Fotovoltaika Budišov Nad Budišovkou: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Budišov Nad Budišovkou

Fotovoltaika Budišov Nad Budišovkou vzrůstá v oblibě a místní rodinná firma MOBIS se stává lídrem v tomto odvětví. Dokázali jsme se prosadit na trhu díky nekompromisní kvalitě a profesionálnímu přístupu, který zahrnuje kompletní servis od návrhu až po instalaci solární elektrárny.

Jsme hrdí na to, že vlastníme silný realizační tým složený z projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Nabízíme komplexní řešení pro fotovoltaické systémy a garantujeme instalaci do 60 dnů bez nutnosti vybírání záloh.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku v Budišov Nad Budišovkou, neváhejte nás kontaktovat. Prosíme, zanechte nám své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci a budeme se Vám co nejdříve ozvat.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha a orientace: Město Budišov Nad Budišovkou Moravskoslezský kraj leží v oblasti s relativně dobrou intenzitou slunečního záření. Pro maximální výkon je důležité posoudit, zda je váš objekt orientován na jižní stranu a zda není stíněn stromy nebo okolními budovami.

Technické parametry vašeho objektu: Stav a konstrukce střechy, zastavěná plocha a další technické parametry objektu ovlivňují, kolik panelů lze instalovat a jaký může být jejich celkový výkon. Dále také zda nebude nutné provést stavební úpravy, což může zvýšit celkové náklady instalace solární elektrárny.

Elektrické zapojení a legislativní omezení: Při montáži je potřeba zvážit, zda na vašem pozemku v Budišov Nad Budišovkou Moravskoslezský kraj nejsou technická nebo legislativní omezení na připojení dalšího výrobního zdroje do sítě z hlediska elektrického rozvodu. Bez povolení připojení od provozovatele distribuční sítě může být instalace eletrárny nemožná.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud jste z Budišova Nad Budišovkou z Moravskoslezského kraje a přemýšlíte nad instalací solárních panelů, je důležité zvážit několik kritérií týkajících se Vaší střechy. Nejdůležitějším faktorem je velikost střechy, protože pokud je střecha příliš malá, solární panely se na ni nevejdou.

Je také důležité zvážit orientaci střechy, protože pokud není správně umístěna, může to ovlivnit produktivitu solárních panelů. Kromě toho je třeba vzít v úvahu i materiál střechy; některé instalatérské firmy se mohou vyhýbat střechám z eternitu, které mohou být náchylné k průniku vody po instalaci solárních panelů.

V neposlední řadě je nezbytné přihlédnout k statické zátěži střechy, aby instalace panelů nedeformovala její strukturu. Pokud si nejste jisti, zda je Vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, můžeme Vám v Budišově Nad Budišovkou v Moravskoslezském kraji nabídnout naše bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Na program Nová zelená úsporám budou moci žadatelé z obce Budišov Nad Budišovkou Moravskoslezský kraj podávat žádosti do 31.8.2024. Poté přechází na nový program, který je zatím neznámý.

Tento program je určen pro vlastníky rodinných a bytových domů v Budišov Nad Budišovkou Moravskoslezský kraj, kteří chtějí přejít na obnovitelné zdroje energie. Podpora ze strany státu pomáhá obcím přecházet na moderní a udržitelné formy energie. Pro aplikaci na solární panely je důležité, aby byla jejich instalace prováděna kvalifikovanou firmou.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Budišov Nad Budišovkou v Moravskoslezském kraji je jedno z míst, kde se spotřebitelé stále více zajímají o využití fotovoltaické energie.

Důležitou informací, kterou by měli vědět je, jak se zabezpečí připojení fotovoltaické elektrárny k distribuční síti. Toto připojení je základním předpokladem pro to, aby bylo možné využívat energii ze slunce a případně prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Nejdůležitějším krokem je zjištění, zda je v dané lokalitě - v tomto případě v obci Budišov Nad Budišovkou v Moravskoslezském kraji - možnosti připojení k distribuční síti a zda je kapacita sítě volná. Mapa připojitelnosti od EGD je skvělý prostředek ke zjištění tohoto důležitého údaje. Vždy doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří pro Vás žádost o připojení zpracují a zajistí veškeré detaily.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ekonomika investice do solární elektrárny se může zdát jako složitá záležitost. Vaším hlavním cílem by ovšem mělo být pochopit, jaká je návratnost Vaší investice a jak se to může projevit v průběhu času. Tento faktor může být zvlášť důležitý pro obyvatele města Budišov Nad Budišovkou Moravskoslezský kraj, kde jsou skvělé podmínky pro využití solární energie.

Dalším aspektem, který byste měli vzít v úvahu, je celková spotřeba elektrické energie a také cena elektřiny. To jsou faktory, které mohou ovlivnit rozhodování o tom, zda investovat do solární elektrárny, a to zvláště pro obyvatele Budišov Nad Budišovkou Moravskoslezský kraj. Key Performance Indicators jsou skvělým nástrojem k otestování výhodnosti investice.

Je důležité být opatrný ohledně výstupů z analýz, které jsou vám poskytnuty instalačními firmami. Tato data mohou být silně orientační a nemusí přesně odrážet skutečnou situaci. Vaše rozhodnutí o investici do solárního systému v Budišov Nad Budišovkou Moravskoslezský kraj by mělo být proto vždy založené na nejpřesnějších datech a cenových předpovědích.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny jsou populární a ekonomicky výhodné řešení pro výrobu vlastní elektrické energie, avšak jejich instalace vyžaduje důkladné plánování a předběžné hodnocení. Je nutné zvážit několik aspektů, jako je optimální velikost systému, náklady na instalaci a provoz elektrárny, dostupnost slunečního světla a další faktory. Je rovněž důležité zjistit, zda je možné instalovat systém na konkrétní nemovitost.

Pokud jste vlastníkem nemovitosti v Budišov nad Budišovkou Moravskoslezský kraj a uvažujete o instalaci fotovoltaického systému, vězte, že odborné konzultace a předběžné hodnocení jsou klíčové pro úspěšný projekt.

Rádi Vám nabídneme profesionální poradenství a bezplatné předběžné hodnocení pro Vaši nemovitost v Budišov nad Budišovkou Moravskoslezský kraj. Neváhejte nás kontaktovat a rádi s Vámi prodiskutujeme možnosti instalace fotovoltaického systému na vaší nemovitosti.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych si měl vybrat firmu Mobis pro instalaci fotovoltaických systémů v Budišov Nad Budišovkou?

  Rodinná firma Mobis, která má dlouholeté zkušenosti s fotovoltaickými systémy, nabízí mimořádně komplexní službu. Od projektu až po samotnou instalaci v Budišov Nad Budišovkou si můžete být jisti maximální profesionálností a kvalitou práce.

 • Jaké jsou výhody investice do fotovoltaických systémů v Budišov Nad Budišovkou?

  Investice do fotovoltaických systémů v Budišov Nad Budišovkou přinášejí mnoho výhod. Nejen, že se jedná o obnovitelný zdroj energie, dokáže také snížit vaše náklady na elektřinu. Navíc stále více lidí si volí tuto formu energie kvůli rostoucím cenám energií a nestabilitě dodávek.

 • Jaké jsou možnosti dotací na fotovoltaické systémy v Budišov Nad Budišovkou?

  Dotace na fotovoltaické systémy v Budišov Nad Budišovkou mohou výrazně zkrátit dobu návratnosti investice. Je však důležité si důkladně prostudovat podmínky pro získání těchto dotací. Firma Mobis vám ráda poskytne veškeré potřebné informace a pomůže vám s tímto procesem.

Další lokality: