Fotovoltaika Úpice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Úpice

Společnost MOBIS, se sídlem v Úpice, je významným hráčem ve světě fotovoltaiky a působí na trhu již více než 30 let. Můžeme se pochlubit vlastním realizačním týmem, k němuž patří kvalifikovaní projektanti, elektrikáři, revizní a servisní technici.

Důležitým aspektem naší práce je, že na instalaci solární elektrárny nevyžadujeme žádné zálohy a zajistíme instalaci do 60 dnů od objednání. Pokud se někdo ze zákazníků z Úpice rozhodne investovat do fotovoltaických technologií, nabízíme rychlé a efektivní služby.

Ceníme si každého potenciálního zákazníka. Pokud máte o fotovoltaiku zájem, zanechte nám, prosím, své telefonní číslo a my se vám co nejdřív ozveme k bezplatné konzultaci. Díky našemu mnohaletému působení v Úpice jsme se stali důvěryhodným partnerem pro řadu spokojených zákazníků.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace - ideální je jižní orientace střechy a místo bez stínů, které by snižovaly výkon solárních panelů.

Velikost střechy a finanční zdroje - velká střecha na rodinném domě či průmyslovém objektu nabízí ideální prostor pro výrobu energie pomocí solárních panelů. Celková investice může dosáhnout stovek tisíc korun i více. Je důležité navštívit město Úpice, kde je mnoho instalací solárních panelů, abyste si udělali představu o skutečných nákladech.

Pro zposedení projektu a jeho financování můžete využít některých z mnoha státních dotací, bankovních úvěrů či leasingu. Jistě byste měli navštívit také banky a leasingové společnosti ve městě Úpice, které Vám nabídnou atraktivní podmínky pro Vaši investici.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Úpice je lokalita, která nyní intenzivně sleduje obnovitelné zdroje energie, především instalaci solárních panelů. Pro mnohé majitele nemovitostí je však otázkou, zda je jejich střecha vhodná pro takovou instalaci.

Ne každá střecha je adekvátní pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Kritéria jako velikost střechy, správnou orientaci a vhodnost materiálu ze kterého je střecha vyrobena, je třeba důkladně zvážit. Pokud je střecha malá, panelů bude málo a pokud je střecha špatně orientovaná, výroba elektricity nebude dostatečná. Střechy z nevyhovujícího materiálu, jako je eternit, mohou způsobovat problémy s netěsností po instalaci.

Důležitým aspektem je také statika střechy, kterou mohou solární panely a konstrukce deformovat. Pro zajištění správné instalace v Úpici, doporučujeme využít našich bezplatných technických zhodnocení, které poskytujeme pro každou nemovitost zájemce o instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V Úpici jsou možnosti získání dotací na solární elektrárny velmi dobré a je důležité vědět, že jsou určeny nejen pro bytové, ale i rodinné domy. Různé programy nabízejí finanční podporu pro solární elektrárny, mezi nejvýznamnější patří program Nová zelená úsporám, který se od 1.9.2024 mění.

Občané města Úpice, kteří se rozhodnou investovat do výstavby solární elektrárny, mají možnost využít různých dotačních programů. Mimo programu Nová zelená úsporám jsou dostupné i další programy, jako je RES+ a OP TAK.

Využití těchto programů může výrazně usnadnit cestu k získání finanční podpory pro solární energetiku v Úpici. S ohledem na environmentální přínosy je investice do solární elektrárny důležitým krokem směrem k udržitelnému rozvoji. Co nejdříve je tedy zapotřebí prostudovat podmínky pro získání dotace a následně žádost podat.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Město Úpice se stává stále více oblíbeným místem pro instalaci fotovoltaických elektráren. I když je potenciální připojení do distribuční sítě zcela klíčové pro efektivní fungování takového zařízení, je nezbytné se předem informovat o stavu místní distribuční sítě.

Na základě dat z Mapy připojitelnosti EGD je Úpice označena modrou barvou, což znamená, že kapacita místní sítě je doposud vyčerpaná. To však neznamená, že je nemožné získat připojení do sítě - přesná situace může být odhalena po oficiální žádosti o připojení. Je vždy nutné prověřit kapacitu dostupnou ve vašem regionu dříve, než se rozhodnete pro investici do fotovoltaických elektráren.

Pro obyvatele Úpice a dalších obcí se stále více lidí rozhoduje pro využití obnovitelných zdrojů. Fotovoltaická elektrárna může být pro mnohé domácnosti skvělým zdrojem elektrické energie, zejména pokud je připojena do distribuční sítě. Nicméně, je vždy důležité se nejprve informovat o dostupnosti připojení ve vašem okolí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Úpice patří mezi města, která se dnes stále častěji rozhodují pro investici do solární energetiky. Zdůvodňují to jednak potřebou ekologického přístupu k výrobě energie, ale také návratností investice.

Nicméně, přestože se solární elektrárna v Úpici může zdát jako atraktivní investice, je třeba projít si několik důležitých bodů, než se rozhodnete pro její zakoupení. V případě solární elektrárny konkrétně je potřeba zvážit celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny, dotační podporu i velikost a typ navrženého systému.

Pokud uvažujete o investici do solární elektrárny v Úpici, neavíhejte se zaměřit na doporučení od instalatérů a posouzení ekonomické analýzy výhodnosti. Pamatujte však, že ačkoli může být tento krok velmi užitečný, je to vždy jen odhad. Každá situace má své specifické parametry, a proto je dobré prověřit výhodnost každé investice individuálně.

Závěr

Investice do fotovoltaických elektráren se stává v městě Úpice stále více oblíbenou. Tuto rostoucí popularitu je důležité považovat pro rozsáhlé plánování a přípravu.

Před zakoupením a instalací je nezbytné zvážit několik faktorů. To zahrnuje i provedení detailního životaschopného studia potřeb a požadavků, vyhodnocení polohy a orientace budovy v Úpici, a také finanční prostředky určené na takovýto projekt.

Přestože fotovoltaické elektrárny přinášejí významné výhody v Úpici, je třeba být si také vědom možných výzev a rizik. To znamená velkou opatrnost a důkladné plánování během celého procesu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody investování do fotovoltaických systémů v Úpice s firmou Mobis?

  Vyberte si fotovoltaické systémy od firmy MOBIS, rodinné firmy s dlouholetými zkušenostmi a kvalitním servisem až po instalaci. Navíc, investujíc do fotovoltaiky v Úpice, přispějete k snižování uhlíkové stopy a podpoříte místní ekonomiku. Naše odborníci se postarají o to, že váš systém bude perfektně přizpůsobený podmínkám v Úpice a vašim individuálním potřebám.

 • Jak lze optimalizovat návratnost investice do fotovoltaiky v Úpice?

  Rodinná firma MOBIS nabízí nejenom návrh a instalaci fotovoltaických systémů, ale také podrobné poradenství o dostupných dotačních programech. Známe podmínky pro získání podpory a rádi vám pomůžeme optimalizovat vaši investici. U nás můžete počítat s vysoce efektivním řešením, které pracuje na maximum a zkracuje tak dobu návratnosti investice.

 • Jaké jsou technické aspekty instalace fotovoltaických systémů v Úpice?

  U nás v MOBISu se zaměřujeme na individuální přístup. Bereme v potaz geografickou polohu, klima a stávající infrastrukturu v Úpice. Naše zkušené týmy posoudí technickou vhodnost vaší střechy a prověří možnosti připojení do distribuční sítě. V našem portfoliu máme různé typy solárních panelů, takže dokážeme najít řešení pro různé druhy střech a podmínek.

Další lokality: