Fotovoltaika Trutnov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Trutnov

Fotovoltaika Trutnov bude v roce 2024 obohacena o další kvalitní partnera. Společnost MOBIS působí na trhu s fotovoltaikou již více jak 30 let a nyní rozšiřuje své služby i na Trutnov.

Tato rodinná firma je unikátní tím, že má svůj vlastní realizační tým, jenž zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Důležitým benefitem je také to, že na solární elektrárnu nevybírají žádné zálohy a dokážou ji instalovat do 60 dnů.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, je nezbytné zanechat firmě své telefonní číslo. Tím umožníte pracovníkům společnosti MOBIS na Trutnově se vám co nejdříve ozvat pro bezplatnou konzultaci. Tato kvalitní a rychlá předprodejní služba je dalším z důvodu, proč zvolit právě MOBIS.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním a zásadním faktorem je poloha vaší budovy. Nejen, že orientace střechy směrem na jih je pro instalaci solárních panelů přínosná, ale také její sklon a absenci stínících objektů.

Dále je důležitá síťová kapacita vašeho pozemku. Není tiše tajemstvím, že síťová kapacita například v Trutnove je omezená a jakékoli navýšení jeaž téměř nemožné.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je vaše spotřeba elektřiny a velikost střechy. Je dobré zvažovat instalaci solární elektrárny zejména tam, kde je vyšší spotřeba elektřiny během dne. Což je například u rodinných domů v Trutnove velice běžné.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Střechy a solární panely: Kam a jak můžete instalovat solární panely na střeše v Trutnově, záleží na několika kritických faktorech.

Prvním faktorem je velikost střechy. Pro využití fotovoltaických panelů je nezbytně potřeba dostatek volné plochy na střeše. Střechy v Trutnově, které jsou menší, mohou mít omezený počet solárních panelů, což může snižovat celkový výkon.

Dalším faktorem je orientace střechy. Solární panely jsou nejefektivnější na střechách orientovaných na jih, avšak to nemusí být v Trutnově vždy možné. Material střechy také hraje klíčovou roli, jelikož materiály jako eternit mohou způsobovat problémy se zatékáním.

V neposlední řadě je důležité zohlednit statiku střechy, zvládtí-li střecha v Trutnově zátěž od solárních panelů a konstrukcí. Pro zajištění technické bezchybnosti je možné využít služeb technického zhodnocení vhodnosti instalace fotovoltaiky, kterou provádí technici v Trutnově.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Trutnov je jedním z měst, kde se lze na tyto programy přihlásit. Důležité je také vědět, že výše dotace závisí na mnoha faktorech, jako je například velikost vašeho domu, orientace střechy nebo úroveň izolace. Při přípravě žádosti o dotaci je klíčové nahlédnout do technických aspektů vašeho domu v Trutnově.

Pokud zvažujete instalaci solární elektrárny ve vašem domě v Trutnově, je dobré kontaktovat odborníky, kteří vám pomohou s celým procesem, od přípravy žádosti po instalaci systému. Je důležité myslet na to, že čím dříve začnete, tím více šancí máte na získání dotace. Experti v oblasti solární energie ve městě Trutnov jsou připraveni vám pomoci při realizaci vašeho projektu.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčové pro její efektivní provoz. Bez připojení by bylo možné elektrárnu ve městě Trutnov spustit pouze na tzv. ostrovní režim, což by znamená, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě a elektrárna by byla "odříznutá" od sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě, včetně města Trutnov. Přesný nástroj pro zjištění kapacity sítě nám nabízí EGD, který se nazývá mapa připojitelnosti. Na této mapě je možné zjistit, zdali již není kapacita sítě ve Vašem místě vyčerpaná.

Se 100% přesností ale zjistíte možnost připojení v Trutnově až žádostí o připojení, kterou pro naše zákazníky vyřizujeme my. V dnešní době, je zájem o připojení fotovoltaických elektráren velký, proto doporučujeme neváhat.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V úvahu při rozhodování o investování do solární elektrárny by měl být vzat i faktor návratnosti investice a její výhodnosti. Je dobré zohlednit nejen vlastní spotřebu elektrické energie a cenu elektřiny, ale také dotační politiku, velikost a typ navrhovaného systému.

Instalační firmy často lákají na krátkou dobu návratnosti investice, nicméně je třeba si uvědomit, že takové údaje jsou často velmi orientační a jejich výsledky mohou být zkreslené.

Rozumné je nechat si vypracovat ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny pomocí aktuálních a relevantních dat a předpovědí cen. I přes to, že se jedná pouze o odhad, taková analýza může být velmi cenná při hodnocení, zda se investice do fotovoltaiky skutečně vyplatí.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny vyžaduje zvážení mnoha faktorů. Při svém rozhodování byste měli zvážit nejen ekonomickou výhodnost, ale také technickou proveditelnost.

Je důležité zhodnotit, zda je Vaše nemovitost v místě jako je Trutnov vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. K tomu je potřeba znalost o možném slunečním záření v dané lokalitě, stáří a typu střechy, případně o urbanistických plánech pro danou lokalitu.

Pokud se nacházíte v Trutnově a chcete získat víc informací o fotovoltaických elektrárnách, můžete využít naši bezplatnou konzultační službu. Kontaktujte nás a my Vám poskytneme veškeré potřebné informace pro Vaše rozhodnutí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké výhody mi může přinést instalace fotovoltaického systému v Trutnově s firmou Mobis?

  Spolupráce s námi, rodinnou firmou Mobis, vám nabízí řadu výhod. V prvé řadě jde o naše dlouholeté zkušenosti na trhu fotovoltaiky, díky kterým jsme schopni poskytnout komplexní služby od návrhu až po instalaci. Investování do fotovoltaických systémů v Trutnově se navíc stává stále populárnější volbou z důvodu rostoucích cen energie a nestability dodávek. Navíc snižujete svou energetickou závislost a podporujete využívání obnovitelných zdrojů energie v rámci vašeho města.

 • Jaký je proces instalace fotovoltaiky v Trutnově firmou Mobis?

  Jakmile se rozhodnete pro instalaci fotovoltaického systému s naší firmou Mobis, začneme se společně věnovat několika důležitým faktorům. Nejdříve provedeme technickou analýzu vaší střechy a možnosti připojení k distribuční síti. Také se podíváme na váš současný energetický profil, abychom určili optimální velikost systému. Následně pro vás připravíme detailní návrh a po jeho schválení zajistíme veškeré povolení a zahájíme samotnou instalaci.

 • Jak mohu v Trutnově získat dotace na fotovoltaiku?

  Město Trutnov, jako mnoho jiných měst, podporuje investování do obnovitelných zdrojů a nabízí dotace na fotovoltaiku. Podmínky pro získání těchto dotací je však potřeba důkladně prostudovat. V rámci našich služeb vám rádi s tímto procesem pomůžeme, abychom zajišťovali, že vaše investice bude co nejefektivnější.

Další lokality: