Fotovoltaika Bolatice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Bolatice

V obci Bolatice, nacházející se v Moravskoslezském kraji, se stále častěji setkáváme s využitím fotovoltaických panelů. Díky tomu se Bolatice může pyšnit pokrokovým ekologickým postojem a šetrným přístupem k životnímu prostředí.

Firma MOBIS, původem z Bolatice, s dlouholetou tradicí v oblasti fotovoltaiky, zajišťuje kompletní realizaci instalace solárních panelů. Dodávka a montáž je zajištěna do 60 dnů bez nutnosti záloh, což je špičkový standard na trhu.

Pro zájemce z Bolatice a okolí je firma připravena poskytnout bezplatnou konzultaci. Stačí zanechat svůj telefonní kontakt a odborníci z MOBIS se co nejdříve ozvou s nabídkou služeb.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Bolatice se stávají atraktivním místem pro investice do fotovoltaiky. Především velké množství slunečního záření, svým přispěním obohacuje tento region o potenciálně vysoké zisky pro majitele fotovoltaických panelů.

Je také důležité zvážit, jak je vhodný váš pozemek v Bolaticích pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Orientace střechy, případné clonění budovami nebo vegetací, velikost a forma střechy ovlivní efektivitu provozu vaší fotovoltaické elektrárny.

Posledním, ale neméně důležitým aspektem je výběr kvalitního dodavatele a instalatéra. V Bolaticích a okolí je řada firem, které nabízí instalaci fotovoltaických elektráren, ovšem jejich kvalita a nabízené služby se mohou lišit. Správný výběr dodavatele a instalatéra je rozhodujícím faktorem pro úspěch vaší investice.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Bolatice je město s mnoha možnostmi pro instalaci solárních panelů. Avšak, nadstavba solárních panelů na střechách vyžaduje technickou připravenost a bezpečnost střechy pro takové opravy.

Jedním z hlavních faktorů technické připravenosti střech je její orientace a velikost. Střecha musí být orientována správně k optimalizaci výroby solární energie a musí být dostatečně velká, aby pojmula potřebný počet panelů. V Bolaticích je nutné zohlednit také materiál střechy, jelikož některé materiály, jako je eternit, mohou komplikovat instalaci a vést k problémům jako je zatékání.

Nezbytnou součástí procesu je také zhodnocení statiky střechy. Solární panely a jejich konstrukce mohou na střechu přidat váhu, kterou musí být střecha schopna nést. V našem městě Bolatice poskytujeme bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky k zajištění bezpečné a efektivní instalace.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Město Bolatice se rozhodlo využít dotící programy na podporu obnovitelných zdrojů. To znamená, že i obyvatelé Bolatice mohou využít těchto benefitů pro budování solárních panelů.

Pro získání dotace je důležité sledovat dění na webu Nová zelená úsporám, kde se pravidelně aktualizují informace o procesu žádání a podmínek dotací. Také je dobré sledovat změny, které s sebou přináší nový zákon od 1.9.2024. Je důležité si uvědomit, že investice do solárních panelů není jen o návratnosti, ale i o přínosech pro životní prostředí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Obec Bolatice má podle nástroje ERO dostupnou kapacitu pro připojení nových fotovoltaických elektráren. Tento nástroj poskytuje přehled o využitelné kapacitě distribuční sítě v jakémkoliv místě, podle zvoleného výkonu a typu výrobního zařízení.

Pokud jste z Bolatic a plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny, je důležité, že se využitelná kapacita distribuční sítě může změnit v důsledku jiných instalačních požadavků. Proto je nezbytné podat žádost o připojení co nejdříve.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Bolatice se stávají ideálním místem pro investice do solárních elektráren, přičemž hlavním faktorem je ekonomická výhodnost takové investice. Při hodnocení výhodnosti je významné zohlednit faktory jako celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny, případné dotační podpory a také velikost a typ plánovaného solárního systému.

Kupodivu mnoho instalačních firem v Bolaticích slibuje velmi krátkou návratnost investice do solárních panelů. Je ovšem důležité připomenout, že výstupy z takovýchto ekonomických analýz poskytovaných firmami jsou často pouze orientační.

I navzdory tomu, poskytujeme v Bolaticích bezplatné ekonomické analýzy výhodnosti investic do fotovoltaických elektráren. Tyto analýzy, ačkoliv jsou založeny na předpovědích a odhadech, jsou stále klíčové pro rozhodování o investici do solární energie v Bolaticích.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny vyžaduje pečlivé zhodnocení a technické znalosti. Je důležité zvážit, zda je na vaší nemovitosti vůbec možné takovou elektrárnu instalovat a zda taková investice ekonomicky dává smysl.

Pokud jste z Bolatic a uvažujete o investici do fotovoltaiky, neváhejte využít naši bezplatnou konzultaci. Stačí nám zanechat vaše telefonní číslo. Budeme vás kontaktovat a poskytneme vám veškeré potřebné informace k realizaci fotovoltaické elektrárny v obci Bolatice.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou hlavní výhody instalace fotovoltaiky v Bolatice s firmou MOBIS?

  Nabízíme komplexní služby na trhu fotovoltaiky se zaměřením na kvalitu, spolehlivost a dlouhodobou udržitelnost našich řešení. Díky dlouhodobým zkušenostem na trhu a podrobné znalosti místních podmínek jsme schopni přizpůsobit každý projekt konkrétním potřebám a přáním našich klientů v Bolatice. Navíc, díky rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek, se stává investice do fotovoltaiky stále populárnější volbou.

 • Jaký je postup instalace fotovoltaického systému s firmou MOBIS v Bolatice?

  Na začátku procesu provedeme detailní analýzu vaší střechy, zjistíme její technickou vhodnost pro instalaci, a připravíme návrh řešení přesně podle vašich požadavků a situace. Poté se postaráme o kompletní realizaci projektu od jeho schválení až po konečnou instalaci a připojení do distribuční sítě. Díky našim zkušenostem se můžete spolehnout na maximální efektivitu a bezproblémový chod solární elektrárny.

 • Jak mohu v Bolatice využít dotace na fotovoltaiku při spolupráci s firmou MOBIS?

  Jsme dobře obeznámeni s aktuálními podmínkami pro získání dotací na fotovoltaiku v Bolatice, a rádi vám pomůžeme v tomto procesu. Domluvíme se na osobním setkání, kde vám vysvětlíme detaily procesu a pomůžeme s přípravou potřebné dokumentace. Díky tomu, že zvládneme celý proces za vás, můžete se soustředit na to, co je pro vás důležité, a zároveň ušetřit čas a úsilí.

Další lokality: