Fotovoltaika Studénka: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Studénka

Fotovoltaika Studénka je inovativní řešení pro domácnosti i firmy, které mají zájem o udržitelnou energii. Prosazujeme ekologické a ekonomické řešení pro komplexní využití solární energie a usilujeme o bezproblémový chod vašeho solárního zařízení.

Jsme firma MOBIS, s dlouholetou tradicí a zkušenostmi v oboru. Pro fotovoltaika Studénka poskytujeme široký sortiment služeb, včetně návrhu, instalace a údržby solárních panelů. Naše technologie je pečlivě vybrána a přizpůsobena specifickým potřebám našich zákazníků.

Zájemci o naše služby v oblasti fotovoltaika Studénka nemusí platit žádné zálohy a naše instalace jsou realizovány do 60 dnů. Pokud máte zájem o bezplatnou konzultaci, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo a my se vám ozveme. Garantujeme profesionální přístup a uspokojení vašich potřeb s využitím fotovoltaických technologií.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Město Studénka je jedním z míst, kde se může vyplatit investovat do fotovoltaiky. Vzhledem k její severovýchodní poloze se zde nabízí dostatek slunečního světla pro efektivní fungování solárních panelů.

Jedním z klíčových faktorů, které je třeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny, je výběr správného typu solárních panelů. V měste Studénka se může například vzhledem k klimatickým podmínkám vyplatit investovat do monokrystalických solárních panelů, které fungují efektivně i za oblačného počasí. Dále je třeba zvážit i finanční aspekt investice. Financování solární elektrárny v měste Studénka může být zajištěno například prostřednictvím bankovního úvěru nebo leasingu. Současně je třeba brát v úvahu i možnost získání dotací na instalaci solárních panelů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Studénka se stává centrem pro implementaci solárních panelů, ale je důležité pochopit, že ne každá střecha je vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Některé problémy může způsobit velikost střechy, její orientace, materiál, ze kterého je střecha postavena, i její statika.

Příliš malá střecha neumožní umístění dostatečného počtu solárních panelů, zatímco špatně orientovaná střecha může negativně ovlivnit potenciální výrobu fotovoltaiky. Eternitové střechy jsou často problémové, jelikož po instalaci solárních panelů může začít do střechy zatékat. Zároveň je třeba brát ohled na statiku střechy, aby zatížení z panelů a konstrukcí nedošlo k deformaci střechy.

V Studénce je nejjednodušší cestou, jak ověřit technickou vhodnost vaší střechy pro instalaci solárních panelů, využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení. Tato služba, kterou provádí náš technik, vám poskytne jasné informace o této možnosti pro váš dům.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Studénka se aktivně zapojuje do tohoto trendu, přičemž občané tohoto města mají k dispozici informace o možnostech podpory solární energie. Vedení města pravidelně organizuje školení a informační setkání, kde se město snaží motivovat občany ke zvýšení podílu obnovitelných zdrojů.

Díky dotacím na fotovoltaiku v městě Studénka se tak návratnost investice do solárních panelů může výrazně zkrátit. Je důležité se však pečlivě seznámit s podmínkami jednotlivých podpůrných programů, aby bylo možné z nich v maximální míře těžit. Nejvhodnější program pro většinu rodinných a bytových domů v Studénka je "Nová zelená úsporám", která se od 1.9.2024 mění.

Je tedy důležité nepropást možnost získání dotace na fotovoltaiku v Studénka, a tím přispět k ekologickému a udržitelnému rozvoji města. Je také možné se obrátit na odborníky, kteří Vám pomohou s kompletní žádostí o dotaci, aby jste měli jistotu, že vše proběhne hladce a bez komplikací.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická energetika se stává stále populárnější, a to i mezi majiteli nemovitostí ve městě Studénka. Instalace fotovoltaické elektrárny ovšem představuje jisté výzvy a jednou z nich je nutnost připojení elektrárny do distribuční sítě. Tento krok je nezbytný pro to, aby majitelé fotovoltaické elektrárny mohli prodávat přebytečnou energii zpět do sítě.

Nicméně, kapacita distribuční sítě se liší v různých lokalitách a v některých místech, včetně Studénky, může být již značně vyčerpaná. Pro zjištění, zda je připojení v oblasti Studénka možné, mohou zájemci využít online nástroj zvaný mapa připojitelnosti, který poskytuje EGD.

Nicméně, pro 100% jistotu ohledně možnosti připojení fotovoltaické elektrárny do sítě ve Studénce je nutné podat žádost o připojení. Tuto žádost může za zájemce vyřídit odborník na fotovoltaickou energetiku.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do fotovoltaiky, či jinak řečeno do solární elektrárny, je komplexní rozhodovací proces, který zahrnuje řadu ekonomických kalkulací. Je nutné zohlednit nejen předešlý stav vlastní spotřeby, ale také predikovanou cenu elektřiny a možnou dotační podporu od státu nebo Evropské unie.

Při volbě solárního systému je také potřeba přemýšlet o jeho velikosti, typu a nákladech na instalaci. Při srovnání různých nabídek je také důležité mít na paměti, že výpočty návratnosti investice jsou často orientační, jelikož je obtížné předpovědět budoucí vývoj cen.

Namísto toho pro přesnější odhad výhodnosti doporučujeme provést podrobnou ekonomickou analýzu využitím dostupných dat a cenových předpovědí. I když je tato analýza stále založena na odhadech, poskytuje mnohem realističtější pohled na možnou návratnost a výhodnost investice do solární elektrárny.

Závěr

Investice do fotovoltaických elektráren mohou být výnosné, avšak je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Prvním a nejdůležitějším faktorem je poloha a orientace nemovitosti, dále pak délka slunečního svitu v místě instalace.

V případě, že jste obyvatelem města Studénka a uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny, je potřeba zohlednit konkrétní podmínky tohoto regionu. Mimo jiné je důležité zvážit, že ne všechny střechy jsou vhodné pro instalaci a výběr správné velikosti systému může být klíčový.

Studénka je místem, kde se setkáváme s různými typy nemovitostí, takže individuální posouzení je nezbytné. Proto doporučujeme využít odbornou konzultaci, která Vám přesněji odhalí potenciál Vaší nemovitosti.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je výhodné investovat do fotovoltaických systémů v Studénka?

  Rozhodně ano! Studénka, se svou strategickou polohou a slunnými dny po celý rok, je skvělým místem pro instalaci fotovoltaických systémů. Naše firma MOBIS nabízí personalizované řešení přesně na míru pro každý jeden objekt v Studénka. A díky stále rostoucím cenám elektrické energie, se investice do solární energie rychle vrátí.

 • Co může MOBIS nabídnout v oblasti fotovoltaiky v Studénka?

  MOBIS je rodinná firma s mnohaletou tradicí v oblasti fotovoltaiky. Nejenže nabízíme komplexní služby v oblasti solární energie, ale také zkušenosti, poradenství a podporu při záskání dotací na fotovoltaiku. Pracujeme na klíč, což zahrnuje vše od projektu až po instalaci a údržbu. Díky našemu hlubokému porozumění místnímu trhu a přísným technickým normám, jsme schopni vyvinout optimální řešení pro každého zákazníka v Studénka.

 • Jak moc je komplikované připojit fotovoltaický systém do distribuční sítě v Studénka?

  Připojení fotovoltaického systému do distribuční sítě může být na první pohled složité, ale s pomocí naší firmy MOBIS je to hračka. Díky našim specializovaným odborníkům a dlouholetým zkušenostem v oblasti solární energie vám můžeme garantovat bezproblémový průběh celého procesu. Zajišťujeme veškerou potřebnou dokumentaci od stavebního povolení, přes připojovací podmínky až po žádost o dotace na fotovoltaiku. S naší pomocí bude připojení do sítě rychlé a jednoduché.

Další lokality: