Fotovoltaika Šternberk: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Olomoucký kraj > Šternberk

Fotovoltaika Šternberk je považována za jednu z nejdůležitějších oblastí investic do obnovitelných zdrojů energie. Vaše cesta k vlastní fotovoltaické elektrárně může začít již dnes s naší rodinnou firmou MOBIS, která má na trhu s fotovoltaikou více než 30 let zkušeností.

Realizace solárních elektráren provádí náš vlastní tým, který zahrnuje vysoko kvalifikované projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Společnost MOBIS zajišťuje Šternberk, a vůbec celou fotovoltaickou scénu, kompletní instalaci do 60 dnů bez vybírání jakékoliv zálohy.

Pro zájemce o fotovoltaiku v Šternberku je nejlepším krokem zanechat nám své telefonní číslo. My se vám co nejdříve ozveme a nabídneme bezplatnou konzultaci ke všem aspektům investování do solární energie. Jsme tu pro vás, abychom vám pomohli udělat nejlepší možné rozhodnutí ve věci vstupu do světa fotovoltaiky.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Při plánování investice do fotovoltaické elektrárny je zásadní vzít v potaz geografickou polohu a osvětlení dané oblasti. Tyto faktory mohou výrazně ovlivnit výkon a tedy i návratnost investice do solární elektrárny. Například město Šternberk je dobrou lokalitou pro instalaci fotovoltaických panelů, jelikož je situováno v mírné klimatické zóně s dostatečnou množstvím slunečního světla.

Dalším faktorem je velikost střechy nebo jiné plochy, kde by měly být panely umístěny. Fotovoltaické panely zabírají poměrně velký prostor, a proto je nutné se ujistit, že je dostatek volného místa pro jejich instalaci. Na druhou stranu, město Šternberk je známé širokým spektrem střešních typů a velikostí, což z něj činí ideální místo pro rozvoj fotovoltaiky.

Poslední, ale neméně důležitým faktorem je legislativní prostředí. Případní investoři by měli sledovat legislativní změny a dotace související s instalací fotovoltaických elektráren. Česká republika, v níž se Šternberk nachází, má celou řadu podpůrných programů pro instalaci a provoz solárních elektráren, ať už na úrovni státu nebo samotného města Šternberk.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

O možnosti instalace solárních panelů na vaši střechu v Šternberku lze diskutovat z několika úhlů pohledu. Ona však musí splňovat základní technické předpoklady jako jsou velikost, orientace a typ materiálu.

Je-li střecha příliš malá, nevejdou se na ni dostatečné množství panelů pro optimální výrobu energie. Orientace střechy hraje rovněž významnou roli, neboť špatně orientovaná střecha může výrazně omezit výrobu elektrické energie. Materiál střechy, zejména pokud je z eternitu, může rovněž být překážkou, jelikož může dojít k problémům s těsností střechy po instalaci.

Nakonec je důležité vzít v úvahu i statiku střechy, aby bylo možné zajistit, že konstrukce střechy a zátěž panelů nemají narušit její stabilitu. Pro obyvatele Šternberku je nejjednodušší možnosti technické zhodnocení střechy provést pomocí našich bezplatných služeb. Odborník vám tak pomůže zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Šternberk má v tuto chvíli několik silných hráčů, kteří usilují o tyto dotace. Fotovoltaické systémy jsou zde velmi žádané a tak je důležité o dotacích vědět co nejvíce.

Významnou roli hrají například prověřené firmy, které vám mohou pomoci s celým procesem, ale můžete samozřejmě také podat žádost o dotace sami. Šternberk je díky své poloze ideální místo pro umístění solárního systému a tak se vám tato investice rychle vrátí.

Podmínky pro získání dotace jsou detailně popsány na webových stránkách relevantních dotačních programů. Důležité je mít všechny potřebné dokumenty připraveny a žádost podat včas. Pomocí dotací můžete v Šternberku dosáhnout na až 90% ceny celého systému.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud se rozhodujete pro instalaci fotovoltaické elektrárny ve městě Šternberk, existuje několik faktorů, které je potřeba zvážit. Jedním z nejdůležitějších bodů je otázka, zda Vás distribuční společnost připojí do její sítě.

Nejdříve je zásadní zjistit, zda je kapacita distribuční sítě ve vašem místě dostatečná pro provoz elekrárny. V případě, že dojde k plnému vytížení kapacity sítě, nebude možné spustit elektrárnu mimo tzv. ostrovní režim, a tedy prodávat přebytek vyrobené elektrické energie do sítě. Nápomocným nástrojem pro kontrolu kapacity je mapa připojitelnosti od EGD.

Na závěr je třeba upozornit, že s 100% přesností může možnost připojení elektrárny ke sítě potvrdit až příslušná distribuční společnost na základě podané žádosti o připojení. Tento proces je našim zákazníkům zajišťován. Šternberk je tedy místo, kde musíte mít na paměti tato hlavní kritéria před definitivním rozhodnutím o instalaci fotovoltaické elektrárny.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Zásadním faktorem při rozhodování o investici do solární elektrárny je návratnost a výhodnost investice. Je nezbytné vzít v potaz celkovou spotřebu elektrické energie, aktuální cenu elektřiny, dostupnou dotační podporu a také velikost a typ plánovaného systému.

Instalační firmy často slibují rychlou návratnost investice, avšak výstupy z těchto analýz by měly být považovány za orientační. Pro nejpřesnější ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny v Šternberku je nejlepší obrátit se na odborníky.

I přes to, že se vždy jedná o odhad, je důležité si uvědomit, že i tento odhad je klíčový při zhodnocení výhodnosti investice do solární elektrárny v Šternberku.

Závěr

Název: Investice do fotovoltaických elektráren: Co zvážit?

V posledních letech se stále více lidí v Šternberku rozhoduje pro investice do fotovoltaických elektráren. Nicméně, před takovou investicí je důležité provést pečlivé zhodnocení, zda je tato volba vhodná pro Vaši nemovitost a zda pro Vás finančně dává smysl.

V Šternberku máme odborníky, kteří vám mohou poskytnout nezbytné informace a technické znalosti potřebné pro takové zhodnocení. Pokud stále váháte, zda je investice do fotovoltaické elektrárny správným krokem, jsme zde pro Vás. Nabízíme bezplatnou konzultaci - stačí nám zanechat vaše telefonní číslo a budeme Vás kontaktovat co nejdříve to bude možné.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jakou výhodu přináší investování do fotovoltaiky v Šternberku s firmou MOBIS?

  S firmou MOBIS si nejen zajistíte dlouhodobou udržitelnost v energetice, ale také se můžete spolehnout na naše bohaté zkušenosti a odborné znalosti v Šternberku a okolí. Naše služby jsou komplexní, začínají projektováním, pokračují instalací a končí servisem a podporou. Jelikož jsme místní firma, známe specifika šternberského prostředí a pomůžeme vám optimálně využít potenciál vaší nemovitosti pro fotovoltaiku.

 • Jsou dostupné nějaké dotace na fotovoltaiku v roce 2024 v Šternberku?

  Ano, MOBIS vám může pomoci získat dotace pro instalaci fotovoltaických systémů v Šternberku. Podmínky se každý rok mění, ale my sledujeme situaci a poradíme vám, jak optimálně postupovat, aby se investice do fotovoltaiky co nejdříve vrátila. Pro konkrétní informace o dotacích v roce 2024 nás neváhejte kontaktovat.

 • Jaké jsou technické požadavky u instalace solární elektrárny v Šternberku?

  Technické požadavky na instalaci solární elektrárny se mohou lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a regulacích Šternberku. Všeobecně je nutné zvážit například velikost a orientaci střechy, přítomnost stínových ploch a možnosti připojení do distribuční sítě. Jako zkušený dodavatel v Šternberku jsme připraveni pro vás provést detailní analýzu a poradit s nejlepším řešením.

Další lokality: