Fotovoltaika Třebechovice Pod Orebem: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Třebechovice Pod Orebem

Fotovoltaika v Třebechovice pod Orebem je klíčovým oborem pro rodinnou firmu MOBIS, která působí na trhu již přes 30 let. Tato společnost se může pochlubit robustním realizačním týmem, jenž obsahuje nejen zkušené projektanty, ale také kvalifikované elektrikáře a revizní a servisní techniky.

Firma MOBIS přitom klade velký důraz na transparentnost svého podnikání - pro solární elektrárny nevybírá žádné zálohy a instalaci zvládne realizovat do 60 dnů. Pokud máte o fotovoltaiku v Třebechovice pod Orebem zájem, je klíčové, abyste firmě zanechal své telefonní číslo pro rychlou a bezplatnou konzultaci. Třebechovice pod Orebem tak mohou být díky firmě MOBIS na špičce v oboru fotovoltaiky.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Třebechovice Pod Orebem se nachází v regionu, který je optimální pro instalaci fotovoltaických panelů, díky hojným slunečním dnům. Je přitom zásadní zvážit dostupnost místa pro instalaci fotovoltaických panelů, ať už jde o střešní plochu nebo pozemek.

Další důležitou otázkou je technické zabezpečení - jestli je střecha statika, orientace a sklon střechy vhodný pro instalaci solárních panelů a jak je na tom elektroinstalace objektu.

Akce v Třebechovice Pod Orebem také může ovlivnit, jaký typ fotovoltaické elektrárny je pro vás vhodný, zda se připojíte do sítě a prodáte přebytečnou energii nebo zda se rozhodnete pro off-grid systém.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Třebechovice pod Orebem město známé pro svůj zájem o obnovitelné zdroje energie, často mívá otázky ohledně možnosti instalace solárních panelů na střechách domů. Občané se často ptají, jestli je jejich střecha vhodná pro instalaci solárních panelů.

Ne každá střecha je pro tyto účely ideální. Velikost střechy, orientace směrem k slunci, typ střešního krytu a statika stavby jsou vše důležité aspekty, které se musí zohlednit před instalací solárních panelů. Právě tyto faktory mohou ovlivnit efektivitu a celkovou výrobu energie.

Pro obyvatele Třebechovice pod Orebem je místní radnice připravila možnost bezplatného technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Zkuste využít těchto služeb, abyste se ujistili, že je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů a zda je to pro vás vhodná investice.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Třebechovice Pod Orebem je jedním z měst, které může využít zmiňované konkurenceschopné dotační programy. Obyvatelé Třebechovice Pod Orebem tak mají skvělou příležitost snižovat své náklady na energie.

Zajištěním fotovoltaických panelů přes tyto programy se aktuální trend udržitelné energie může stát součástí Třebechovice Pod Orebem. Pokud žijete v Třebechovice Pod Orebem, je to příležitost k využití dotační podpory v oblasti udržitelné energie, kterou byste neměli přehlédnout.

Významně tak roste produkce čisté energie a snižuje se energetická náročnost domácností. Pro každého obyvatele Třebechovice Pod Orebem je to šance přispět k ochraně úžasné krajiny a přírody, za kterou je Třebechovice Pod Orebem tak ceněné.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V rámci plánování instalace fotovoltaické elektrárny je příprava na její připojení k distribuční síti klíčovou otázkou, kterou je třeba vyřešit. Distributor vzbuzuje otázky ohledně "připojení" fotovoltaické elektrárny k síti - bez tohoto připojení by elektrárna mohla pracovat pouze v tzv. ostrovním režimu, což by vyloučilo možnost prodeje přebytků energie zpět do sítě. Firma EGD poskytuje užitečný nástroj pro předpověď kapacity sítě v různých oblastech, jehož název je "mapa připojitelnosti."

Využitím tohoto nástroje můžete zjistit, zda distribuční síť ve vašem místě, jako je například Třebechovice pod Orebem, má dostatečnou kapacitu pro připojení vaší fotovoltaické elektrárny. Na lokalitách označených modře je kapacita již vyčerpaná. Ale definitivní schválení místa připojení se zjistí teprve po odeslání žádosti o připojení. Pro naše zákazníky tuto žádost zpracováváme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V malé, ale krásné oblasti nazývané Třebechovice Pod Orebem je rostoucí zájem o instalaci solárních systémů. Je to dáno jak stále se zvyšujícími cenami elektřiny, tak snahou obyvatel Třebechovice Pod Orebem minimalizovat dopad své spotřeby na životní prostředí.

Podle posledních studií se v průměru investice do solární elektrárny v oblasti Třebechovice Pod Orebem vrací zhruba za 9 let. To je ovšem průměrná hodnota pro standardní domácnost v Třebechovice Pod Orebem, která může sloužit pouze jako orientační hodnota.

V praxi je však návratnost investice silně individuální a záleží na mnoha faktorech, jakými jsou například velkost a typ systému, místní podmínky, výše dotace a další. Pro podrobnou analýzu se proto doporučuje konzultovat výhodnost instalace solárního systému s odborníky v oblasti obnovitelných zdrojů energie. I když je návratnost investice do solárního systému plánována na delší období, dlouhodobě se jedná o výhodnou investici, zejména pro obyvatele Třebechovice Pod Orebem zapojené do boje za čistší životní prostředí.

Závěr

Třebechovice pod Orebem se nachází v kraji vysoce vhodném pro instalaci fotovoltaických panelů, což by mělo být zváženo při investicích do této technologie. Toto město má dostatek slunečního svitu, což je základní podmínka pro efektivní fungování fotovoltaické elektrárny.

Při zvažování investice do fotovoltaické elektrárny na území Třebechovice pod Orebem je třeba zvážit i další faktory. To zahrnují například dostupnost vhodné plochy, možnost připojení do sítě a regulace ze strany místní správy.

Investice do fotovoltaické elektrárny v Třebechovice pod Orebem mohou přinést výrazné úspory na energiích a zároveň příspěvek k ochraně životního prostředí. Před provedením takové investice je však nezbytné provést důkladnou analýzu a zvážit všechny relevantní faktory.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je fotovoltaika v Třebechovice pod Orebem skvělou investicí?

  Díky rostoucí popularitě obnovitelné energie se stavba solárních elektráren stává čím dál tím žádanější. V Třebechovice pod Orebem, díky naší firmě MOBIS, můžete těžit z mnohaletých zkušeností a odborných služeb, které zajišťujeme od projektu až po samotnou instalaci. S ohledem na rostoucí ceny energie a vysoký potenciál solární energie v této oblasti, můžete se spolehnout na to, že vaše investice se rychle vrátí.

 • Jak MOBIS pomáhá s licencemi a dotacemi pro fotovoltaiky v Třebechovice pod Orebem?

  Jako dlouholetý hráč na trhu fotovoltaiky, se naše firma MOBIS soustředí na poskytnutí komplexního servisu našim klientům. To zahrnuje i pomoc s administrativou kolem licencí a dotací. Díky našim zkušenostem a znalosti lokálního prostředí v Třebechovice pod Orebem vám můžeme ušetřit hodně času a stresu, a zároveň maximalizovat příležitosti pro získání finanční podpory.

 • Jakou roli hraje technická a ekonomická proveditelnost při instalaci fotovoltaických systémů v Třebechovice pod Orebem od MOBIS?

  Při rozhodování o instalaci solární elektrárny je klíčové zvážit jak technickou proveditelnost, tak ekonomickou výhodnost. Naše firma MOBIS vám může nabídnout odborné posouzení a poradenství v těchto oblastech. Rozumíme jak technickým aspektům, tak místním ekonomickým podmínkám v Třebechovice pod Orebem. Díky tomu vám můžeme poskytnout přesný obrázek, jaká bude návratnost vaší investice.

Další lokality: