Fotovoltaika Velký Týnec: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Olomoucký kraj > Velký Týnec

Velký Týnec, Olomoucký kraj, je nyní domovem pro rodinnou firmu MOBIS, která se specializuje na fotovoltaické technologie. Firma se pyšní více než 30 lety praxe v oboru fotovoltaiky a svým vlastním realizačním týmem složeným z projektantů, elektrikářů a servisních techniků.

Jedinečným rysem MOBIS je, že pro své solární elektrárny nepožaduje žádné zálohy a zajišťuje jejich instalaci do 60 dnů od objednávky. Díky tomuto jsou služby MOBIS dostupné pro širokou škálu zákazníků,Velkém Týnci i mimo něj.

Návštěvníci webových stránek firmy MOBIS, kteří mají zájem o fotovoltaiku, jsou vyzváni, aby zanechali své telefonní číslo pro další bezplatnou konzultaci. Tým MOBIS se pak zaváže, že se potenciálním zákazníkům co nejdříve ozve a poskytne jim veškeré informace o nabízených službách a produktech.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Velký Týnec v Olomouckém kraji je oblastí, s vysoce příznivými podmínkami pro instalaci fotovoltaických panelů. Investice do solární energie se zde vyplatí zvláště kvůli množství slunečních dní a místní klimatu, které tvoří ideální prostředí pro efektivní využití sluneční energie.

Před tím, než se rozhodnete investovat do fotovoltaických panelů v Velkém Týnci v Olomouckém kraji, je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Mezi nimi je samozřejmě pořizovací cena, účinnost a životnost panelů, ale také dostupnost technické podpory a možnosti dotací.

Konečně, jedním z nejdůležitějších faktorů je výběr správného instalatéra v Velkém Týnci v Olomouckém kraji. Profesionální instalatérska firma vám pomůže zajistit, že vaše investice do solární energie bude optimální a vydělá na sebe co nejrychleji.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Velký Týnec v Olomouckém kraji se stává středem zájmu pro instalaci solárních panelů. Nicméně, pro účinnou instalaci solárních panelů je třeba zvážit několik klíčových faktorů, které mohou ovlivnit úspěšnost projektu.

Prvním faktorem je velikost střechy. Pokud je střecha příliš malá, nebude možné nainstalovat dostatek solárních panelů, což by mohlo značně ovlivnit efektivitu systému. Dalším důležitým aspektem je orientace střechy. Pokud je střecha špatně orientovaná, solární panely nebudou moci efektivně využívat sluneční světlo, což by opět vedlo ke snížení výkonnosti systému.

Dále je důležité zvážit typ materiálu střechy. Střechy vyrobené z nevhodných materiálů, jako je eternit, mohou způsobit problémy s instalací a následnou funkčností solárních panelů. V neposlední řadě je třeba rovněž brát v úvahu statické zatížení střechy, aby ji instalace solárních panelů nedeformovala. Pro technické zhodnocení vašeho domu a prověření schopnosti střechy nést zátěž je možné využít naše bezplatné služby v Velkém Týnci v Olomouckém kraji.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Jedním ze základních kritérií pro získání dotační podpory na fotovoltaiku je místo Vaší nemovitosti. Například v Velký Týnec Olomoucký kraj, místo s ideálními podmínkami pro provoz solární elektrárny, může dům získat až 120 000 Kč na jednu solární elektrárnu.

Quotećní procedura není komplikovaná, ale vyžaduje pečlivou přípravu. Pro detailní informace o podmínkách a postupu žádosti o dotace navštivte oficiální stránky Státního fondu životního prostředí ČR. V případě, že se rozhodnete instalovat solární elektrárnu v Velký Týnec Olomoucký kraj, je důležité vědět, že pro využití dotace je nutné získat souhlasný názor kraj a také města, přičemž proces schvalování může trvat několik měsíců.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny ve Velkém Týnci v regionu Olomouckého kraje, jedna z klíčových otázek, které musíte zvážit, je, zda vás provozovatel distribuční soustavy "připojí" do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že není možné využít možnosti prodeje přebytku energie zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě je různá v různých místech, a Velký Týnec Olomoucký kraj není výjimkou. Energetický regulační úřad (ERÚ) nabízí nástroj zvaný mapa připojitelnosti, kde můžete zjistit, zda na území Velkého Týnce Olomouckého kraje ještě existuje kapacita pro připojení dalších fotovoltaických elektráren.

Je důležité poznamenat, že ačkoli mapa připojitelnosti je užitečná pro první orientaci, 100% přesnost o možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny ve Velkém Týnci v Olomouckém kraji zjistíte až po podání žádosti o připojení. Vyřízení žádosti o připojení nabízíme jako součást našich služeb.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Velký Týnec Olomoucký Kraj se stává stále častějším místem pro stavbu solárních elektráren. Vzhledem k geografické poloze a počasí je tato oblast ideální pro instalaci těchto systémů.

Investice do solární elektrárny se může vyplatit jak z ekonomického hlediska, tak z hlediska ekologického. Solární elektrárny však vyžadují nemalou investici, důležité je proto zvolit vhodnou instalatní firmu a provést hloubkovou analýzu nákladů a přínosů.

Při rozhodování o investici doporučujeme neztrácet ze zřetele faktory, jako je počáteční investice, doba návratnosti, úspora nákladů na energie nebo možné dotace. Bez ohledu na výsledky analýz je však důležité si uvědomit, že investice do solární elektrárny jsou dlouhodobé a mohou se výrazně promítnout do kvality života v Velkém Týnci Olomouckém kraji.

Závěr

V první řadě musíte provést rozsáhlý průzkum kroků, které by měly být provedeny před instalací fotovoltaické elektrárny na vaší nemovitosti v Velkém Týnci v Olomouckém kraji. Předmět průzkumu musí zahrnovat technické, právní, ekonomické, ale i meteorologické aspekty.

Praktické a aplikované zkušenosti od odborníků jsou stěžejními kritérii před realizací takového projektu. Je dobré se před finálním rozhodnutím o instalaci fotovoltaické elektrárny spojit s odborníkem, který vám dokáže poskytnout adekvátní informace přímo relevantní pro Velký Týnec v Olomouckém kraji.

Investice do instalací fotovoltaických elektráren jsou stále populárnější a dávají smysl, nikoli pouze z hlediska získávání vlastní elektřiny, ale také kvůli ekologickým aspektům. To platí i pro nemovitosti nacházející se v Velkém Týnci v Olomouckém kraji. Je nicméně dobré mít jasný přehled nad tím, co taková installace obnáší, abyste se vyhnuli neočekávaným komplikacím.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč by měl obyvatel Velký Týnec zvolit fotovoltaický systém od firmy Mobis?

  Vynikáme důkladnou znalostí místních podmínek a technických možností. Jsme na trhu dlouhodobě a naše služby jsou komplexní - od projektu po instalaci fotovoltaického systému. Také naší silnou stránkou je individuální přístup k zákazníkům.

 • Jaká je ekonomická výhodnost fotovoltaických systémů pro obyvatele Velký Týnec?

  Investice do fotovoltaiky může přinést velkou úsporu za elektrickou energii a zároveň přispět ke snižování emisí CO2. Doba návratnosti investice do fotovoltaiky se může lišit, ale může být výrazně zkrácena díky možné dotační podpoře.

 • Jaké jsou technické možnosti instalace fotovoltaických systémů v Velký Týnec?

  Technické možnosti jsou závislé na konkrétní lokalitě a stavebním stavu nemovitosti. Rozhodující je zejména technická vhodnost střechy pro instalaci fotovoltaického systému a možnosti připojení do distribuční sítě. Naše firma Mobis provádí komplexní posouzení těchto faktorů jako součást našich služeb.

Další lokality: