Fotovoltaika Petrovice U Karviné: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Petrovice U Karviné

Petrovice U Karviné bude v roce 2024 domovem nového projektu v oblasti fotovoltaiky. Rodinná firma MOBIS, s třicetiletou přítomností na trhu, rozšiřuje své služby do této oblasti.

Společnost MOBIS se může pochlubit vlastním realizačním týmem, zahrnující projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Je důležité zmínit, že pro instalaci solární elektrárny v Petrovicích U Karviné nevyžaduje žádné zálohy a na instalaci máme termín do 60 dnů.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku v Petrovicích U Karviné, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo. Naše firma MOBIS se vám co nejdříve ozve a nabídne bezplatnou konzultaci. Věříme, že náš profesionální přístup a dlouholeté zkušenosti vám pomohou splnit váš sen o ekologické a samostatné energetické budoucnosti.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Velikost střechy: Prvním faktorem je velikost střechy, protože přímý dopad slunce je nezbytný pro účinný provoz fotovoltaické elektrárny. Čím větší je střecha, tím více solárních panelů může být umístěno a tím větší může být produkce energie.

Orientation a sklon střechy: Taktéž důležitý je úhel svahu a směr střechy, ideální orientace je na jih se sklonem 30 °. Střechy orientované na východ nebo západ mohou také fungovat, ale jejich výkon bude mírně snížen.

Regionální klimatické podmínky: Klimatické podmínky v Petrovicích U Karviné, kde plánujete instalovat fotovoltaickou elektrárnu, také ovlivní její výkon. Slunečné dny poskytují více energie, zatímco v regionech s méně slunečnými dny bude produkce energie mírně nižší.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Petrovice U Karviné je místem s velkým potenciálem pro využití solární energie. Avšak výběr správné střechy pro instalaci solárních panelů hraje klíčovou roli v celkové efektivitě solárního systému.

Velikost střechy, její orientace a materiál, ze kterého je střecha postavena, jsou tři klíčové aspekty, které ovlivňují zda je střecha vhodná pro instalaci solárních panelů. Střecha v Petrovicích U Karviné musí být dostatečně velká, aby na ní bylo instalováno dostatečné množství panelů a musí být správně orientována k maximalizaci slunečního svitu. Dále, materiál střechy musí být vhodný pro instalace panelů, některé materiály jako například eternit nejsou vhodné.

V případě, že střecha v Petrovicích U Karviné nesplňuje tyto podmínky, doporučujeme kontaktovat odborníky, kteří provedou technické zhodnocení vašeho domu a poskytnou vám odbornou radu. Rovněž je důležité zohlednit statiku Vaší střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Petrovice U Karviné je jedním z hlavních regionů, který je zapojen do využití solární energie. Uživatelé z Petrovice U Karviné mohou nyní těžit z solární energie, aniž by se museli bát vysokých nákladů na počáteční investici.

Město Petrovice U Karviné se snaží podporovat využití obnovitelných zdrojů energie, jako je solární energie, zařazováním do různých dotačních programů. Nezapomeňte si prostudovat podmínky pro získání dotace v lokálním kontextu.

Důležité je vědět, že s blížícím se datem 1.9.2024 se program Nová zelená úsporám mění. Dbejte proto na dobrou přípravu a pravidelné sledování novinek ohledně podmínek dotačních programů v Petrovice U Karviné. Výhodou je, že díky těmto dotacím se návratnost Vaší investice výrazně zkrátí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Vítejte na naší stránce zaměřené na fotovoltaické elektrárny v oblasti Petrovice U Karviné. Fotovoltaická energie se stává stále populárnější a v oblasti Petrovice U Karviné je vysoký potenciál pro její vývoj.

Před zahájením jakéhokoliv projektu je však třeba si položit zásadní otázku: Připojí distributor do sítě vaši fotovoltaickou elektrárnu? Na tuto otázku je odpověď klíčová, jelikož bez připojení do distribuční sítě nemůžete prodávat nadbytek energie zpět do sítě.

Elektrárna by v takovém případě mohla pracovat pouze v tzv. ostrovním režimu. Je tedy důležité vědět, zda je dostatečná kapacita v distribuční síti ve vašem regionu. Zároveň je třeba se zabývat také žádostí o připojení, kterou pro naše zákazníky z oblasti Petrovice U Karviné hladce a bez starostí zařizujeme.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ve městě Petrovice U Karviné může být hodnota návratnosti investice do fotovoltaických elektráren ovlivněna faktory jako je lokální klima a intenzita slunečního záření.

Existují nástroje, které pomáhají předvídat výkonnost solárních panelů v daném místě, a tím i jejich výnosnost. V Petrovice U Karviné se pak může lišit výnosnost investice do fotovoltaické elektrárny v závislosti na konkrétních podmínkách instalace.

Petrovice U Karviné může být atraktivními pro investory do solární energie díky své poloze a podnebí. Nicméně, pro maximální efektivitu a návratnost investice je nezbytné provést detailní ekonomickou a technickou analýzu.

Závěr

Petrovice U Karviné je jedním z měst, které podporuje instalaci fotovoltaických panelů pro účely obnovitelné energie. Je tedy možné, že pokud se rozhodnete pro tuto investici, můžete získat různé formy podpory nebo dokonce dotace.

Při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny v Petrovicích U Karviné je důležité zvážit několik faktorů. Tyto mohou zahrnovat umístění vaší nemovitosti, počet slunečních hodin v oblasti, typ střechy na vaší nemovitosti a roční spotřebu elektrické energie.

Město Petrovice U Karviné je skvělou volbou pro instalaci fotovoltaické elektrárny díky své podpoře obnovitelné energie a dostatečnému množství slunečního svitu. Přesto je důležité, aby byla tato investice dobře promyšlena a provedena odborníky v oboru.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych si měl vybrat firmu MOBIS pro instalaci fotovoltaických systémů v Petrovice U Karviné?

  MOBIS je rodinná firma s hlbokými koreňmi v Petrovice U Karviné, která má dlouhodobé zkušenosti s fotovoltaickými systémy. Naše služby zahrnují vše od návrhu, přes instalaci až po dlouhodobou údržbu. Můžete se spolehnout na naší odbornost a vysoce kvalitní práci. Navíc, jako místní firma, jsem zde pro vás v případě potřeby po celou dobu životnosti vašeho fotovoltaického systému.

 • Jaké jsou přínosy instalace fotovoltaických systémů v Petrovice U Karviné v roce 2024?

  Instalací fotovoltaického systému můžete výrazně snížit vaši energetickou stopu a zároveň ušetřit na nákladech za energii. V Petrovice U Karviné existuje řada výhod pro majitele solárních panelů, včetně možných dotací a dalších podpůrných opatření. Navíc, vzhledem k rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek, poskytuje vám vlastní fotovoltaický systém větší energetickou nezávislost.

 • Jaká je ekonomická návratnost investice do fotovoltaiky v Petrovice U Karviné?

  Ekonomická návratnost je jedním z klíčových faktorů při rozhodování o investičních projektů. V případě fotovoltaických systémů se doba návratnosti může výrazně zkrátit díky dotacím a snížení nákladů na energii. Firma MOBIS vám poskytne komplexní konzultace a pomůže s výpočtem ekonomické návratnosti, berouc v úvahu všechny relevantní faktory, včetně ceny energie, vaší spotřeby a možných dotačních podpor v Petrovice U Karviné.

Další lokality: