Fotovoltaika Desná: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Liberecký kraj > Desná

Desná, malebné město v Libereckém kraji, představuje inovativní přístup k obnovitelným zdrojům energie. Zájem o fotovoltaiku v Desné se neustále zvyšuje a místní firma MOBIS, s třicetiletou tradicí v oblasti solární energetiky, se snaží držet krok s tímto trendem.

Společnost nabízí kompletní služby v oblasti fotovoltaiky - od návrhu přes instalaci až po servis. Díky vlastnímu realizačnímu týmu, složenému z projektantů, elektrikářů a servisních techniků, je schopna reagovat flexibilně na požadavky zákazníků a nabízí instalaci fotovoltaických panelů do 60 dnů od objednání, aniž by vyžadovala jakékoli zálohy.

MOBIS navíc poskytuje zdarma konzultace pro všechny, kteří mají zájem o fotovoltaiku v Desné. Stačí zanechat telefonní číslo a odborníci se co nejdříve ozvou s bezplatnou konzultací a radou, jak nejlépe využít potenciál sluneční energie.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha a orientace: Místo, kde plánujete instalovat solární panely, má velký vliv na jejich efektivitu. Například pro město Desná v Libereckém kraji je ideální, pokud jsou panely orientovány na jih a uloženy pod úhlem 30 až 35 stupňů.

Dostupnost slunce: Tato variantabla je zvlášť důležitá v městě Desná v Libereckém kraji, kde počasí bývá často mlhavé a oblačné. Pro efektivní fungování fotovoltaiky je nezbytných minimálně 1000 hodin slunce ročně.

Ekonomické parametry: Neopomíjejte nároky na údržbu, možnosti dotací a zpětnou návratnost. Pro město Desná a celý Liberecký kraj existuje několik dotací na podporu obnovitelných zdrojů energie. Investice se obecně vrátí během 8 až 12 let, ale to se může lišit v závislosti na konkrétní instalaci a dostupnosti slunce.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Desná v Libereckém kraji je vynikající lokací pro instalaci solárních panelů, pokud se však domníváte, že vaše střecha nemusí být pro instalaci solární technologie dostatečně vhodná, je možné využít bezplatných služeb technického zhodnocení domu.

Vlastnosti střechy, jako je její rozměr, orientace a použitý materiál, mohou ovlivnit efektivitu solárního systému. Velikost střechy je klíčová, jelikož musí být dostatečně velká pro umístění potřebného množství solárních panelů. Špatně orientovaná střecha může výrazně omezit výrobu energie, protože panely musí být co nejexponovanější slunci. Materiál střechy je také důležitý; některé materiály, například eternit, nejsou pro instalaci solárních panelů vhodné.

Statická zátěž střechy je dalším důležitým faktorem, který musí být vzat v úvahu; těžké solární panely a konstrukce mohou vést k deformaci střechy. V Desné v Libereckém kraji nabízíme bezplatnou technickou inspekci vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Tento krok je nejlepší způsob, jak ověřit, zda je váš dům vhodný pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Program Nová zelená úsporám dokonce umožňuje žadatelům z města Desná v Libereckém kraji získání dotace až do výše 90% nákladů na instalaci solární elektrárny. Je důležité uvědomit si, že maximální výše dotace na jednu nemovitost je ale omezena na 1 milion korun.

Podmínkou pro získání dotace je, že budova, na kterou je solární elektrárna instalována, musí splňovat určité energetické standardy. Tyto normy se v průběhu posledních let měnily, a tak je důležité si před žádostí o dotaci tento detail ověřit. Například v případě města Desná v Libereckém kraji je možné se obrátit na místní odbor životního prostředí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V místě Desná Liberecký kraj je poptávka po alternativních zdrojích energie stále rostoucí a fotovoltaické elektrárny jsou na vzestupu. Před instalací takového zařízení je klíčové zjistit, zda distributor dovolí připojení elektrárny do distribuční sítě.

Připojení elektrárny do distribuční sítě je zásadní pro efektivní využití a návratnost investice do solárních panelů. Jako město s rostoucím podílem "zelené" energie, Desná Liberecký kraj poskytuje mnoho možností pro zájemce o instalaci fotovoltaických systémů.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že kapacita distribuční sítě se liší v různých částech Desné Liberecký kraj a připojení musí být schváleno místním distributorem. Proto je důležité se předem poradit s odborníky na dané oblasti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Desná v Libereckém kraji je jedním z příkladů měst, kde se investice do solárních elektráren vyplatila. V Desné bylo nainstalováno celkem 5 solárních elektráren, které spolehlivě dodávají elektřinu pro celé město a okolí.

Pro město jako je Desná, v Libereckém kraji, je investice do solárních elektráren také formou propagace ekologických technologií a ukázkou směrování města k udržitelnému rozvoji. Díky tomu se Desná stala příkladem pro další města, která uvažují o podobných projektech.

Investice do solárních elektráren v Desné v Libereckém kraji přináší mnoho výhod jak pro město, tak pro jeho obyvatele. Kromě finančních výhod poskytuje taková investice i přínos pro životní prostředí, a to zejména snížení emisí CO2.

Závěr

Při plánování instalace fotovoltaické elektrárny je potřeba zvážit několik faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří poloha a orientace střechy, spotřeba elektrické energie a možnost zapojení do distribuční sítě.

Experci z Desné v Libereckém kraji doporučují provést důkladnou analýzu výhodnosti investice do fotovoltaiky. Důležité je také pochopit, jak funguje prodej přebytku energie do sítě a jaké jsou možnosti dotací na instalaci.

Pokud jste z Desné v Libereckém kraji a máte zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny, neváhejte a využijte bezplatnou konzultaci s našimi specialisty. Kontaktujte nás a my se vám ozveme co nejdříve to bude možné.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Co mohou nabídnout systémy fotovoltaiky od firmy Mobis v Desná?

  Firma Mobis, rodinná společnost s dlouholetou historií v sektoru fotovoltaiky, nabízí v Desná komplexní řešení v oblasti solární energie. Rozsah jejich služeb zahrnuje vše od konstrukčního návrhu, až po samotnou instalaci systémů fotovoltaiky, nabízí také bezproblémové připojení do distribuční sítě.

 • Jakou roli hrají dotace při investování do fotovoltaiky v Desná?

  Dotace na fotovoltaiku mohou v Desná významně zkrátit dobu návratnosti investice. Avšak, pro získání takové podpory je potřebné splnit určité podmínky, které je třeba si důkladně prostudovat, a to i se všemi možnými výhodami i riziky.

 • Proč je fotovoltaika u společnosti Mobis v Desná ekonomicky výhodná?

  Ekonomická výhodnost investice do fotovoltaiky u firmy Mobis v Desná záleží na několika faktorech. Mezi ně patří například cena elektrické energie, vlastní spotřeba energie, ale také dostupné dotace či podpora pro obnovitelné zdroje energie. Toto vše může přispět k rychlejší návratnosti investice.

Další lokality: