Fotovoltaika Baška: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Moravskoslezský kraj > Baška

Jako součást našeho silného zaměření na zákaznický servis, rodinná firma MOBIS již 30 let působí v oblasti fotovoltaiky v Bašce a okolí. Naším cílem je pomáhat jednotlivcům a podnikům snížit svou uhlíkovou stopu a ušetřit na nákladech na energii prostřednictvím našich vysoce kvalitních solárních instalací.

Vynikáme svými profesionálními projektanty, elektrikáři a servisními techniky, kteří jsou připraveni poskytnout vám odbornou pomoc v oblasti fotovoltaiky v Bašce. Naše společnost se zavázala k rychlé a účinné instalaci, s garantovanými termíny realizace do 60 dnů a bez nutnosti záloh.

Pokud máte o fotovoltaiku v Bašce zájem, neváhejte nás kontaktovat. Dejte nám své telefonní číslo a náš tým se vám co nejdříve ozve pro bezplatnou konzultaci. S MOBIS, spolehlivými odborníky na fotovoltaiku, uděláte svůj dům nebo podnik efektivnějším a ekologičtějším.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha a orientace jsou mezi hlavními faktory ovlivňující výkon fotovoltaické elektrárny. Vaše elektrárna by měla být orientována především na jih a měla by být instalována v lokaci s co největším množstvím slunečního záření, jako je například Baška.

Dalším důležitým faktorem je velikost pozemku a dostupnost střechy pro instalaci solárních panelů. Pro efektivní využití bude potřeba dostatečné množství prostoru. Je vhodné si uvědomit, že pro instalaci 1 KWp fotovoltaických panelů potřebujete přibližně 6-8 m2 plochy. Například v Bašce mají střechy domů skvělou orientaci a dostatečnou plochu.

Další velmi důležitou věcí před investicí do fotovoltaické elektrárny je ekonomická návratnost. Ta je závislá na mnoha faktorech - od ceny za instalaci, přes výši dotace až po cenu za prodej do sítě. Všímejte si také legislativních změn a aktuálních trendů na trhu. Například v Bašce byla v poslední době zaznamenána řada úspěšných instalací. Výsledky těchto instalací ukazují, že Baška je vhodným městem pro instalaci fotovoltaických elektráren.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Baška je ideální lokalitou pro instalaci solárních panelů díky svému nadprůměrnému počtu slunečných dnů ročně. Domovní střecha však musí splňovat několik klíčových požadavků, aby byla tato možnost vůbec proveditelná.

Ve skutečnosti nejsou všechny střechy vhodné pro instalaci solárních panelů. V případě, že je střecha příliš malá, nemůže na ní být namontováno dostatečné množství solárních panelů. Dále, pokud je střecha špatně orientovaná, celková potenciální výroba fotovoltaiky může být výrazně snížena.

Materiály střechy také hrají důležitou roli. Příkladem problematických materiálů může být například eternit, z něhož se mnoho instalatérů solárních panelů drží vzdáleno, protože je zde riziko zatečení. A konečně, je nutné zohlednit statiku střechy, aby zatížení panelů a další konstrukce nijak nedeformovalo střechu. Nejjednodušším způsobem, jak zjistit, zda je vaše střecha v Bašce vhodná pro instalaci solárních panelů, je využít naše bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Během ostatních let se programy jako RES+ a OP TAK osvědčily, samozřejmě i díky velké mediální podpoře. Ale rozhodně nejsou jedinou možností. Čísla za poslední roky ukazují, že pro malé stavby, ať už rodinných nebo bytových domů, je čím dál víc vhodný program Nová zelená úsporám.

Nicméně, od 1.9.2024 se toto mění. Nová zelená úsporám získává nový obsah a ještě více se zaměřuje na podporu solárních elektráren. Zkuste tedy zvážit možnosti, které tento program nabízí, už dnes.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V posledních letech se fotovoltaické elektrárny staly populárním řešením pro domácnosti i podniky, aby zajistily svou energetickou samostatnost. Klíčovou otázkou však je, zda vás provozovatel distribuční soustavy „připojí“ do distribuční sítě, bez kterého by elektrárna fungovala pouze v tzv. ostrovním režimu, a nebylo by tedy možné prodávat přebytky zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a k zjištění toho, zda v daném místě stále existuje dostatek kapacity pro připojení fotovoltaické elektrárny, lze využít nástroj poskytovaný EGD nazývaným mapa připojitelnosti. Je důležité vědět, že modře označené území znamená, že je kapacita již vyčerpaná. Se 100% přesností ale zjistíte možnost připojení až žádostí o připojení, kterou pro vás může vyřídit specializovaný dodavatel.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Baška, za pár let budete milovat svou investici do solární elektrárny! Návratnost a výhodnost investice lze na první pohled vnímat jako komplikovanou, ale vězte, že výsledky ekonomické analýzy mohou být překvapivě pozitivní.

Občané Bašky by měli mít na paměti, že při uvažování nad fotovoltaikou je třeba zohlednit celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a případnou dotační podporu. Je také důležité brát v úvahu velikost a typ navrženého systému. Přestože instalatéři mohou slibovat rychlou návratnost, stále platí, že veškeré výstupy z analýz jsou často jen orientační hodnoty.

Toužíte-li zjistit skutečný dopad instalace solární elektrárny na vaši ekonomiku, v Bašce pro vás můžeme připravit bezplatnou analýzu výhodnosti se všemi relevantními daty a předpověďmi cen. Přestože se jedná pouze o odhad, je takový odhad klíčový pro posouzení výhodnosti investice do fotovoltaiky. Baška, vaše budoucnost může být jasnější s investicí do solární energie!

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny může být výhodným rozhodnutím, ale před jeho učiněním je třeba zvážit několik důležitých faktorů. Jedním z nich je například uvažování o vhodnosti instalace fotovoltaického systému na konkrétní nemovitosti.

Baška je město, které je ideálním místem pro instalaci fotovoltaických panelů díky jeho klimatu a geografické poloze. Zároveň je však potřeba zvážit další aspekty, jako je finanční návratnost a technická proveditelnost projektu.

Když se rozhoduje o investici do fotovoltaické elektrárny, je vhodné využít odborné konzultace. V rámci Bašky je možné vyhledat odborníky, kteří zdarma poskytnou poradenství a pomohou s rozhodování o této investici.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl zvolit právě firmu MOBIS pro instalaci fotovoltaických systémů v Baška?

  Firma MOBIS je rodinná firma s dlouhodobou historií na trhu fotovoltaiky, která nabízí komplexní služby v oblasti solární energie od projektu po instalaci. Kromě toho jsme i obyvatelé Baška a naše zkušenosti a znalosti regionálních specifik nám dovolují navrhnout ideální řešení fotovoltaického systému pro každého našeho klienta.

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů v Baška?

  Rostoucí ceny energie a nestabilita dodávek mohou být velkým zdrojem starostí. Investování do fotovoltaiky vám může nabídnout dlouhodobou, environmentálně přívětivou a ekonomicky výhodnou alternativu. Také se můžete kvalifikovat pro dotační podporu, která významně zkracuje dobu návratnosti investice.

 • Jak působí firma MOBIS na podporu rozvoje obnovitelných zdrojů v Baška?

  MOBIS se zavazuje podporovat udržitelný rozvoj v Baška prostřednictvím povzbuzování a podpory použití solární energie. Věříme, že rozšíření použití fotovoltaických systémů hraje klíčovou roli v tvorbě udržitelnější budoucnosti pro naše město a její obyvatele. Spolupracujeme také se místními institucemi a společenstvími, abychom zvyšovali povědomí a vzdělání o výhodách obnovitelných zdrojů energie.

Další lokality: