Fotovoltaika Dolní Lutyně: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Dolní Lutyně

v Dolní Lutyně je rostoucím trhem pro fotovoltaiku, která je potenciálem pro rozvoj obnovitelných zdrojů energie. Naše rodinná firma MOBIS se pyšní třiceti lety zkušeností na tomto trhu a poskytuje špičkové služby, které začínají projektanty a končí revizními a servisními techniky.

Není potřeba se obávat žádných záloh při zakoupení solární elektrárny od MOBIS. Naše firma garantuje instalaci do 60 dnů od finálního rozhodnutí a není třeba se obávat případných komplikací.

Pro bezplatnou konzultaci o fotovoltaiku v Dolní Lutyně nám zanechte vaše telefonní číslo. Můžete se spolehnout, že se vám ozveme co nejdříve a poskytneme vám všechny potřebné informace pro vaše rozhodování o přechodu na obnovitelný zdroj energie.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Dolní Lutyně jako potenciální postavení pro vaši fotovoltaickou elektrárnu by mohlo být ideální volbou. Poloha Dolní Lutyně v oblasti s vysokou úrovní slunečního svitu a nastavení finančních pobídek pro obnovitelné zdroje zde vytvářejí ideální podmínky pro fotovoltaické projekty.

Výběr správné technologie je další důležitý aspekt, na který byste měli dbát. Různé typy solárních panelů nabízejí různé výhody a jejich volba by měla reflektovat specifika vašeho projektu. Například v Dolní Lutyně by mohlo být ideální investovat do vysoce efektivních monokrystalických solárních panelů.

Zvažte také náklady na údržbu a potenciální výnosy. Fotovoltaické elektrárny v Dolní Lutyně se vyznačují nízkými náklady na údržbu a atraktivními výnosy. Zahrnutí těchto faktorů do vašeho rozhodovacího procesu vám pomůže udělat informovanou investiční volbu.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Ne každá střecha v Dolní Lutyni je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Pokud je střecha příliš malá, nebude moci pojmout dostatečný počet solárních panelů. Rovněž špatná orientace střechy může značně omezit maximální výrobu elektrické energie.

Další důležitým faktorem je materiál střechy. V případě, že je střecha z eternitu, není instalace solárních panelů ideální, jelikož instalace může způsobovat zatečení.

Statika Vaší střechy je taktéž nesmírně důležitá, zvláště u objektů v Dolní Lutyni, kde mohou střechy někdy potřebovat zesílení pro zvládnutí zátěže od panelů a konstrukcí. Vyhovuje-li Vaše střecha technicky pro instalaci solárních panelů, můžete využít naše bezplatné služby technického zhodnocení Vašeho domu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Ve Dolní Lutyně panuje velký zájem o instalaci solárních panelů kvůli výhodám plynoucím z nižších účtů za energii a možnosti získání dotací, které představují význačný ekonomický přínos. Dotace na solární panely jsou poskytované několika programy a je důležité znát detaily jednotlivých programů, aby si mohli občané Dolní Lutyně vybrat ten nejvýhodnější.

Existuje více dotačních programů, které poskytují finanční podporu pro instalaci solárních panelů. Mezi nejznámější patří RES+ a OP TAK, ale pro rodinné a bytové domy v Dolní Lutyně je nejvýznamnějším programem Nová zelená úsporám, který prochází od 1.9.2024 změnou.

Dotace mohou významně přispět k rychlejší návratnosti investice do solárních panelů. Pro občany Dolní Lutyně je tak důležité podívat se na podmínky jednotlivých dotačních programů a porovnat je, aby se ujistili, že využijí nejlepšího možného zdroje podpory pro svou investici.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V Dolní Lutyně je fotovoltaická energie stále populárnější a díky šetrnosti k životnímu prostředí a dlouhodobým úsporám je vysoce atraktivní pro mnoho domácností. Přesto si mnozí lidé kladou otázku, jak je to s připojením fotovoltaických elektráren do distribuční sítě ve městě.

Tuto odpověď nelze jednoduše pauschalizovat. Distribuční soustava v Dolní Lutyně má určitou kapacitu a nástroj pro odhad, zda již není plně obsazen, je mapa připojitelnosti od EGD. Mějte na paměti, že modrá barva na mapě značí, že kapacita je již vyčerpaná.

Definitivní odpověď na otázku připojení fotovoltaické elektrárny v Dolní Lutyně pak získáte až po podání žádosti. Doporučujeme vám, aby tuto žádost zpracovával někdo s odbornými znalostmi, jako jsme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Město Dolní Lutyně se stalo průkopníkem v České republice v oblasti využití ekonomické výhodnosti obnovitelných zdrojů energie. V obci je aktivní jedna z největších fotovoltaických elektráren v zemi, která úspěšně pokrývá většinu její spotřeby elektrické energie.

Příklad Dolní Lutyně dokazuje, že přestože je potřeba brát v úvahu mnoho faktorů, investice do solární energie se mohou vyplatit. Přínosy nejsou pouze v podobě snížení spotřeby a úspor na nákladech za elektřinu, ale také v podobě příspěvku ke snižování emisí, což přináší i nemalé ekologické výhody. Ve Dolní Lutyně tak lze sledovat, jak se ekonomické a ekologické výhody vzájemně posilňují a vytvářejí smysluplný celek.

Závěr

Přemýšlíte o investici do fotovoltaické elektrárny v Dolní Lutyně? Prvním krokem na cestě k realizaci tohoto projektu je technické zhodnocení vaší nemovitosti. To zahrnuje detailní analýzu umístění, výstavby a struktury objektu, stejně jako hodnocení místních klimatických podmínek.

Neméně důležitý je také finanční rozbory, ve kterých se posuzuje výnosnost investice. Je důležité pečlivě zvážit všechny náklady a příjmy spojené s provozem fotovoltaické elektrárny v Dolní Lutyně a uvážit také dostupnost státních dotací a úvěrů.

Pevně věříme, že investice do fotovoltaických elektráren v Dolní Lutyně jsou cestou k udržitelné energetické budoucnosti. Nabízíme vám možnost bezplatné konzultace a detailního technického zhodnocení vaší nemovitosti. Pro začátek nám stačí odeslat své telefonní číslo a my vám zavoláme co nejdříve to bude možné.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je situace ohledně fotovoltaických systémů ve městě Dolní Lutyně?

  Ve městě Dolní Lutyně je vzrůstající zájem o investice do fotovoltaických systémů, a to vzhledem k rostoucími cenami energie a nestabilní distribuci. Naše firma, MOBIS, jako dlouholetý hráč na trhu fotovoltaiky, nabízí komplexní služby, od inicializace projektu až po instalaci, aby vyhovovala jedinečným požadavkům našich zákazníků v Dolní Lutyně.

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů firmou MOBIS v Dolní Lutyně?

  Investování do fotovoltaiky s firmou MOBIS v Dolní Lutyně je skvělou volbou. Naše firma vám nabízí personalizované a efektivní řešení, díky kterému dosáhnete větší energní nezávislosti a zároveň přispějete k ochraně životního prostředí. Co se týče ekonomické stránky, instalace fotovoltaiky je z dlouhodobého hlediska velmi lukrativní. Dotace na fotovoltaiku mohou významně zkrátit dobu návratnosti investice.

 • Jak MOBIS může pomoci při získání dotací pro fotovoltaický systém v Dolní Lutyně?

  MOBIS má bohaté zkušenosti s dotacemi a úspěšně pomáháme našim zákazníkům v Dolní Lutyně získávat potřebné finanční podpory. Naše služby zahrnují kompletní vyřízení dotace, od přípravy žádosti až po zajištění administrativy. Dotace na fotovoltaiku jsou významným podpůrným nástrojem, který zkracuje dobu návratnosti investice, naše znalosti a zkušenosti v této oblasti tedy mohou přinést našim zákazníkům výrazné finanční úspory.

Další lokality: