Fotovoltaika Uničov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Olomoucký kraj > Uničov

Fotovoltaika v Uničově nabírá na síle a rodinná firma MOBIS je na tomto rostoucím trhu již 30 let. Tato společnost se specializuje na vývoj a instalaci fotovoltaických systémů, k čemuž využívá vlastní realizační tým, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky.

Důležitou informací pro potenciální zákazníky je, že MOBIS nepožaduje žádné zálohy na realizaci fotovoltaických systémů. Služby firmy jsou rychlé a efektivní - instalace fotovoltaických systémů je dokončena do 60 dnů.

V případě zájmu o fotovoltaiku v Uničově doporučuje firma MOBIS zájemcům zanechat své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Odborníci firmy se pak co nejdříve ozvou a poskytnou veškeré potřebné informace a rady.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Fotovoltaická elektrárna v Uničově je velmi slibným projektem, ukazuje se, že tato oblast je ideální pro instalaci a udržování solární elektrárny. Její velkou výhodou je dostatečné množství slunce během celého roku a vhodné podmínky pro instalaci solárních panelů.

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je však potřeba zvážit několik důležitých faktorů. Předně je potřeba provést analýzu návratnosti, zohlednit možné dotace a subvence a také zjistit legislativní povinnosti. Také je vhodné zohlednit možnost prodeje přebytku elektrické energie do sítě.

V Uničově existují i firmy, které nabízí konzultační služby pro potenciální investory a mohou pomoci s procesem rozhodování. Tyto firmy mají široký rozhled v oboru, jsou seznámeni s nejnovějšími výzkumy a poznatky a jsou schopny poskytnout odbornou radu ohledně investice do fotovoltaických elektráren v Uničově. Bez ohledu na rozhodnutí, investice do obnovitelných zdrojů je významným krokem k udržitelnější budoucnosti.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Uničov je město, kde je zřetelný trend k udržitelným technologiím, do kterých patří i instalace solárních panelů.

Pokud jste majitelem nemovitosti v Uničově a přemýšlíte nad instalací solárních panelů, je důležité vzít v úvahu několik základních aspektů. Prvním je velikost vaší střechy, orientace střechy a materiál, ze kterého je střecha postavena.

Avšak nemusíte analyzovat tyto faktory sami - společnost nabízí bezplatné technické zhodnocení domů v Uničově pro účely instalace solárních panelů. Tento servis vám pomůže zjistit, zda je vaše střecha technicky vhodná pro instalaci solárních panelů a zajistí, aby byla tato ekologická alternativa pro vás co nejefektivnější.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Uničov jako mnoho dalších měst v České republice poskytuje občanům možnost získat dotační podporu na výstavbu solární elektrárny. Důležitým faktorem v získání dotace je provedení důkladné přípravy a splnění všech potřebných požadavků na podání.

Pokud plánujete výstavbu solární elektrárny v Uničově, je tedy důležité získat co nejvíce informací o dostupných dotačních programech. Tím si zajistíte, že vaše investice do obnovitelné energie se co nejdříve vrátí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Uničov je jedním z měst, kde je kapacita distribuční sítě značně využitá. Pokud tedy zvažujete instalaci fotovoltaické elektrárny v Uničově, je nutné si tuto situaci ověřit.

Mapa připojitelnosti od EGD je užitečným nástrojem, který vám může poskytnout předběžnou představu o kapacitě sítě v Uničově. Přesto je nezbytné podat žádost o připojení k provozovateli distribuční soustavy pro získání 100% přesných informací.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární elektrárny v Uničově jsou jednou z alternativních forrm obnovitelné energie, o jejichž investiční atraktivnosti mnozí lidé uvažují. Hlavní otázkou přitom zůstává, zda se taková investice vůbec ekonomicky vyplatí.

Při posuzování ekonomické návratnosti takového rozhodnutí je nutné brát v úvahu různé faktory. Mezi ně patří celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, dotační podpoře a také velikost a typ plánovaného systému.

Některé instalační firmy v Uničově slibují velmi rychlou návratnost investice, ale výsledky těchto analýz jsou často pouze orientační. Ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny vám bezplatně vypracujeme s využitím nejpřesnějších dat a předpovědí cen. Přesto se jedná pouze o odhad, je tento odhad důležitý při posouzení výhodnosti investice.

Závěr

V poslední době stoupá zájem o instalaci fotovoltaických elektráren a město Uničov není výjimkou. Zájemci by si však měli být vědomí několika klíčových faktorů, než se rozhodnou investovat do tohoto typu obnovitelné energie.

Především je potřeba určit, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Přitom je třeba vzít v úvahu fyzické parametry, jako je poloha, sklon a orientace střechy, ale i stínování od okolních budov či stromů. V městě Uničov existuje celá řada odborníků, kteří vám s tímto zhodnocením mohou pomoci.

Dalším důležitým faktorem je finanční stránka věci. Atmosféra v oblasti fotovoltaiky je v posledních letech velice dynamická a legislativa se mění. Proto doporučujeme výběr dodavatele, který je schopen komplexně zvládnout nejen technickou, ale i administrativní část. Zároveň je nutné zvážit, jakým způsobem bude elektrárna financována.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Co mohu očekávat od instalace fotovoltaických panelů MOBIS v Uničově?

  MOBIS je specialista na fotovoltaické systémy s dlouholetou historií a rozsáhlou kvalifikační základnou. Instalace solárního systému od MOBIS neznamená jen snížení vašich energetických nákladů a nezávislost na stále rostoucích cenách elektřiny. Je to také investice do budoucnosti vašeho domova a ekologické udržitelnosti Uničova, které se může stát klíčovým hráčem v oblasti obnovitelné energie.

 • Jaké jsou výhody investování do fotovoltaiky v Uničově?

  Investování do fotovoltaiky v Uničově přináší několik výhod. Na špičce je samozřejmě finanční úspora - díky kvalitním fotovoltaickým systémům od MOBIS můžete ušetřit na nákladech za energii. Navíc stále rostoucí ceny elektřiny a nestabilní dodávky činí solární energii atraktivní a spolehlivou alternativou. Kromě toho zákon o podpoře obnovitelných zdrojů energie poskytuje dotace na instalaci fotovoltaických systémů, což může zkrátit dobu návratnosti vaší investice.

 • Proč si vybrat rodinnou firmu MOBIS pro instalaci fotovoltaického systému v Uničově?

  MOBIS je rodinná firma se sídlem právě v Uničově, která se specializuje na špičkové fotovoltaické systémy. Jsme hrdí na naše kořeny a na blízký vztah, který máme se svými zákazníky. Naše dlouholeté zkušenosti, odborné znalosti a důkladné porozumění lokálnímu prostředí nám umožňují poskytovat prvotřídní služby na míru. Navíc máme přímý přístup k výrobkům a technologiím špičkové kvality, které nám umožňují navrhnout a instalovat fotovoltaický systém, který splní vaše specifické potřeby a očekávání.

Další lokality: