Fotovoltaika Rapotín: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Olomoucký kraj > Rapotín

Rapotín je obec, která se nachází v srdci krásné přírody a zároveň je domovem inovativního a ekologicky šetrného projektu fotovoltaiky. Firma MOBIS, která působí na trhu s fotovoltaikou již více než 30 let, zde nabízí realizaci těchto moderních technologií.

Firma disponuje vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní i servisní techniky - se vším vám pomůžeme. Zajímavé je, že na solární elektrárnu od nás nevybíráme žádné zálohy a navíc instalace proběhne do 60 dnů od objednání.

Pokud máte jako obyvatel Rapotína o fotovoltaiku zájem, zanechte nám své telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Tímto způsobem se snažíme dál šířit myšlenku ekologického a udržitelného způsobu výroby energií, a to nejen v Rapotíně.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Investice do fotovoltaické elektrárny vyžaduje především důkladnou analýzu vhodnosti lokality. Prakticky se jedná především o výhodnost geografické polohy, dostatek slunečního svitu a také velikost a orientaci plochy, kterou máte k dispozici. Z tohoto hlediska jsou obecně nejvýhodnějšími lokalitami pro instalaci fotovoltaické elektrárny střechy a fasády budov orientované na jih.

Dále je nutné zohlednit ekonomickou návratnost investice. Bude nutné zvážit nejen počáteční investiční náklady na dopravu a instalaci technologie, ale také provozní náklady a očekávané výnosy z prodeje vyrobené energie.

Rovněž nesmíte zapomenout na legislativní a administrativní požadavky týkající se instalace a provozu fotovoltaické elektrárny. Město Rapotín má příkladně své vlastní normy a předpisy týkající se instalace solárních panelů, které je nutné před začátkem plánování instalace zkontrolovat.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Město Rapotín láká své obyvatele i návštěvníky na širokou škálu atrakcí a aktivit. Z historických památek, přírodních krás až po moderní sportovní zařízení, Rapotín nabízí něco pro každého.

Hlavními turistickými atrakcemi v Rapotíně jsou například zámek s rozlehlým anglickým parkem, kostel svatého Bartoloměje, který je nádhernou ukázkou gotické architektury, nebo vodní nádrž Lesník, která je oblíbeným místem pro rekreaci a sport. Pro milovníky přírody je tu přírodní park Nízký Jeseník, který působí jako oáza klidu a ticha, a poskytuje ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku.

Pro sportovní nadšence jsou v Rapotíně k dispozici moderní sportovní zařízení včetně fotbalových hřišť, tenisových kurtů, krytého koupaliště nebo běžeckých tras v zimě. Tedy ať už hledáte kulturální zážitky, outdoorové aktivity nebo sportovní zábavu, Rapotín je to pravé místo pro vás.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Neváhejte se podívat na web Ministerstva průmyslu a obchodu, kde najdete detailní informace o dotacích i průvodce, jak na ně. Bez kvalifikované pomoci se může stát, že při žádosti o dotační podporu na solární elektrárnu uděláte chybu, která může vést k jejímu neschválení.

Naštěstí, pro obyvatele Rapotína je k dispozici místní poradna, kde Vám mohou s procesem pomoci. Navíc, poradna nabízí bezplatné konzultace pro rezidenty Rapotína jedenkrát měsíčně. Pamatujte, než se rozhodnete pro solární elektrárnu, je důležité prozkoumat všechny dostupné možnosti.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud máte v plánu instalovat fotovoltaickou elektrárnu v Rapotíně, musíte zvážit důležitý fakt, a sice připojení elektrárny do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by byla elektrárna funkční jen v tzv. ostrovním režimu, což znamená neexistenci možnosti prodat přebytečnou energii zpět do sítě.

Nezapomeňte, že kapacita distribuční sítě se může v Rapotíně lišit a je dobrou praxí zjistit si možnosti jejího rozšíření. Energetický regulační úřad (ERÚ) poskytuje nástroj zvaný mapa připojitelnosti, který vám pomůže zjistit, zda není kapacita distribuční sítě ve vašem místě již vyčerpaná.

Konečně vás přesný stav kapacity distribuční sítě v Rapotíně dozvíte jedině s předložením žádosti o připojení k distributoři. Tento proces však můžeme pro vás vyřídit, abyste mohli začít využívat výhody vaší nové fotovoltaické elektrárny co nejdříve.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny se může stát účinným nástrojem minimalizace výdajů na elektřinu a objevuje se otázka, zda taková investice má v dnešní době ekonomický význam. Běžné domácnosti v Rapotíně a jeho okolí mají stále častěji sklony k instalaci solárních panelů na svých střechách a hledají informace o návratnosti takové investice.

Potenciál pro využití solární energie je v Rapotíně vysoký a mnozí lidé zde již realizovali instalaci solárních panelů. Přesná návratnost investice však závisí na řadě proměnných, jako je například spotřeba energie, výše dotační podpory, cena elektřiny a mnoho dalších faktorů.

Pečlivá analýza všech těchto parametrů je proto nezbytná pro konečné rozhodnutí o tom, jestli se Vám investice do solární elektrárny v Rapotíně skutečně vyplatí. Výsledky takové analýzy je ale třeba brát s rezervou, protože se jedná o odhad na základě současných dat a předpovědí. Aplikace solárních technologií je nicméně obecně považována za krok správným směrem nejen ekonomicky, ale také z hlediska ochrany životního prostředí.

Závěr

Investování do fotovoltaické elektrárny v Rapotíně může být prospěšné, avšak vyžaduje důkladnou přípravu a znalosti. Důležité je především sesbírání relevantních informací a technických znalostí.

Rapotín nabízí ideální podmínky pro instalaci fotovoltaických elektráren. Je však důležité zvážit ekonomickou návratnost, technickou proveditelnost a potenciální dopady na životní prostředí.

Pro ty, kteří se stále rozhodují, je k dispozici bezplatná konzultace. Stačí poskytnout telefonní číslo a odborníci se vám ozvou a pomohou vám s rozhodováním o investici do fotovoltaické elektrárny v Rapotíně.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl zvolit fotovoltaické systémy od MOBIS v Rapotíně?

  MOBIS je rodinná firma s letitou tradicí a odbornými zkušenostmi v oblasti fotovoltaiky. Zdůrazňujeme individuální přístup ke každému zákazníkovi a zohledňujeme specifika dané lokality. V Rapotíně nabízíme široké portfolio fotovoltaických řešení přizpůsobených podmínkám a potřebám obyvatel města. Rovněž nabízíme podporu při žádání o dotační programy, což výrazně zkracuje dobu návratnosti investice.

 • Jaké jsou výhody investice do fotovoltaiky v Rapotíně v roce 2024?

  Investice do fotovoltaiky přinášejí řadu výhod. Kromě šetření nákladů na elektrickou energii a zvýšení energetické nezávislosti lze do roku 2024 využít dotační programy pro podporu obnovitelných zdrojů. V Rapotíně aktivně využíváme střešní plochy pro instalaci solárních panelů, což má kromě ekonomických i estetické výhody. Například v kombinaci s inteligentním řízením energiemi může fotovoltaika významně zvýšit hodnotu nemovitosti.

 • Jaký je proces instalace fotovoltaiky od MOBIS v Rapotíně?

  Náš proces začíná nezávaznou konsultací, kde zjistíme Vaše požadavky a možnosti. Poté provedeme technickou analýzu střechy a připojení do sítě. Na základě těchto informací Vám připravíme nabídku na míru. Po schválení projektu začínáme s instalací, kterou provádí naše zkušená montážní týmy. Po instalaci následuje zkušební provoz a předání díla.

Další lokality: