Fotovoltaika Vrbno Pod Pradědem: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Vrbno Pod Pradědem

Vrbno Pod Pradědem se bude moci chlubit novými fotovoltaickými systémy společnosti MOBIS, což je rodinná firma s 30 lety zkušeností v oboru fotovoltaiky. Mají svůj vlastní realizační tým, který zahrnuje odborné projektanty, elektrikáře a servisní techniky.

Společnost důrazně upozorňuje, že na instalaci solárních elektráren nevybírá žádné zálohy a garantuje jejich instalaci během 60 dnů. To naznačuje vysokou efektivitu a spolehlivost jejich služeb, což je atraktivní pro potenciální zákazníky.

Pro ty, kteří mají zájem o instalaci fotovoltaických systémů ve Vrbnu Pod Pradědem, MOBIS nabízí bezplatnou konzultaci. Stačí zanechat své telefonní číslo a odborníci se co nejdříve ozvou k dohodě termínu konzultace.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Vrbno Pod Pradědem se stává stále atraktivnějším místem pro instalaci fotovoltaických systémů díky jeho výhodné geografické poloze a počasí. První a nejdůležitější faktor, který byste měli zvážit, je geografická poloha - jižně orientovaná střecha bez stínu je ideální. Fotovoltaika funguje nejlépe tam, kde je hodně sluníčka, takže lokalita, jako je Vrbno Pod Pradědem, může být ideální volbou.

Další důležitou věcí, kterou je třeba zvážit, je dostatečná kapacita vašeho střešního systému. Naštěstí, domy v Vrbno Pod Pradědem jsou obecně dobře postavené a mají dostatek místa na střeše pro instalaci solárních panelů.

Nakonec, před rozhodnutím o investici je třeba zvážit také plánovanou návratnost investice. Náklady na instalaci a údržbu panelů a očekávané příjmy z prodeje přebytečné energie jsou nezbytné pro výpočet návratnosti. I když se zdá, že náklady jsou vysoké, ve skutečnosti se investice obvykle vrátí během několika let, zvláště v oblastech, jako je Vrbno Pod Pradědem, kde je hodně sluníčka.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Při zvažování instalace solárních panelů na střeše vašeho domu ve Vrbno pod Pradědem je nezbytné provést důkladnou analýzu vhodnosti vaší střechy. Hlavními faktory jsou její velikost, orientace, materiál a statika.

Pokud je střecha příliš malá, nemusí být schopna pojmout dostatečné množství panelů pro efektivní produkci energie. Rovněž špatná orientace může výrazně omezit schopnost panelů efektivně sbírat sluneční světlo.

Stavy střechy a materiál, ze kterého je vyrobena, jsou rovněž kritické pro určení jejího potenciálu pro instalaci. Například střechy z eternitu mohou být pro instalace problematické. Nejdůležitější je však zjistit, zda střešní konstrukce vašeho domu ve Vrbno pod Pradědem zvládne dodatečné zatížení panelů. Pro ověření těchto faktorů můžete využít bezplatných služeb technického zhodnocení provedeného našim technikem.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V rámci programu Nová zelená úsporám lze na solární elektrárnu získat až 80 % investice zpět, maximálně však 225 000 Kč. Výše dotační podpory se navíc odvíjí od umístění nemovitosti, pro kterou je žádost podána. Na podporu je připraveno celkem 1 miliarda korun a tyto prostředky budou rozdělovány mezi města, obce a další zájemce.

Jestliže máte nemovitost v Vrbno Pod Pradědem, máte šanci získat na investici do solárního systému až 80 % nákladů zpět. Proč byste si tedy takovou příležitost nechali ujít? Detaily a podmínky pro získání dotace najdete na webu programu Nová zelená úsporám. Využít tuto výhodnou nabídku můžete již od září 2024.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Máte zájem o výstavbu fotovoltaické elektrárny v oblasti Vrbno Pod Pradědem, ale váháte nad tím, zda vás provozovatel distribuční soustavy "připojí" do své sítě? Podmínky připojení mohou být kritickým faktorem pro realizaci vašeho projektu.

Je důležité si uvědomit, že bez připojení do distribuční sítě bude možné spustit vaši elektrárnu pouze v tzv. ostrovním režimu, což však znamená, že nebude možné prodávat přebytky zpět do sítě. Kapacita distribuční sítě se liší místo od místa, i ve Vrbno Pod Pradědem.

Pro určení základního přehledu o dostupnosti kapacity v oblasti disponuje Energetický regulační úřad nástrojem zvaným mapa připojitelnosti. S její pomocí lze zjistit, zda již není kapacita sítě ve Vrbno Pod Pradědem vyčerpána. Pamatujte však, že stoprocentní jistotu získáte až žádostí o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V malém městě Vrbno Pod Pradědem se stále více obyvatel rozhoduje pro investici do solárních elektráren, a to zejména díky příznivým podmínkám pro jejich provoz. Při rozhodování o ekonomické výhodnosti investice do solární elektrárny ovšem hraje roli řada faktorů.

Celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, dotační podpora a velikost a typ navrženého systému jsou klíčové proměnné, které by měly být zohledněny. Instalační firmy často lákají na rychlou návratnost investice, ale výsledky takových analýz bývají orientační.

Pro obyvatele Vrbna Pod Pradědem a jiných lokalit nabízíme bezplatnou ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny využívající nejpřesnější data a předpovědi cen. Tyto odhady jsou však pouze indikativní, i když jsou důležité pro konečné zhodnocení investice.

Závěr

V rámci volby správné fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit polohu, dostupnost slunce a úroveň spotřeby energie ve vaší nemovitosti. Přestože je výhodné umístit solární panely na sever, je ideální směr jižní orientace, aby mohla fotovoltaická elektrárna generovat co nejvíce energie.

Na městách jako je Vrbno Pod Pradědem může být fotovoltaická elektrárna výrazně produktivnější, tedy čím více slunce, tím lepší. Jiný důležitý faktor je spotřeba energie; je důležité porovnat, kolik energie vaše fotovoltaická elektrárna vyrobí oproti tomu, kolik skutečně spotřebujete.

Poskytujeme kompletní poradenství pro instalaci fotovoltaických elektráren v Vrbno Pod Pradědem. Existuje mnoho možností, jak využít solární energii efektivně, včetně připojení ke stávající elektrické sítě nebo uložení energie do baterií pro pozdější použití. Využijte naší bezplatné konzultace a zjistěte, jak můžete profitoval z fotovoltaických elektráren.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl investovat do fotovoltaického systému od firmy Mobis v Vrbně pod Pradědem?

  Investice do fotovoltaiky je skvělým rozhodnutím, zejména v současné době rostoucích cen energie a nestabilních dodávek. Naše firma MOBIS v Vrbně pod Pradědem je dlouhodobým hráčem na trhu s fotovoltaikou a nabízí vám kompletní řešení - od návrhu, přes instalaci až po servis. Máme bohaté zkušenosti a pochopíme vaše specifické potřeby. Navíc, pokud jste obyvatel Vrbna pod Pradědem, můžete mít nárok na dotace, které významně zkrátí dobu návratnosti vaší investice do solární energie.

 • Jaké jsou technické požadavky na instalaci fotovoltaického systému v Vrbně pod Pradědem?

  Fotovoltaický systém lze instalovat na téměř jakoukoli střechu, ale je třeba zohlednit některé technické aspekty, jako je orientace střechy, její sklon či stínování. Spolupracujeme s odborníky na oblast fotovoltaiky, kteří poskytnou detailní analýzu a připraví projekt na míru právě pro vaši nemovitost v Vrbně pod Pradědem. Firma MOBIS vám také pomůže s případnými administrativními úkony, včetně možnosti připojení do distribuční sítě.

 • Jaká je ekonomická výhodnost investice do fotovoltaiky od firmy MOBIS v Vrbně pod Pradědem?

  Ekonomická výhodnost investice do fotovoltaického systému závisí na mnoha faktorech, včetně vaší spotřeby elektrické energie, aktuální ceny elektřiny a možnosti získání dotační podpory. Naše firma MOBIS je připravena vám poskytnout detailní kalkulaci, která vám ukáže, jak se vaše investice do solární energie vrátí. Máme široké zázemí a nabízíme osobní přístup, který je zvláště důležitý pro naše klienty v Vrbně pod Pradědem. Investování do fotovoltaiky s firmou MOBIS představuje nejen úsporu nákladů na energii, ale také přispění k ochraně životního prostředí.

Další lokality: