Fotovoltaika Lipová-lázně: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Olomoucký kraj > Lipová-lázně

V malebném městě Lipová-lázně v Olomouckém kraji působí jedna z předních společností v oboru fotovoltaiky, rodinná firma MOBIS. S více než 30 lety zkušeností nám dává naše široká škála profesionálních služeb výhodu oproti konkurenci, která se nedá přehlédnout.

Naše společnost ze Lipová-lázně má vlastní realizační tým složený z projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. To nám umožňuje provádět instalace solárních elektráren bez požadavku na zálohu a dokončit je v rychlém časovém rámci - do 60 dnů.

Chceme být k dispozici pro všechny v Lipová-lázně, kteří se zajímají o fotovoltaiku. Uděláte-li první krok a zanecháte nám své telefonní číslo, naši specialisté se co nejdříve ozvou pro bezplatnou konzultaci. Těšíme se na spolupráci. Prosíme, využijte příležitosti pracovat s vůdci v oboru fotovoltaika Lipová-lázně.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace: První a nejzákladnější faktor, který je třeba zvážit, je poloha vaší nemovitosti v Lipová-lázně Olomoucký kraj i její orientace. Optimální je orientace střechy na jih, nicméně i střecha orientovaná na východ nebo západ může dosáhnout slušného výkonu.

Výnosnost investice: Druhým významným faktorem je výnosnost investice. To znamená, jak dlouho bude trvat, než se vaše investice do fotovoltaické elektrárny v Lipová-lázně Olomoucký kraj vrátí. Je důležité se zamyslet nad tím, jakým způsobem budete svou fotovoltaickou elektrárnu využívat – zda ji budete používat primárně pro vlastní spotřebu, nebo zda budete prodávat přebytečnou energii do sítě.

Technické a legislativní aspekty: Dalším faktorem, který je důležité zvážit, je technická proveditelnost instalace fotovoltaické elektrárny na vaší nemovitosti v Lipová-lázně Olomoucký kraj, stejně jako legislativní aspekty spojené s instalací a provozem. To zahrnuje volbu správného typu a velikosti fotovoltaických panelů, připojitelnost k elektrické síti a splnění stavebních či jiných legislativních požadavků.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Lipová-lázně Olomoucký kraj je ideální pro instalaci solárních panelů, pokud vaše střecha splňuje určité technické nároky. Ne každá střecha je vhodná pro solární panely, musí být dostatečně velká, správně orientovaná a vyrobená z vhodného materiálu.

Pokud je střecha příliš malá nebo špatně orientovaná, může dojít k omezení výroby energie. Střechy, které jsou vyrobeny z eternitu, mohou také představovat problém, neboť některé instalační firmy odmítají na takových střechách pracovat.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je vaše střecha v Lipová-lázně Olomoucký kraj vhodná pro instalaci solárních panelů, je využít našich bezplatných služeb technického hodnocení. Naši odborníci převezmou zodpovědnost za zjištění, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Lipová-lázně v Olomouckém kraji je jedním z mnoha míst, kde můžete využít těchto dotačních programů. V souladu s podmínkami programu je dotační podpora poskytována na základě rozsahu a typu projektu solární elektrárny, který plánujete realizovat.

Specifika dotačního programu "Nová zelená úsporám" jsou následující: Tento program je určen pro rodinné a bytové domy a od 1.9.2024 projde změnou. Aby bylo možné na tuto dotační podporu dosáhnout, je důležité se přizpůsobit těmto změnám.

Pro majitele domů v Lipová-lázně Olomoucký kraj je tedy důležité dobře se informovat o podmínkách jednotlivých dotačních programů. Pro většinu lidí bude nejvýhodnější využít právě program "Nová zelená úsporám", ale vždy je dobré pečlivě se podívat na všechny dostupné možnosti. Zvláště pokud máte v plánu využít obnovitelné zdroje energie, jako je solární elektrárna, může být taková dotační podpora klíčem ke zkrácení doby návratnosti Vaší investice.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Máte v plánu instalovat fotovoltaickou elektrárnu a nevíte jak probíhá její připojení do distribuční sítě? Především je důležité podotknout, že bez řádného připojení je elektrárna schopna pracovat pouze v tzv. ostrovním režimu, což v praxi znamená, že nebude možné prodávat přebytky energie zpět do sítě. Toto by výrazně omezovalo výhodnost vaší investice.

Existuje však nástroj, který vám může dát předběžný přehled o možnosti připojení. Jde o mapu připojitelnosti vydanou EGD, díky které rychle zjistíte, zda již není kapacita sítě ve vašem místě vyčerpána. Jedná se o orientační nástroj a pro přesné informace je lepší kontaktovat přímo provozovatele distribuční sítě.

Je tedy dobré si uvědomit, že instalace fotovoltaické elektrárny v oblasti Lipová-lázně Olomoucký kraj je spojená nejen s technickými náležitostmi, ale také s úředními postupy souvisejícími s připojením do distribuční sítě. Proto je dobré využít služeb odborných firem, které vám celý proces zjednoduší.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Lipová-lázně v Olomouckém kraji je jedním z míst, které nabízí ideální podmínky pro investici do solární elektrárny. Mnoho investorů uvádí zvýšenou účinnost generování energie na tomto místě, díky vyšším slunečním svitu, který je zde během celého roku.

Především je však nutné zhodnotit náklady a přínosy takové investice. Důležitými faktory jsou spotřeba elektrické energie, náklady na pořízení a provoz solární elektrárny, a také velikost a typ instalace. Návratnost investice se liší dle těchto parametrů.

Podpora ze strany vlády či evropských fondů může být pro některé investory klíčovým momentem při rozhodování. Důležité je však zachovat realistický pohled a nevěřit slibům o rychlé návratnosti investice. Efektivní plánování a pečlivá kalkulace nákladů jsou zásadním předpokladem pro úspěšnou realizaci takového projektu v Lipové-lázních Olomoucký kraj.

Závěr

Při hodnocení investice do fotovoltaické elektrárny v lokalitě Lipová-lázně Olomoucký kraj je nutné zvážit několik kritérijí. Především, je důležité mít na paměti, že efektivitu solárních panelů ovlivňují mnohé faktory. Předem musíte vědět, jaký je roční přírůstek solární energie na vaší lokalitě a rozpoznat, které období roku jsou nejvíce slunečná.

Dalším faktorem k zvážení, pokud plánujete investovat do fotovoltaické elektrárny v Lipová-lázně Olomoucký kraj, je technický stav objektu a dostupnost vhodné plochy pro instalaci panelů. Je důležité si uvědomit, že se vyplatí investovat do kvalitní technologie a dodavatelé, kteří nabízejí dlouhodobou záruku a podporu.

V Lipová-lázně Olomoucký kraj můžete rovněž využít různých státních podpor a dotací na instalaci solárních panelů. Výše návratnosti investice do fotovoltaiky závisí primárně na výši jistoty, kterou můžete spotřebovat. Pamatujte, že investování do fotovoltaiky je strategickým rozhodnutím, které zahrnuje řadu důležitých aspektů.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je instalace fotovoltaických systémů vhodná pro obyvatele Lipová-lázně?

  Instalace fotovoltaických systémů je skvělou volbou pro všechny obyvatele Lipová-lázně. Stále rostoucí ceny energie a nestabilita dodávek jsou jen některými z důvodů pro investování do solární energie.rodinná firma Mobis, s dlouholetou zkušeností v oboru fotovoltaiky, nabízí komplexní služby od projektování po instalaci.

 • Jak zvládne firma Mobis technické aspekty instalace fotovoltaických systémů v Lipová-lázně?

  Společnost Mobis má širokou škálu zkušeností s řešením všech technických aspektů instalace fotovoltaických systémů. Před instalací zvážíme mnoho faktorů, včetně technické vhodnosti střechy a možnosti připojení do distribuční sítě, aby byla instalace co nejefektivnější.

 • Jak může firma Mobis pomoci využít dostupné dotace na fotovoltaiku v Lipová-lázně?

  Firma Mobis vám poskytne nejen kvalitní instalaci solárního systému, ale také vám pomůže vyznat se v komplikovaném systému dotací. Naše tým vám pomůže zjistit, na jakou podporu máte nárok a jak ji co nejefektivněji využít ve vašem případě.

Další lokality: