Fotovoltaika Mořkov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Mořkov

Mořkov Moravskoslezský kraj se stává stále populárnější ve světě fotovoltaiky. V roce 2024 dosáhla roční produkce solární energie v Mořkovu rekordní hodnoty, což přispělo ke zvýšení zájmu o fotovoltaické systémy v oblasti.

Za tento trend vděčíme naší rodinné firmě MOBIS, která se fotovoltaickými projekty zabývá bezmála 30 roků. Nabízíme komplexní řešení včetně projektantů, zkušených elektrikářů, revizních a servisních techniků. Naše časová doba instalace je jen 60 dnů a nevyžadujeme žádné zálohy.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku v oblasti Mořkov Moravskoslezský kraj, neváhejte nás kontaktovat. Zanechte nám své telefonní číslo a my Vás co nejdříve kontaktujeme k bezplatné konzultaci.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a sluneční svit jsou jedním z nejdůležitějších faktorů při rozhodování o instalaci fotovoltaických panelů. Vrchnost v Mořkově Moravskoslezský kraj je charakteristická svou převážně rovinatou krajinou, což je ideální pro instalaci solárních panelů.

Druh střechy ovlivňuje možnost instalace a účinnost fotovoltaických panelů. Budovy v Mořkově Moravskoslezský kraj, které mají strmé střechy nebo střechy z asfaltových šindelů, nemusí být pro instalaci panelů ideální.

Nakonec je třeba věnovat pozornost legislativním pravidlům a regulacím týkajících se instalace a provozu fotovoltaických elektráren. V Mořkově Moravskoslezský kraj jsou k tomu stanoveny konkrétní předpisy, jež musí být dodrženy.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Mořkov Moravskoslezský kraj nabízí ideální podmínky jak pro bydlení, tak pro instalaci solárních panelů, ale ne každá střecha je pro to přizpůsobena. Rozhodování, zda je váš dům vhodný pro instalaci solárních panelů, zahrnuje řadu různých faktorů.

Prvotní posouzení vhodnosti střechy pro instalaci fotovoltaické elektrárny zahrnuje několik variant. Základem je odpověď na otázku, pokud je střecha příliš malá, orientovaná špatně nebo vyrobena z nevyhovujícího materiálu, zda je možné s takovou střechou něco udělat.

Město Mořkov Moravskoslezský kraj nabízí bezplatné služby technického zhodnocení, které posoudí, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů. To zahrnuje také posouzení statiky střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. Za těchto podmínek je nejjednodušší možností, jak technicky vaši střechu prověřit, využití těchto služeb.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Mořkov Moravskoslezský kraj je jedním z míst, kde je možné získat tuto dotaci. To znamená, že rezidenti Mořkovu Moravskoslezského kraje mohou využít této výhodné nabídky k instalaci solárních panelů.

Jde o atraktivní příležitost, která může vést ke snížení energetických nákladů a současně přispět ke snížení emisí CO2. Vyplatí se tedy pro obyvatele Mořkov Moravskoslezský kraj podrobně se seznámit s podmínkami získání dotace pro fotovoltaické panely.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud zvažujete instalaci fotovoltaické elektrárny ve městě Mořkov v Moravskoslezském kraji, důležitou součástí plánování je zjištění, zda vás provozovatel distribuční soustavy "připojí" do své distribuční sítě. Bez tohoto nezbytného připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze v takzvaném ostrovním režimu, což by znamenalo, že byste nebyli schopni prodat přebytek elektrické energie zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a Energetický regulační úřad (ERÚ) nabízí mapu připojitelnosti, která by měla dát představu o aktuálních možnostech připojení. Mapa je však pouze orientační a se 100% jistotou se o možnosti připojení dozvíte pouze žádostí o připojení.

Pamatujte, že Mořkov v Moravskoslezském kraji má své vlastní specifika, proto bychom pro naše zákazníky v této lokalitě doporučovali náš servis, který pro vás může vyřídit veškeré formalitami včetně podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Mořkov Moravskoslezský kraj je populární destinace pro instalaci solárních panelů, díky svým geografickým podmínkám. Úvaha o výhodnosti investice do solární elektrárny může být komplexní a vyžaduje detailní ekonomickou analýzu.

Přitom je třeba vzít v potaz množství spotřebované elektrické energie, aktuální cenu elektřiny a možná dotační opatření. Přestože instalační firmy často slibují rychlou návratnost investice, je třeba být opatrný, neboť tyto údaje mohou být orientační.

Pro Mořkov Moravskoslezský kraj můžeme bezplatně vyhotovit ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny, která zahrnuje nejpřesnější data a cenové předpovědi. Je nutné mít na paměti, že se jedná pouze o odhad, ale i tento odhad je důležitý pro zhodnocení výhodnosti investice.

Závěr

Při uvážení o investici do fotovoltaické elektrárny je důležité nejdříve zvážit několik zásadních bodů. Především, lokalita a orientace objektu - optimální jsou střechy orientované na jih se sklonem okolo 30-35°.

Mořkov v Moravskoslezském kraji je takovou lokalitou, kde se slunce drží na obloze po většinu dne. Čímž se stává ideálním místem pro fotovoltaické elektrárny.

Kromě toho, pří přemýšlení o investici do fotovoltaických panelů, je důležité zvážit kapacitu střechy a také dostupnost veřejné sítě. Výhodou umístění fotovoltaických panelů ve Mořkovu v Moravskoslezském kraji je přístup k široké veřejné síti, která umožňuje efektivní distribuci vyráběné elektřiny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je fotovoltaika dobrým řešením pro obyvatelé města Mořkov?

  Jako obyvatel města Mořkov v Moravskoslezském kraji jste na ideálním místě pro instalaci fotovoltaického systému. Díky častému slunečnímu svitu v tomto regionu je investice do solární energie velmi přitažlivá. Navíc, naše společnost Mobis nabízí komplexní služby, od návrhu po instalaci, což zaručuje našim zákazníkům snadnou a bezstarostnou cestu k udržitelné energetické nezávislosti.

 • Jaká jsou hlavní kritéria pro instalaci fotovoltaických panelů v Mořkov?

  Před instalací fotovoltaického systému je nutné zvážit několik faktorů. Za prvé, technickou vhodnost střechy pro instalaci solárních panelů. Za druhé, možnost připojení do místní distribuční sítě. Firma Mobis nabízí komplexní poradenství v těchto aspektech, aby zajistila, že projekt bude technicky proveditelný a ekonomicky výhodný pro zákazníka.

 • Jaké jsou výhody spolupráce s firmou Mobis při instalaci fotovoltaiky v Mořkov?

  Spolupráce s firmou Mobis přináší mnoho výhod. Jako rodinná firma s dlouholetou tradicí na trhu fotovoltaiky nabízíme profesionální a personalizovaný přístup. Pomáháme našim zákazníkům v Mořkovu vybrat ideální řešení, které odpovídá jejich individuálním potřebám a zajišťuje maximální výnos z investice do solární energie. Také pomáháme s administrativou spojenou s případnými dotačními programy, čímž ulehčujeme celý proces instalace pro naše zákazníky.

Další lokality: