soustavy musí svého zákazníka "připojit" do distribuční sítě, aby mohl řádně fungovat.

Stojíte-li před rozhodnutím o instalaci fotovoltaické elektrárny v Jablonné Nad Orlicí, je důležité zkontrolovat, zda není kapacita výkonu již plněji využita, což by mohlo v praxi znamenat, že budete pracovat v takzvaném "ostrovním" režimu. To by vyloučilo možnost prodávat přebytek energie zpět do distribuční sítě.

Nicméně existuje nástroj, kterým je mapa připojitelnosti poskytovaná EGD, která ukazuje, zda je kapacita sítě ve vaší lokalitě Jablonné Nad Orlicí již plně využita (označené modře na mapě). Vždy se však doporučuje podat žádost o připojení, aby byla možnost připojení potvrzena se 100% přesností.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Jablonné Nad Orlicí se stává popředním městem v investicích do solární energie. Vysoce efektivní a moderní solární panely se rychle stávají skvělou volbou pro domácnosti i podniky, které usilují o snížení své energetické náročnosti a udržitelné chování.

Ekonomická návratnost těchto investic v Jablonné Nad Orlicí však může záviset na mnoha faktorech. Mezi hlavní patří celková potřeba elektrické energie, aktuální cena elektrické energie, možnosti dostupné dotační podpory, rozměry instalovaných solárních panelů a očekávané budoucí energetické potřeby.

Je důležité poradit se s odborníky a provést detailní analýzu návratnosti investice a možného výnosu. Jablonné Nad Orlicí nabízí řadu odborníků a konzultantů, kteří mohou pomoci s individuálním odhadem výhodnosti investice do solárních panelů.

Závěr

Fotovoltaická elektrárna je skvělou investicí pro ty, kteří hledají přátelské k životnímu prostředí řešení, které také přináší finanční výhody. Při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny je však důležité zvážit několik faktorů, včetně typu a umístění nemovitosti, ceny instalace a potenciálu pro ekonomický návratnost.

Jablonné Nad Orlicí je ideálním místem pro instalaci fotovoltaické elektrárny, díky vysokému počtu slunečních hodin ročně. Město nabízí také řadu odborníků schopných poskytnout podrobné rady ohledně instalace a údržby těchto systémů.

Je nesmírně důležité, abyste si před investicí do fotovoltaického systému v Jablonné Nad Orlicí řádně prostudovali všechny potřebné informace. Zapojení odborníků do tohoto procesu může pomoci zajistit, že vaše investice bude úspěšná a přinese požadované výsledky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů v Jablonné Nad Orlicí od firmy MOBIS?

  Instalace fotovoltaických systémů od firmy MOBIS vám pomůže dosáhnout energetické nezávislosti, ušetřit na nákladech za elektrickou energii a přispět k ochraně životního prostředí. Díky naší místní přítomnosti v Jablonném Nad Orlicí nabízíme personalizovaný přístup, odborné poradenství na míru a rychlý servis. Navíc, pokud splňujete určité podmínky, můžete využít dotační programy, které významně sníží počáteční investici do fotovoltaického systému.

 • Je moje střecha v Jablonné Nad Orlicí vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů?

  MOBIS jako zkušený hráč na trhu s fotovoltaikou provede komplexní technickou analýzu vaší střechy. Vhodnost střechy pro instalaci fotovoltaiky závisí například na její orientaci, sklonu, stínech, konstrukci a dalších faktorech. Zkuste nás kontaktovat, rádi vám poskytneme nezávaznou konzultaci.

 • Jaký je proces instalace fotovoltaiky s firmou MOBIS v Jablonné Nad Orlicí?

  Proces se skládá z několika kroků. Začínáme nezávaznou konzultací a posouzením vhodnosti vaší nemovitosti pro instalaci fotovoltaiky. Následuje příprava návrhu, který je plně přizpůsoben vašim potřebám a možnostem. Po schválení návrhu a případného získání dotace nastává samotná instalace a připojení do distribuční sítě. K celému procesu poskytujeme podrobné poradenství a zajišťujeme všechny potřebné dokumenty.

Další lokality: