Fotovoltaika Horní Benešov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Horní Benešov

Horní Benešov v Moravskoslezském kraji se stává hlavním městem v oblasti fotovoltaiky! Díky 30 letům zkušeností v oborech fotovoltaiky, jsme se stali rodinnou firmou MOBIS, lídrem v oblasti solární energie v Horní Benešově.

Mottem naší firmy je "bez záloh, instalace do 60 dnů". Naše špičkové týmy projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků jsou připraveny splnit všechny vaše solární potřeby v Horním Benešově rychle a efektivně.

Pokud máte zájem dozvědět se více o našich službách v oblasti fotovoltaiky v Horním Benešově, rádi vám na vše odpovíme během naší bezplatné konzultace. Jednoduše nám zanechte své telefonní číslo a my se vám ozveme! Díky naší dlouholeté zkušenosti a odborným službám, jsme vaší nejlepší volbou pro fotovoltaické projekty v Horním Benešově.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Horní Benešov Moravskoslezský kraj má své specifické podmínky pro instalaci solárních panelů. Před samotnou investicí je důležité zvážit některé klíčové faktory, jako jsou orientace budovy, úhel střechy, množství slunečního svitu a případné stínění solárních panelů. Je také nutné udělat technický průzkum a zjistit, zda je střecha budovy dostatečně silná pro nesení solárních panelů.

Dalším důležitým aspektem, který je třeba zvážit při investici do fotovoltaické elektrárny v Horním Benešově Moravskoslezském kraji, je ekonomická návratnost. Důležité je pečlivě zvážit náklady na instalaci fotovoltaické elektrárny a porovnat je s výší úspor za elektrickou energii. Je také nutné zvážit vhodnost různých typů financování, jako jsou vlastní prostředky, bankovní úvěry nebo dotace a úvěry od státu.

Konečně, při plánování investice do fotovoltaické elektrárny v Horním Benešově Moravskoslezském kraji je také důležité zvážit možné legislativní omezení a související administrativu. Při instalaci fotovoltaické elektrárny je často nutné se vypořádat s úředníky a získání různých povolení a certifikátů může být časově náročné. Je tedy důležité tuto skutečnost zahrnout do svých plánů a předpokládáte-li instalaci fotovoltaické elektrárny, doporučujeme se obrátit na odborníka, který vám pomůže s celým procesem.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud žijete v Horním Benešově v Moravskoslezském kraji, jistě jste zvědaví, zda vaše střecha vyhovuje pro instalaci solárních panelů. Instalace je možná na několika druzích střech, ale je třeba vzít v potaz několik faktorů.

Velikost střechy je rozhodující; pokud je příliš malá, nebude moci pojmout dostatek solárních panelů. Dále je potřeba zohlednit orientaci střechy; pokud je nesprávně orientovaná, výroba energie může být nedostačující. Na závěr je nutné zvážit typ materiálu střechy; některé instalační firmy mohou odmítnout instalovat panely na střechu z eternitu z obav před zatékáním.

Nezapomínejte také na statiku střechy. Zatížení z panelů a konstrukcí by nemělo střechu deformovat. Pro bezpečné hodnocení využijte naše bezplatné technické zhodnocení Vašeho domu v Horním Benešově v Moravskoslezském kraji, které provádí náš odborný technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V Horním Benešově v Moravskoslezském kraji lze využít těchto dotačních programů při instalaci vlastní solární elektrárny. Nová zelená úsporám je populární a velmi využívaný program, který lze využít na podporu instalace fotovoltaických systémů, tepelných čerpadel a dalších technologií. Tento program je určen jak pro rodinné domy, tak pro bytové domy.

Je důležité poznamenat, že tento program se od 1.9.2024 mění a znamená to, že se mohou změnit i podmínky pro získání dotace. Proto je nyní správný čas pročítat si podmínky a připravovat se na případou instalaci solární elektrárny v Horním Benešově v Moravskoslezském kraji. Držte se informací o změnách a využijte šanci zkrátit návratnost Vaší investice do obnovitelných zdrojů.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v obci Horní Benešov v Moravskoslezském kraji, první krok je zjistit, zda Vás distributor "připojí" do distribuční sítě. Bez takového připojení by bylo možné zahájit provoz elektrárny pouze v tzv. "ostrovním" režimu.

To znamená, že nebudete moci prodávat přebytky energie zpět do sítě a vaše elektrárna bude odříznuta od hlavní sítě. Kapacita distribuční sítě může v Horním Benešově v Moravskoslezském kraji být různá.

Pro získání přesného obrázku o možnosti připojení využijte nástroj mapa připojitelnosti od EGD. S jeho pomocí můžete zjistit, zda v oblasti Horního Benešova v Moravskoslezském kraji již není kapacita sítě vyčerpaná. Ale nezapomeňte, stoprocentní jistotu o možnosti připojení získáte až s podáním žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Při uvážení ekonomické výhodnosti investice do solární elektrárny v městě Horní Benešov v Moravskoslezském kraji je nezbytné zohlednit několik klíčových faktorů. Mezi ně patří celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny a dotační podpora, ale také velikost a typ navrhovaného systému. Hodnocení těchto faktorů je zásadní pro efektivní rozhodování o potenciální investici.

Neměli byste však plně věřit slibům některých instalačních firem, které inzerují mimořádně krátkou návratnost investice. Je důležité si uvědomit, že všechny výstupy z těchto analýz jsou často jen orientační a mohou se v průběhu času měnit.

Poskytujeme bezplatnou ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny v Horním Benešově, kterou realizujeme na základě nejpřesnějších dostupných dat a předpovědí cen. I když se jedná jen o odhad, může to pomoci zhodnotit, zda se investice do solární elektrárny ve městě Horní Benešov v Moravskoslezském kraji skutečně vyplatí.

Závěr

V první řadě je nezbytné posoudit, zda je střecha vaší nemovitosti v Horním Benešově Moravskoslezský kraj vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Není pouze důležitá velikost a tvar střechy, ale také orientace, sklon a stínování střechy.

Dále je potřeba zvážit ekonomickou návratnost investice. Zahrnuje to nejen počáteční náklady na nákup a instalaci fotovoltaických panelů, ale také předpokládaný výnos z prodeje zpětné elektřiny a dobu návratnosti.

Poslední věc, kterou je třeba zvážit při instalaci fotovoltaické elektrárny v Horním Benešově Moravskoslezský kraj, je právní a administrativní náročnost. Je důležité se seznámit s místními stavebními a energetickými předpisy, povoleními a dalšími náležitostmi, které jsou spojeny s vlastnictvím a provozem fotovoltaické elektrárny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak firma Mobis podporuje rozvoj fotovoltaiky v Horním Benešově Moravskoslezský kraj?

  Strong>MOBIS, rodinná firma se sídlem v Horním Benešově Moravskoslezský kraj, je průkopníkem na trhu fotovoltaiky v oblasti a nabízí komplexní služby v oblasti solární energie. Nabízí od začátku do konce, od návrhu po instalaci, aby klientům usnadnila přechod na obnovitelné zdroje energie.

 • Je investování do fotovoltaiky v Horním Benešově ekonomicky výhodné?

  Ano, v Horním Benešově se investování do Fotovoltaiky stává stále populárnější volbou. Díky rostoucím cenám energií, nestabilitě dodávek a podpoře obnovitelných zdrojů se doba návratnosti investice do fotovoltaiky významně zkracuje. Ekonomická výhodnost také závisí na mnoha faktorech, včetně aktuální spotřeby elektrické energie, tržní ceny energie a dostupných dotačních programů.

 • Jaké jsou kritéria pro instalaci fotovoltaické soustavy v Horním Benešově?

  Před instalací fotovoltaického systému v Horním Benešově je důležité zvážit několik faktorů. Technická vhodnost střechy a možnost připojení do distribuční sítě jsou klíčové aspekty. Ale MOBIS, rodinná firma s dlouholetou tradicí, nabízí kompletní služby od návrhu po instalaci a pomáhá klientům s jakýmikoliv technickými a dotačními otázkami.

Další lokality: