Fotovoltaika Velké Poříčí: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Velké Poříčí

Společnost MOBIS se představuje jako smear heater ve světě fotovoltaiky, a to s více než třiceti lety zkušeností v oboru. Nachází se ve Velkém Poříčí v Královéhradeckém kraji a nabízí služby v oblasti návrhu, instalace a údržby solárních elektráren.

Firma se pyšní svým vlastním realizačním týmem, který tvoří zkušení projektanti, elektrikáři a revizní a servisní technici. Díky tomuto týmu v Velkém Poříčí dokáže společnost MOBIS realizovat jakýkoliv projekt do šedesáti dnů a to bez nutnosti platit jakékoliv zálohy.

Důležitou součástí jejich služeb je i možnost bezplatné konzultace. Pokud má potenciální zákazník zájem o fotovoltaiku, je důležité, aby nám zanechal své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci, kterou nabízíme našim zákazníkům ve Velkém Poříčí.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Velké Poříčí Královéhradecký kraj je ideální pro investici do fotovoltaických elektráren díky své příhodné geografické poloze a hojnosti slunečních dnů ročně. Nicméně, je důležité zvážit několik klíčových faktorů před tím, než se rozhodnete pro tuto investici ve Velkém Poříčí Královéhradecký kraj.

Předtím, než investujete do fotovoltaických elektráren ve Velkém Poříčí Královéhradecký kraj, je nezbytné provést podrobný průzkum na místě a posoudit potenciální výnosy. Vědět, kolik hodin přímého slunce vaše lokalita dostává průměrně za den nebo za rok, je klíčové pro určení, zda jsou fotovoltaické panely efektivní pro vaši lokalitu.

Také je třeba zvážit legislativní aspekty a omezení týkající se instalace fotovoltaických panelů ve Velkém Poříčí Královéhradecký kraj. Informujte se o místních regulacích a předpisech před nákupem a instalací fotovoltaické elektrárny.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Velké Poříčí v Královéhradeckém kraji je nyní v centru pozornosti jako oblast s potenciálně vysokým počtem solárních panelů na střechách. Ale, je důležité vědět, že ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny.

Pokud je střecha malá, nemohou se na ni vejít dostatečné solární panely. Podobně, je-li střecha špatně orientovaná, je možné, že se potenciální výroba elektrické energie z fotovoltaiky sníží. Má-li střecha nevyhovující materiál, jakým může být například eternit, většina instalačních firem může váhat, jelikož do takové střechy může po instalaci zatékat.

Zásadním faktorem, který je třeba zohlednit, je statika střechy. Přítomnost panelů a dalších konstrukcí nesmí deformovat střechu. V obci Velké Poříčí ovšem existuje možnost technického ověření střechy. Naši technici poskytují bezplatnou službu zkoušení střech pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Na zapojení do těchto programů je potřebná znalost procesu žádání a vědomí o aktuálních termínech pro odevzdání žádostí. Záměrem je přispět k trvale udržitelné energetické náplni a snížit emise skleníkových plynů. Doma v místě jako je Velké Poříčí Královéhradecký kraj, lze snadno přejít na čistou energii a využít výhody dotace kvůli podpoře zelené energie.

Opatření nabízí finanční výhody a výrazné zkrácení návratnosti investice pro ty, kteří se rozhodnou pro změnu na solární energii. Velké Poříčí Královéhradecký kraj je ideální místo pro takovou investici do slunečního energetického systému díky své geografické poloze. Dotační podpora je velkým stimulem pro všechny majitele domů a podniky v regionu, kteří chtějí přejít na ekologičtější alternativy.

Přestože proces získání dotace může být zdánlivě náročný, je dobré vědět, že jsou zde odborníci, kteří Vám mohou pomoci při přípravě žádosti. Velké Poříčí Královéhradecký kraj má výhody v tom, že existují místní specialisté na dotace a obnovitelnou energii, kteří Vás mohou provést celým procesem a výrazně Vám ulehčit práci. Díky nim můžete snadno získat podporu pro váš solární projekt.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud jste z oblasti Velké Poříčí v Královéhradeckém kraji, bude pro vás relevatní zjistit, zda je kapacita sítě ve vašem místě dostatečná pro provoz fotovoltaické elektrárny. Připojení do sítě je důležité nejen pro efektivní fungování elektrárny, ale také pro možnost prodávat přebytky zpět do sítě. Toto ověření je prvním krokem při rozhodování o instalaci solárních panelů.

Mapa připojitelnosti EGD je užitečným nástrojem, který vám pomůže zjistit, zda je v oblasti Velké Poříčí v Královéhradeckém kraji dostatek kapacity pro instalaci a připojení vaší fotovoltaické elektrárny. Modrá barva na mapě značí, že kapacita sítě je již vyčerpaná.

Přestože mapa připojitelnosti poskytuje pohled na všeobecnou situaci, pro získání 100% přesných informací je třeba podat žádost o připojení. Tuto žádost můžeme pro naše zákazníky z Velkého Poříčí v Královéhradeckém kraji zpracovat my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Velké Poříčí v Královéhradeckém kraji je region s vysokým slunečním zářením a může být ideální lokalitou pro instalaci vaší solární elektrárny. Specifické klimatické a geografické podmínky Velkého Poříčí přispívají k optimalizovanému výkonu solárních panelů a lze je považovat za jednu z hlavních předností investice do fotovoltaiky v tomto regionu.

Politika dotační podpory a energetické regulace v Královéhradeckém kraji, včetně Velkého Poříčí, je dalším významným prvkem při hodnocení ekonomické výhodnosti investice do solární energetiky. Je nutné pečlivě sledovat vývoj těchto politik, protože mohou výrazně ovlivnit výnosnost vaší investice.

Volba správné instalatérské firmy pro instalaci solárních panelů v Velkém Poříčí je také mimořádně důležitá. Kvalitní firma vám nabídne přesnou analýzu návratnosti a pomůže vám optimalizovat výkon vaší solární elektrárny, což je klíčové pro zajištění dlouhodobého pokroku a ziskovosti vaší investice.

Závěr

Velké Poříčí, vesnice v Královéhradeckém kraji, je jedním z mnoha míst, kde se stále více lidí rozhoduje investovat do obnovitelných zdrojů energie jako je fotovoltaika. Zde bychom shrnuli několik důležitých aspektů, které by měli potenciální investoři zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny.

Poloha a orientace nemovitosti, to jsou klíčové faktory, které určují efektivitu výroby energie. Pokud má Vaše nemovitost v Velkém Poříčí vhodnou polohu a orientaci (nejlépe směrem na jih), mohou být fotovoltaické panely velmi efektivní.

Dalšími aspekty jsou cena a návratnost investice. Při výpočtu potenciální návratnosti investice do elektrárny i přesto se nachází v malém obci Velké Poříčí se musí brát v úvahu celkové náklady na instalaci, údržbu, ale také očekávaný výnos z výroby energie a další benefity.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je fotovoltaika vhodná pro obyvatele Velkého Poříčí?

  Fotovoltaika je vhodná pro obyvatele Velkého Poříčí Královéhradecký kraj. Díky naší rodinné firmě MOBIS, která je dlouholetým hráčem na trhu fotovoltaiky, nabízíme komplexní služby od projektu až po instalaci.

 • Jaký je postup instalace fotovoltaických panelů ve Velkém Poříčí?

  Před instalací fotovoltaického systému ve Velkém Poříčí je důležité zvážit několik faktorů, včetně technické vhodnosti střechy a možnosti připojení do distribuční sítě. Naše firma MOBIS Vám s tímto procesem pomůže a zajistí vše potřebné k jeho hladkému průběhu.

 • Jsou pro obyvatele Velkého Poříčí dostupné nějaké dotace na fotovoltaiku?

  Dotace na fotovoltaiku mohou značně ovlivnit dobu návratnosti Vaší investice do solárního systému ve Velkém Poříčí. Doporučujeme si podmínky pro získání dotační podpory důkladně prostudovat, naše firma MOBIS Vám ráda s tímto procesem pomůže.

Další lokality: