Fotovoltaika Horní Bludovice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Horní Bludovice

Horní Bludovice, Moravskoslezský kraj, se v roce 2024 stává lídrem v oblasti fotovoltaiky díky naší rodinné firmě MOBIS. Působíme na trhu s fotovoltaikou již 30 let a nabízíme plně integrované služby, které zahrnují vlastní realizační tým, projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky.

Naše solární elektrárny v Horní Bludovice, Moravskoslezský kraj, dodáváme bez nutnosti vybírat zálohy a garantujeme instalaci do 60 dnů. Kromě toho nabízíme potenciálním zákazníkům možnost bezplatné konzultace.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku, neváhejte nám zanechat vaše telefonní číslo. Vaše spokojenost je pro nás prioritou a těšíme se na to, abychom vám mohli pomoci připojit se k energetické revoluci v Horní Bludovice, Moravskoslezský kraj.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Pozorovací podmínky jsou prvním a nejdůležitějším faktorem při rozhodování o instalaci fotovoltaických panelů. V naší republice je potřeba vědět, že ideálními pozorovacími podmínkami se rozumí přímé sluneční záření, které je v oblasti města Horní Bludovice Moravskoslezský kraj dostupné v průměru 1600–1700 hodin ročně.

Stupěň sklonu a orientace střechy jsou dalším důležitým faktorem, kterým je třeba se zabývat před instalací fotovoltaické elektrárny, protože tato dvě kritéria přímo ovlivňují množství elektrické energie, kterou může vaše elektrárna vygenerovat. Optimální stupěň sklonu a orientace v případě města Horní Bludovice Moravskoslezský kraj záleží na zeměpisné poloze a bude se lišit v závislosti na ročním období.

Poslední z hlavních faktorů je typ střechy a její stáří. Je důležité zvážit, zda střecha vašeho domu v obci Horní Bludovice Moravskoslezský kraj vydrží dalších 25 až 30 let, což je předpokládaná životnost fotovoltaických panelů. Na základě těchto faktorů můžete rozhodnout, zda je investice do fotovoltaické elektrárny pro vás výhodná nebo ne.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V obci Horní Bludovice Moravskoslezský kraj je možné narazit na řadu nevhodných střech pro instalaci solárních panelů. Některé z nich jsou příliš malé, špatně orientované nebo jsou vyrobeny z nevyhovujících materiálů.

Dalším faktorem, který je třeba zohlednit při instalaci solárních panelů, je statika střechy. Je důležité zjistit, zda může vaše střecha v Horní Bludovice Moravskoslezský kraj unést zátěž panelů a konstrukce.

Nejjednodušší způsob, jak prověřit vhodnost vaší střechy v Horní Bludovice Moravskoslezský kraj, je využít bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Horní Bludovice Moravskoslezský kraj je jedním z mnoha míst v České republice, kde mohou občané a podnikatelé využít těchto programů. Výše dotace je odvislá od mnoha faktorů, včetně typu a velikosti Vašeho bydliště, druhu systému, který plánujete instalovat, a mnoho dalších.

Navíc, pochopení všech detailů a formálních požadavků, může být obtížné bez pomoci zkušeného odborníka. Proto je velmi doporučováno získat odbornou pomoc při zahájení takového projektu, abyste se ujistili, že vaše solární elektrárna je účinně financována a správně nainstalována.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny ve městě Horní Bludovice Moravskoslezský kraj, je klíčové zjistit, jestli vás bude schopný distributor připojit do elektrické sítě. Beze spojení by bylo možné provozovat elektrárnu pouze v tzv. ostrovním režimu, což v praxi znamená, že byste nemohli prodávat nadbytečnou energii zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě je různá v různých oblastech a Horní Bludovice Moravskoslezský kraj je v tomto ohledu žádnou výjimkou. Podrobnější informace o dostupné kapacitě vám poskytne EGD prostřednictvím své "mapy připojitelnosti".

I přes přínosy této mapy, největší jistotu o připojení vám poskytne až oficiální žádost o připojení. Pro obyvatele Horní Bludovice Moravskoslezský kraj je dobrou zprávou, že tuto proceduru za vás může vyřídit specializovaná firma.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V malé obci Horní Bludovice Moravskoslezský kraj je růst zájmu o solární energii patrný zejména v posledních letech. Investice do solárních panelů se zde mohou vyplatit rychleji, než by se mohlo zdát.

Horní Bludovice Moravskoslezský kraj se nachází v oblasti s vyšším počtem slunečních dní v roce, což přispívá k efektivnějšímu využití solárních panelů. Vysoké náklady na instalaci a údržbu, ale mohou být vyváženy nižším nákladem na energii a případnými státními dotacemi.

Pokud zvažujete investovat do solárních panelů v Horní Bludovice Moravskoslezský kraj, je důležité provést podrobnou analýzu. Tato analýza by měla zahrnovat jak ekonomické faktory, tak také lokální podmínky a osobní potřeby.

Závěr

Horní Bludovice v Moravskoslezském kraji je jedním z ideálních míst pro instalaci fotovoltaických elektráren, díky své výhodné geografické poloze. Kvalita slunečního záření je zde nadprůměrná, což napomáhá efektivnímu výkonu solárních panelů.

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit, jestli má Vaše nemovitost v Horních Bludovicích v Moravskoslezském kraji dostatečný prostor pro instalaci. Velikost instalace by měla být adekvátní k množství spotřebované energie. Rovněž je potřeba zvážit technické aspekty - kvalitu střechy, možnost připojení k síti a další.

Pro řádné zhodnocení možnosti instalace fotovoltaické elektrárny doporučujeme odbornou konzultaci. Naše firma poskytuje bezplatné konzultace pro zájemce z Horních Bludovic v Moravskoslezském kraji. Společně probereme všechny potřebné aspekty a najdeme optimální řešení pro Vaši investici do zelené energie.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je Horní Bludovice ideální pro instalaci fotovoltaických systémů od Mobis?

  Úžasné podnebí v Horní Bludovice je dokonalé pro efektivní výrobu energie z fotovoltaických systémů. Jako místní rodinná firma, Mobis má obrovské množství poznatků o místní geografii a klimatu, což vede k optimalizaci instalací pro maximálního výkonu.

 • Jaké výhody nabízí Mobis pro majitele fotovoltaických systémů v Horní Bludovices?

  Výhody nabízené Mobis zahrnují kompletní služby, od návrhu po instalaci, a poradenství v oblasti dotační podpory. Vědomost místních podmínek a pravidel v Horní Bludovice nám umožňuje připravit pro zákazníky co nejvýhodnější řešení.

 • Je investování do fotovoltaiky v Horní Bludovice ekonomicky výhodné?

  Rostoucí ceny energie, nestabilní dodávky a dotační podpory z obnovitelných zdrojů činí investování do fotovoltaiky v Horní Bludovice ekonomicky přitažlivou možností. Spolu s naší expertní radou z Mobis můžeme zajistit efektivní a ekonomicky úspěšný systém.

Další lokality: