Fotovoltaika Frýdek-místek: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Frýdek-místek

Frýdek-Místek a fotovoltaika - jedno slovo, které se stává moderním trendem v roce 2024. Naše rodinná firma MOBIS, se dlouhých 30 let pohybuje na trhu fotovoltaiky a vybudovala si renomé věrohodného a kvalitního dodavatele.

Díky vlastnímu realizačnímu týmu skládajícímu se z projektantů, elektrikářů a servisních techniků jsme v Frýdek-Místek schopni poskytnout komplexní služby v oblasti fotovoltaiky. Hlavní prioritou je pro nás zákaznická spokojenost, proto instalaci solární elektrárny realizujeme bez požadavku na zálohu a s maximální dohodnutou lhůtou 60 dnů.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku ve Frýdek-Místek, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Naše zkušený tým se Vám ozve co nejdříve a rád Vám poskytne veškeré informace o možnostech instalace solární elektrárny ve vašem domě či firmě.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace střechy vašeho domu nebo komerční budovy je kritickým faktorem, který ovlivňuje potenciální výkon fotovoltaických panelů. Plochá střecha je pro instalaci ideální, ale i skloněná střecha směřující na jih je velice vhodná. Místo instalace musí být také bez stínu a dostatečně větrné, aby se panely nepřehřívaly.

Druhým faktorem je ekonomická návratnost. Ceny solárních panelů v posledních letech strmě klesají, což zvyšuje jejich atraktivitu pro investory. Výhodnost je však ovlivněna mnoha faktory – cenou elektrické energie, možností prodeje přebytků energie do sítě, cenou instalace a údržby, úrokovými sazbami bank atd. Například v některých městech, jako je Frýdek-Místek, mohou být dostupné dotace na instalaci fotovoltaických panelů, které výrazně zvyšují ekonomickou návratnost investice.

Za třetí, je důležité zvážit technologii fotovoltaických panelů. Solární panely se liší výkonem, životností, cenou, ale také estetikou. Rovněž je důležitý způsob zapojení panelů do elektrické sítě – zda budete vyrábět jen pro svoji potřebu, nebo zda budete chtít prodávat přebytek energie do sítě. Na toto téma je dobré se poradit s odborníky, například z firmy E.ON, která má pobočku i ve Frýdek-Místek.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Instalace solárních panelů na střechu je v poslední době velmi oblíbeným řešením. Avšak ne každá střecha je pro jejich instalaci vhodná. Technické parametry střechy, jako je orientace, velikost, druh materiálu a statika, hrají při rozhodování o instalaci solárních panelů klíčovou roli.

Rozměry a orientace střechy jsou důležitými faktory, které ovlivňují efektivitu solárních panelů. Pokud je střecha příliš malá, nemůže hostit dostatečný počet panelů pro optimální výrobu energie. Špatně orientovaná střecha může snižovat účinnost systému tím, že není vystavena dostatečnému množství slunečního záření.

Rovněž materiál střechy a její statika jsou nezbytné pro bezpečnou a efektivní instalaci panelů. Mnoho firmy odmítá instalovat panely na střechy z eternitu kvůli možným problémům s prosakováním vody. Také je důležité zkontrolovat statickou odolnost střechy k zatížení od solárních panelových systémů. Jednou z možností, jak zjistit, zda je váš střešní systém vhodný pro solární panely, je využití bezplatných služeb technického zhodnocení střechy.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V důsledku tohoto programu budou dotační peníze pobírat nejen domácnosti, ale také malé a střední podniky.

Přesný postup, jak na Frýdek-Místek dosáhnout dotační podpory pro solární elektrárnu se dozvíte na webu hned na první pohled, ve Frýdek-Místek je oblíbeným místem využití solárních elektráren kvůli velkému slunečnímu záření. Tím pádem je Frýdek-Místek ideální lokací pro stavbu solární elektrárny s pomocí dotací.

Tento program může vést k většímu počtu obnovitelných zdrojů energie ve Frýdek-Místek, což je velmi důležité pro udržitelný rozvoj města. Skutečnost, že je tato dotační podpora dostupná ve Frýdek-Místek, by měla motivovat více lidí k investicím do solárních elektráren.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V moderním světě se stále více lidí rozhoduje pro echo-šetrné alternativy, jako jsou fotovoltaické elektrárny. Tento způsob výroby energie je výhodný nejen pro životní prostředí, ale může přinést také finanční ušetření. Ale jak se vlastně zařídit, aby Vás provozovatel distribuční soustavy "připojil" do distribuční sítě?

Připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčové, bez něj by bylo možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim. To znamená, že by nebylo možné prodávat přebytky zpět do sítě a elektrárna by byla ,,odříznutá'' od sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě, Frýdek-Místek nevyjímaje. Jednou z možností, jak toto zjistit, je nástroj, který nabízí EGD, nazývaný mapa připojitelnosti. Tato mapa může napovědět, zdali je kapacita sítě ve Frýdeku-Místku již plná či ne. Nicméně, s 100% jistotou lze možnost připojení dozvědět až žádostí o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Frýdek-Místek je město, které je silně zaměřeno na udržitelnost a celkově na zelenou energii, proto je v tomto městě vyhledávaná možnost instalace solárních elektráren. Výhodou investic do solárních elektráren Frýdek-Místekje jejich rychlá návratnost a dlouhodobého využití.

Poskytnutí přesného číselného hodnocení investice do solární elektrárny je však složité a zahrnuje mnoho proměnných. I přesto vám může důkladná ekonomická analýza významně pomoci v rozhodovacím procesu o investici do fotovoltaické technologie v Frýdek-Místek. Před podpisem smlouvy s instalatérem je tedy důležité porovnat si cenové nabídky několika různých firem a nechat si vypracovat detailní ekonomickou analýzu návratnosti. Tato analýza by měla zahrnovat veškeré aspekty, od spotřeby elektrické energie po dotační podporu, a je důležitým krokem při zhodnocení výhodnosti investice do solárních elektráren v Frýdek-Místek.

Závěr

Ve městě Frýdek-Místek je pověstným faktem, že ranní mlha dokáže značně snížit výkon vaší podpůrné instalace. Přestože je většinu roku v Frýdek-Místek k dispozici dostatek světla, stále je nutné zvážit, zda váš výběr polohy nebude ovlivněn tímto faktorem.

Dále, v případě instalace fotovoltaického systému je důležité vzít v úvahu i faktory, jako jsou náklady na údržbu a provoz. Pokud máte málo zkušeností s provozem a údržbou takových systémů, doporučujeme vám hledat pomoc profesionálních konzultantů v Frýdek-Místek.

Nakonec, nezapomeňte na důležitost odběru energie. Dokáže vaše domácnost spotřebovat veškerou energii, kterou panel vygeneruje? Efektivní využití energie je klíčem k dostatečné návratnosti vaší investice na fotovoltaický systém. Proto je vhodné se poradit s odborníkem na efektivitu energie.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl zvolit firmu MOBIS pro instalaci fotovoltaických systémů ve Frýdek-Místku?

  Naše rodinná firma MOBIS má dlouholeté zkušenosti a značné odborné znalosti v oblasti fotovoltaiky. Tým našich odborníků je zde, aby vám poskytl komplexní službu, od projektu až po instalaci. Výhodou naší firmy je také naše blízkost k Frýdek-Místku, což nám umožňuje poskytovat rychlou a pružnou péči našim zákazníkům na místě.

 • Jakých výhod mohu dosáhnout instalací fotovoltaických systémů ve Frýdek-Místku?

  Investování do fotovoltaiky ve městě Frýdek-Místek přináší mnoho výhod. Kromě snížení nákladů na energie, zlepšení energetické nezávislosti a příspěvku k ochraně životního prostředí můžete také využít dotační programy a podporu pro obnovitelné zdroje energie. Společnost MOBIS vám pomůže zjistit, které z těchto výhod jsou pro vás dostupné a jak je nejlépe využít.

 • Je moje střecha ve Frýdek-Místku vhodná pro instalaci fotovoltaiky?

  Naše společnost MOBIS provede detailní analýzu vaší střechy ve Frýdek-Místku i dalších technických aspektů, aby zjistila, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci fotovoltaického systému. Budeme také zkoumat možnosti připojení do distribuční sítě, cenovou efektivitu a potenciální návratnost investic. Věříme, že tato personalizovaná úroveň služby vám poskytne hlubší porozumění pro úspěšné investování do solární energie.

Další lokality: