Fotovoltaika Vrchlabí: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Vrchlabí

Rodinná firma MOBIS, působící v oboru fotovoltaiky, je již 30 let aktivní na trhu. Naše firma se může pochlubit vlastním realizačním týmem, který zahrnujeme zkušené projektanty, zručné elektrikáře, revizní a servisní techniky.

Naší hlavní službou je instalace solární elektrárny v lokalitě Vrchlabí a okolí. Pro tuto službu nevyžadujeme žádné zálohy a garantujeme realizaci do 60 dnů.

Je-li zákazníkovi fotovoltaika v Vrchlabí blízká a má-li o ni zájem, rádi mu poskytneme bezplatnou konzultaci. Stačí, pokud nám zanechá své telefonní číslo a my se mu s nabídkou co nejdříve ozveme. Pro naši firmu je důležitá maximální spokojenost klienta.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha a orientace domu - První, co je potřeba vzít při plánování instalace fotovoltaické elektrárny v potaz, je geografická poloha a orientace vašeho domu. Například poloha vašeho domu ve Vrchlabí může výrazně ovlivnit výkonnost vašeho solárního systému v závislosti na tom, jak často a kolik slunečního světla obdrží vaše solární panely.

Dalším faktorem je typ střechy - Materiál střechy a její úhel sklonu jsou také klíčové faktory pro účinnost fotovoltaických panelů. Pro maximální výkon je nejideálnější jihozápadní až jihovýchodní orientace se sklonem 30 až 35 stupňů. Spolehlivé firmy, jako je ta ve Vrchlabí, poskytují služby posouzení vhodnosti střechy pro instalaci fotovoltaických panelů.

Poslední importantní faktor je finanční náročnost - Přestože vstupní náklady mohou být vysoké, je důležité si uvědomit, že investice do solární elektrárny jsou dlouhodobé. Výchozí bod pro vaše rozhodování by měl být technický a ekonomický návrh od profesionální instalatérské firmy, které vám poskytne detailní propočty investice, návratnosti a provozu fotovoltaické elektrárny. Jednou z takových firem může být ta ve Vrchlabí, která má dlouholeté zkušenosti s instalací fotovoltaických panelů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud plánujete instalovat solární panely na střešní plochu Vašeho domu v Vrchlabí, je třeba si uvědomit několik důležitých faktorů. Je nesmírně důležité vědět, jestli je střecha vašeho domu vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů.

Faktory zahrnují velikost a orientaci střechy, typ střešního krytí a schopnost střechy snést zátěž solárních panelů. Pokud je střecha příliš malá, orientována k nesprávnému směru, nebo je střecha vyrobená z nevhodného materiálu jako například eternitu, může to znamenat problémy s instalací a funkčností fotovoltaické elektrárny.

V Vrchlabí nabízíme bezplatné služby technického zhodnocení střechy vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Aby se předešlo jakýmkoli problémům souvisejícím s instalací solárních panelů, doporučujeme využít naši službu technického zhodnocení vašeho domu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Je tedy velmi důležité být v Vrchlabí dobře informován o tom, jaké jsou aktuální podmínky programu Nová zelená úsporám a jak se v budoucnu změní.

Vrchlabí má velký potenciál pro využití solární energie, takže neváhejte a začněte plánovat Vaši investici do solárního systému s podporou od státu. Především, je důležité vědět, kde získat veškeré informace a jak postupovat při podávání žádosti o dotaci.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčový krok pro její efektivní provoz a ziskovost. Tato otázka je zásadní, protože bez připojení nemůžete prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Kapacita pro připojení k distribuční síti je však omezená a liší se v každém místě. Kontrolovat dostupnost kapacity lze prostřednictvím mapy připojitelnosti od Energetického regulačního úřadu.

Nutno však upozornit, že ačkoli mapa připojitelnosti může poskytnout představu o dostupnosti kapacity, jediným způsobem, jak získat 100% jistotu, je podání žádosti o připojení k provozovateli distribuční soustavy.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Pokud zvažujete investici do solární elektrárny, jedním z nejdůležitějších faktorů, který by měl být zvážen, je návratnost a ekonomická výhodnost investice. Tato záležitost je nesmírně důležitá a je nezbytné vzít v úvahu řadu faktorů, včetně celkové spotřeby elektrické energie, ceny elektřiny a existujících dotačních programů, spolu s velikostí a typem navržené instalace.

Je třeba zdůraznit, že výstupy z analýz návratnosti investice, které slibují instalatéři, jsou často pouze přibližné a musí být považovány za orientační. To je důležité si uvědomit, protože i když může být lákavé se spoléhat na sliby krátké doby návratu investice, skutečnost může být často jiná.

V naší firmě Vám bezplatně vyhotovíme ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny s využitím nejpřesnějších dostupných dat a odborných předpovědí cen. Nicméně důležité je si uvědomit, že i tyto analýzy jsou stále jen odhady, jsou ale klíčové při hodnocení výhodnosti takovéto investice.

Závěr

Vrchlabí je ideálním místem pro investice do fotovoltaických elektráren díky své poloze a vysokému počtu slunečních dnů. Přesto je důležité zvážit řadu faktorů před tím, než se rozhodnete pro konkrétní investici.

Poloha nemovitosti je klíčová, jelikož optimální výkon fotovoltaiky je závislý na intenzitě slunečního svitu. Dále je třeba zohlednit orientaci a sklon střechy, které ovlivňují účinnost solárních panelů.

Neméně důležité je vzít v úvahu ekonomickou efektivitu investice do fotovoltaiky v Vrchlabí. Zde hraje roli nejen náklady na pořízení a instalaci, ale také možné výnosy z prodeje vyrobené elektřiny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl v Vrchlabí vybírat fotovoltaický systém od firmy MOBIS?

  Pokud chcete investovat do fotovoltaiky a jste z oblasti Vrchlabí, firma MOBIS je nejlepší volba. Máme víceletou historii a široké zkušenosti s instalací solárních elektráren na domácnostech i firmách v regionu. Naše služby navíc nekončí jen u instalace, poskytujeme komplexní servis včetně poradenství ohledně možnosti využití dotací na fotovoltaiku.

 • Jaká je výhoda instalace fotovoltaického systému v Vrchlabí v roce 2024?

  V roce 2024 je hlavní výhodou instalace fotovoltaického systému v Vrchlabí finanční úspora. Rostoucí ceny elektřiny ve spojení s trvalou podporou obnovitelných zdrojů znamenají, že Vaše investice do fotovoltaiky se začne brzy vyplácet. Navíc, firmy jako MOBIS nabízí také možnost zapojení solárních panelů do distribuční sítě, čímž můžete snížit celkovou cenu instalace.

 • Jakou roli hraje technická vhodnost pro instalaci fotovoltaiky v Vrchlabí?

  Při volbě fotovoltaického systému je klíčové zhodnotit technickou vhodnost. Tato zahrnuje situaci v daném městě jako je Vrchlabí (např. orientace střechy, intenzita slunečního záření), a také konkrétní podmínky na místě instalace. Naše firma MOBIS poskytuje služby, které zahrnují technické zhodnocení vhodnosti střechy pro instalaci solárního systému i možnosti připojení do distribuční sítě.

Další lokality: