Fotovoltaika Šenov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Šenov

Fotovoltaika Šenov sa v roce 2024 projevuje jako klíčová oblast pro rodinnou firmou MOBIS, která se na trhu s fotovoltaikou pohybuje již více než 30 let. Toto je základ, který nám umožňuje nabídnout špičkovou službu naší silné realizační a servisní skupiny včetně projektantů a revizních techniků.

Důraz klademe na to, že při realizaci projektů v oblasti fotovoltaiky v Šenově nevybíráme žádné zálohy a nabízíme instalaci do 60 dnů. Naše firma se pyšní transparentností a rychlostí služeb, která je nezbytná pro efektivní fungování solárních elektráren.

Nezávisle na tom, zda s odborníkem v oboru fotovoltaiky komunikujete poprvé, nebo jste již zkušený, náš tým je připraven poskytnout Vám bezplatnou konzultaci. Stačí nám zanechat Vaše telefonní číslo a my se Vám ozveme co nejdříve možné. Nic není důležitější, než zabezpečit, že naši zákazníci mají všechny informace, které potřebují k tomu, aby mohli provádět informovaná rozhodnutí v oblasti fotovoltaiky v Šenově.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha: Místem instalace fotovoltaických modulů může být jak střecha domu či haly, tak otevřená plocha v případě, že nemáte k dispozici vhodnou střechu. Předpokladem efektivního fungování fotovoltaické elektrárny je stálá a neměnná pozice vůči Slunci během celého roku.

Velikost plochy: Před instalací fotovoltaického systému je nutné kromě polohy zohlednit i velikost plochy. Každý panel zaujímá určitou plochu a pro maximální efektivitu je třeba zajistit, že se na slunce nedostane stín.

Finanční náklady a pokrytí spotřeby: I když se cena solárních panelů výrazně snížila, pořízení a instalace fotovoltaické elektrárny jsou stále poměrně nákladné. Důležité je také zvážit, zda investice do fotovoltaické stavby dokáže pokrýt váš objem spotřeby elektrické energie. V případě, že spotřebu energie nekryje fotovoltaická elektrárna, je provozovatel odkázán na dodávku energie ze sítě.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Technická vhodnost střechy je absolutně zásadní pro instalaci solárních panelů. Parametry jako velikost, orientace, povrch střechy i statika objektu mohou rozhodovat o tom, zda bude instalace možná či výhodná.

Velikost a orientace střechy jsou prvními faktory k posouzení, jelikož určují počet panelů, který lze instalovat, a množství slunečního záření, které budou schopny absorbovat. Vysoce nevýhodná může být střecha vyrobená z nevhodného materiálu, jako je např. eternit, kdy s instalací mohou být problémy a následně může dojít k průsakům vody.

Pro ověření statiky střechy a kvality materiálu je ideální využití specialisty. Technické zhodnocení střechy je ve Šenově nabízeno bezplatně, zajistí tak rozumné rozhodnutí o instalaci solárních panelů ve Šenově.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Šenov je dalším městem, kde budou moci obyvatelé využít finanční podpory pro instalaci solárních panelů. Za výhodných podmínek městského úřadu mohou získat až 50% finančních prostředků na instalaci fotovoltaických panelů.

Doporučujeme obyvatelům Šenova, aby se obrátili na příslušná oddělení městského úřadu pro více informací. Informace o pravidlech a podmínkách stejně jako o termínech pro podání žádostí je nutno sledovat na oficiálních webových stránkách města Šenov a na webovkách aktualizovaných dotačních programů.

Nepropásněte příležitost a pomozte naší planetě tím, že snížíte svůj ekologický dopad a zároveň ušetříte na nákladech na energie. Naplánujte si instalaci fotovoltaických panelů ve Šenově ještě dnes a využijte příležitosti, které nabízí dotační programy!

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V první řadě, instalaci fotovoltaické elektrárny doporučujeme koordinovat s vaším místním distributorem pro připojení k distribuční síti. Bez takového připojení by fotovoltaická elektrárna fungovala pouze v tzv. ostrovním režimu, což by znamenalo, že nelze prodávat přebytek energie zpět do sítě.

Při posuzování kapacity pro připojení k síti je důležité brát v úvahu, že kapacita se může lišit v závislosti na místě. Mapa připojitelnosti od EGD může poskytnout představu o dostupnosti místa v síti ve vašem regionu, ale mějte na paměti, že modré značení na mapě znamená, že je kapacita již úplně vyčerpána.

Nakonec, důležité je uvědomit si, že 100 % jistotu o možnosti připojení získáte až po podání žádosti o připojení. Tuto službu často nabízí dodavatelé pro své zákazníky, aby jim usnadnili celý proces.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny je významným krokem, který vyžaduje pečlivé zvážení. Klíčem k rozhodování je porozumění ekonomické návratnosti takové investice.

Mnohé instalační firmy slibují rychlou návratnost, ale je nutné pochopit, že výstupy z těchto analýz jsou často orientační. Pro přesnější odhad, je důležité zohlednit nejen celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a dotační podporu, ale i velikost a typ navrženého systému. Přesně takovou analýzu Vám můžeme nabídnout.

Ačkoliv se jedná o odhady, jsou tyto prognózy cen energie nezbytné pro vyhodnocení rentability solární elektrárny v Šenově. V konečném důsledku je toto zhodnocení nezbytné pro vaše finanční rozhodnutí týkající se investice do solárních panelů ve Šenově.

Závěr

Šenov je skvělou lokalitou pro fotovoltaické elektrárny, díky své příznivé geografické poloze. Fotovoltaické technologie jsou hojně využívány po celém Šenovu a jsou zde několik úspěšných instalací. Místní komunita je velmi podporující v otázce alternativních energetických řešení.

Naše seriózní a profesionální tým vám pomůže vyhodnotit ekonomický a technický potenciál vašeho projektu. Pro všechny potenciální investory z Šenovu a okolí nabízíme bezplatnou konzultaci a odborné poradenství. Žádný projekt není pro nás příliš malý nebo příliš velký, ať již jste soukromá osoba, malá firma nebo velká korporace, jsme tady pro Vás, abychom Vás podrželi krok za krokem při realizaci vašeho fotovoltaického projektu.

Bez ohledu na váš popis, jsme připraveni vám pomoci s tvorbou uživatelsky přívětivého fotovoltaického řešení, které vám poskytne maximální výhody. Ať už hledáte řešení pro svou střechu, zahradu, nebo komerční prostor v Šenově, naše tým je připraven vám pomoci. Společně můžeme vybudovat čistou a udržitelnou energetickou budoucnost pro celý Šenov.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je společnost MOBIS ideální volbou pro instalaci fotovoltaických systémů v Šenov?

  Rodinná firma MOBIS, se dlouholetou tradicí a zkušenostmi na trhu fotovoltaiky, je ideálním partnerem pro instalaci fotovoltaických systémů v Šenov. Poskytujeme komplexní služby v oblasti solární energie - od návrhu projektu, přes instalaci až po servis. S námi získáte kvalitní a efektivní řešení, které vám pomůže ušetřit na nákladech za energii a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

 • Jaký je výhled rozvoje fotovoltaiky v Šenov v roce 2024?

  Rostoucí ceny energií, nestabilita dodávek a snaha o ekologickou udržitelnost vedou k tomu, že výhoda investic do fotovoltaiky je stále zřejmější. V roce 2024 očekáváme v Šenov nadále silný zájem o instalaci těchto systémů. MOBIS je připravena pomoci vám připravit projekt a zabezpečit jeho realizaci, aby jste mohli co nejvíce využít přínosů solární energie.

 • Jak mohu optimalizovat návratnost investice do fotovoltaiky v Šenov v roce 2024?

  Návratnost investice do fotovoltaiky je ovlivněna mnoha faktory. Kromě spotřeby elektrické energie a ceny elektřiny je důležitá také možná dotační podpora. V MOBIS vám pomůžeme optimalizovat všechny tyto aspekty. Díky naší lokalizaci v Šenov máme hluboké pochopení místního prostředí a regulací, což nám umožňuje návrh přizpůsobený pro nejlepší efektivitu vaší investice.

Další lokality: