Fotovoltaika Orlová: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Orlová

Fotovoltaika Orlová zaznamenala v posledních letech významný růst. Důvodem je nejen rostoucí poptávka po udržitelných zdrojích energie, ale také díky práci naší rodinné firmy MOBIS, která má na trhu s fotovoltaikou již 30 let zkušeností.

Náš tým profesionálů zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Díky tomu jsme schopni koordinovat celý instalační proces, od návrhu až po instalaci a údržbu, bez nutnosti požadovat od zákazníků zálohy. Navíc jsme hrdi na to, že jsme schopni instalovat solární elektrárny do 60 dnů.

Pokud máte o služby Fotovoltaika Orlová zájem, neváhejte nás kontaktovat. Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Je naším cílem pomáhat zákazníkům přecházet na čistější a udržitelnější formy energie.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Orlová a okolní regiony představují ideální místo pro instalaci solárních panelů díky svému slunečnému klimatu. Prvním krokem před investicí do fotovoltaické elektrárny je důkladné prozkoumání lokality pro instalaci. Je důležité se ujistit, že místo bude mít dostatek slunečního svitu pro efektivní fungování solárních panelů a že na něj nebude padat stín, například od stromů nebo budov.

Během plánování investice do fotovoltaiky v Orlové je dále potřeba zvážit dostupnost finančních zdrojů a návratnost investice. Pro některé lidi může být výhodné požádat o dotace nebo výhodné úvěry, které jsou k dispozici pro instalaci obnovitelných zdrojů energie. Dalším důležitým aspektem je náklad na údržbu a potenciální zisky z prodeje přebytečné energie do sítě.

Nakonec, pri investici do fotovoltaické elektrárny v městě Orlová je důležité zvážit také legislativní a technické aspekty. Před instalací solárního systému je potřeba získat všechna potřebná stavební povolení a splnit všechny technické požadavky. Množství energie, kterou lze vyrobit, a úroveň úspor, které lze dosáhnout, se mohou lišit v závislosti na technologii solárních panelů a na volbě dodavatele. Každý kdo se rozhodne pro instalaci fotovoltaické elektrárny, by měl také zvážit možnost pojištění svého zařízení.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Při zvažování instalace solárních panelů na střechu vašeho domu v Orlové je mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Je zřejmé, že jak velikost, tak orientace střechy hrají klíčovou roli v potenciální efektivitě panelů. Rovněž je třeba zvážit typ materiálu střechy, přičemž střechy vyrobené z eternitu mohou po instalaci způsobovat problémy s prosakující vodou.

Statistika vaší střechy v Orlové je další důležitou otázkou, kterou je třeba analyzovat, a to s ohledem na zvažované zatížení solárními panely a konstrukcí. Najdete-li se ve složité situaci ohledně hodnocení technické vhodnosti vaší střechy, máme zde jednoduché řešení. Nabízíme bezplatné služby pro technické zhodnocení vašeho domu v Orlové pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš specializovaný technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Obec Orlová se snaží svým obyvatelům usnadnit přechod na obnovitelné zdroje energie a nabízí podporu v rámci těchto dotačních programů. Zmínila, že existují různé dotační programy, jako jsou RES+, OP TAK, ale pro rodinné a bytové domy je nejrelevantnější program Nová zelená úsporám.

Těm, kdo se rozhodnou instalovat solární elektrárnu, může tento program v městě Orlová výrazně usnadnit proces. Bude nutné se však přizpůsobit novým podmínkám, které program nabízí od 1. září 2024. Orlová tak ukazuje cestu k udržitelnému životnímu stylu a podporuje investice svých obyvatel do čisté energie.

Celkově lze říci, že s dotační podporou na solární elektrárnu v Orlové se návratnost vaší investice výrazně zkrátí. Důležitým krokem je proto prostudování podmínek pro získání dotace a určení nejvhodnějšího programu pro vaši situaci. V Orlové je tento proces usnadněn díky aktivnímu přístupu města k podpoře obnovitelných zdrojů energie.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V posledních letech jsou fotovoltaické elektrárny stále populárnější mezi domácnostmi a firmami. Je důležité uvědomit si, že pro jejich efektivní fungování je nezbytné připojení k distribuční síti provozovatele.

V případě, že provozovatel distribuční soustavy neschválí připojení, je možné spustit elektrárnu pouze na ostrovní režim. To však znamená, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě a elektrárna by byla "odříznutá" od sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě, a proto je nutné zjistit dostupnost připojení v oblasti, ve které jste umístěni. Příkladem může být město Orlová, kde je situace s připojením zařízení k distribučním sítím různá. Mapa připojitelnosti poskytovaná EGD vám může poskytnout relativně přesný pohled na dostupnost připojení k distribuční síti v oblasti Orlová. To vám zajistí informace o tom, zda je kapacita sítě ve vašem místě již vyčerpaná.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Orlová je vhodná lokalita pro instalaci solárních panelů díky své poloze a dostatečnému počtu slunečných dnů v roce. Investice do solární elektrárny v Orlové může přinést zajímavý zisk a úsporu nákladů na elektřinu.

Ve městě Orlová navíc můžete využít řadu finančních pobídek a dotací na instalaci fotovoltaických panelů. Přestože je v první fázi investice vyšší, dotační programy a úspora nákladů za elektřinu ji časem vrátí.

Závěrem, investice do solární elektrárny v Orlové je ekonomicky přínosná díky dostatečným podmínkám pro solární energii a finančním pobídkám. Je to dlouhodobá investice, která však může přinést významné úspory a prospěch životnímu prostředí.

Závěr

Investovat do fotovoltaických elektráren je velké rozhodnutí a vyžaduje důkladné zhodnocení. Při plánování instalace fotovoltaické elektrárny je nezbytné zvážit několik faktorů, jako je poloha nemovitosti, klimatické podmínky a dostupnost slunečního světla.

Druhým důležitým aspektem je technické znalosti. Pro správné fungování a udržení fotovoltaické elektrárny je potřeba mít základní znalosti o solární energetice a jejích komponentech.

Pokud se nacházíte v městě Orlová a uvažujete o investici do fotovoltaiky, nabízíme bezplatné konzultace. S naším týmem expertů v Orlové se můžete spojit a zjistit, zda jsou fotovoltaické elektrárny správnou volbou pro vás. Zanechte nám vaše telefonní číslo a my vás co nejdříve kontaktujeme.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych si měl vybrat firmu MOBIS pro instalaci fotovoltaických systémů v Orlová?

  MOBIS je rodinná firma s dlouholetým působením na trhu s fotovoltaikou. Dobře známe místní podmínky v Orlové a nabízíme kompletní služby - od návrhu projektu přes instalaci až po servis. Navíc využíváme vysoce kvalitní a testované materiály, které zaručují efektivní a spolehlivou provozu solární elektrárny po celou dobu jejího životnosti.

 • Jaký je postup instalace fotovoltaických panelů od firmy MOBIS v Orlové?

  Počáteční kroky instalace fotovoltaiky u nás v MOBIS se týkají zkoumání technických možností vaší nemovitosti a optimalizace systému pro vaše specifické potřeby. To zahrnuje návrh optimálního rozmístění solárních panelů, ověření možnosti připojení do distribuční sítě a spracování potřebné dokumentace pro získání dotační podpory. Poté, co vše odsouhlasíte, přistoupíme k instalaci panelů a jejich připojení do sítě.

 • Jaké výhody přináší investice do fotovoltaiky v Orlové v roce 2024?

  Vzhledem k rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek je investice do fotovoltaického systému moudrým rozhodnutím pro udržitelný a ekonomicky výhodný zdroj energie. Navíc, vzhledem k podpoře obnovitelných zdrojů energie, jsou dostupné velkorysejší dotace na fotovoltaiku, díky kterým se doba návratnosti investice značně zkracuje.

Další lokality: