Fotovoltaika Sobotka: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Sobotka

Fotovoltaika Sobotka je důležitým segmentem našeho podnikání. Jako rodinná firma MOBIS jsme se na trhu s fotovoltaikou etablovali již před 30 lety a od té doby jsme stále aktivní na poli výstavby a údržby solárních panelů v regionu Sobotka a Královéhradeckého kraje.

Naše práce je charakteristická nejen dlouhodobou zkušeností, ale i tím, že máme vlastní realizační tým, který tvoří zkušení projektanti, elektrikáři, revizní a servisní technici. Pokud máte zájem o instalaci solární elektrárny v regionu Sobotka, nemusíte se starat o žádné zálohy a veškerou instalaci zvládneme do 60 dní.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku v Sobotce, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo. Rádi se s Vámi co nejdříve spojíme a poskytneme Vám bezplatnou konzultaci na téma možností instalace solárních panelů na Vaší nemovitosti.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Orientace a sklon střechy - Pro optimální fungování fotovoltaických panelů je ideální, pokud je střecha orientována do jihu a sklon střechy se pohybuje mezi 20 a 35 stupni. Zejména v případě, že jste z města Sobotka Královéhradecký kraj, je potřeba toto zohlednit.

Dostupné slunce - Investice do solární elektrárny se nevyplatí pro každého, kdo má střechu orientovanou do jihu. Důležitým faktorem je i dostupnost slunce po celý rok. Pokud je lokalita, jako například Sobotka Královéhradecký kraj, kde se nachází velké množství stromů a budov, které mohou stínit panely, nebude se investice do solární elektrárny vyplácet.

Ekonomická stránka - Fotovoltaická elektrárna je velká počáteční investice. Opravdu se vyplatí investovat jen v případě, že je možnost dotací nebo daňových úlev. Pro obyvatele Sobotka Královéhradecký kraj je tedy nutné prověřit dostupnost těchto možností.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Sobotka Královéhradecký kraj nabízí ideální podmínky pro instalaci solárních panelů na střechách. Ale jak zjistit, zda vaše střecha je vhodná pro instalaci? Existují klíčové aspekty, na které je třeba se zaměřit.

Prvním faktorem, který ovlivňuje vaši střechu, je její velikost. Pro instalaci solárních panelů je třeba dostatek plochy a pokud je střecha příliš malá, nemusí se na ni vejít dostatek solárních panelů. Dalším důležitým faktorem je orientace střechy - pokud je nesprávně orientovaná, může to ovlivnit potenciální výrobu elektrické energie.

Nakonec musíte zohlednit také materiál střechy a její statiku. Střecha z nevhodného materiálu, jako je eternit, může způsobit problémy s instalací a v důsledku této instalace může do střechy zatékat. Statika střechy je také důležitá, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. Pro technické zhodnocení střechy v Sobotka Královéhradecký kraj lze využít bezplatné služby našich techniků.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pokud jste majitelem nemovitosti v Sobotce Královéhradeckém kraji, měli byste se zaměřit na dotační program Nová zelená úsporám. Tento program je určen především pro rodinné domy a bytové domy, avšak od 1. září 2024 dochází k jeho změně. Všechny potřebné informace naleznete na webových stránkách Ministerstva životního prostředí ČR.

Výhody dotací na fotovoltaiku jsou významné. Díky nim se totiž může návratnost vaší investice do solární elektrárny výrazně zkrátit. Je tedy důležité všechny podmínky dotačních programů detailně prostudovat a posoudit, zda pro vaši nemovitost v Sobotce Královéhradeckém kraji splňujete všechny nároky na získání dotace.

Kromě programu Nová zelená úsporám existují i jiné dotační programy, například RES+ nebo OP TAK. Nicméně, pokud hledáte dotaci pro solární elektrárnu v Sobotce Královéhradeckém kraji, měli byste se zaměřit právě na program Nová zelená úsporám. Jde o nejvhodnější program pro vlastníky nemovitostí v této lokalitě.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Sobotka Královéhradecký kraj se stává atraktivním místem pro instalaci fotovoltaických elektráren. Město disponuje optimálními slunečními podmínkami pro fungování těchto zařízení a má kapacity v distribuční síti, do které jsou elektrárny připojovány.

Nicméně potenciální vlastníci by měli vždy zvážit několik faktorů před instalací fotovoltaických panelů. Jednou z nejdůležitějších otázek je, zda je dostatečná kapacita v místní distribuční síti pro připojení nových zařízení. Ve městě Sobotka Královéhradecký kraj je toto obzvláště důležité, protože jeho distribuční síť je pravidelně aktualizována a mění se.

Možnost připojení ke stávající síti bude záležet na současné kapacitě a plném využití této sítě. To je důvod, proč je důležité konzultovat tento bod s odborníky, kteří mohou poskytnout správné směřování. Sobotka Královéhradecký kraj nabízí širokou škálu možností a služeb pro ty, kteří se chtějí stát součástí fotovoltaické komunity, a město podporuje přechod k udržitelné energii jako hlavní směr svého rozvoje.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Sobotka Královéhradecký kraj je místo, kde se stále více lidí zajímá o solární energii. Mohou si zde v budoucnu pořídit svou vlastní solární elektrárnu.

Existuje několik klíčových faktorů, které ovlivňují ekonomickou návratnost investice do solární elektrárny. K těmto faktorům patří mimo jiné velikost vaší střechy, jaký typ solárních panelů zvolíte, kolik slunečního svitu daná lokalita obdrží a konečně také jaké jsou aktuální ceny elektřiny. Všechny tyto činitele je potřeba promyslet před tím, než se rozhodnete pro investici do solární elektrárny.

Nepodceňujte význam precizního odhadu nákladů a přínosů. Proč? Protože rozdíl mezi ziskem a ztrátou může spočívat právě v přesnosti takového odhadu. Získání co nejpřesnějších dat a tvorba realistických předpovědí je zásadní pro zhodnocení celkové výhodnosti vaší plánované investice do solární elektrárny v Sobotka Královéhradecký kraj.

Závěr

Sobotka v Královéhradeckém kraji je městem rozvíjejícím se v oblasti ekologie a udržitelných technologií. Instalace fotovoltaických elektráren zde zaznamenává rychlý vzestup, ale pro akvizici a správnou instalaci je třeba zvážit několik faktorů.

Prvním krokem je zjištění příhodnosti stavby pro umístění fotovoltaické jednotky. Je třeba zvážit, zda je střecha nemovitosti v Sobotce vhodně orientována k slunci a zda není stíněná okolními stromy nebo budovami. Toto hodnocení vyžaduje odborné znalosti a přístup ke konkrétním informacím.

Pokud si nejste jisti, rádi poskytneme bezplatnou konzultaci. Naše odborníky zkrátka kontaktujte s uvedením svého telefonního čísla a ozvou se Vám v nejbližší možné době s podrobnostmi o možnosti instalace fotovoltaické elektrárny v Sobotce, Královéhradecký kraj. Pomůžou Vám rozhodnout se pro nejvhodnější a ekonomicky efektivní řešení.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je výhoda investování do fotovoltaiky v Sobotka v roce 2024?

  Investování do fotovoltaiky v Sobotka se stává vysoce atraktivní volbou vzhledem k rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek. Dokonce i v kontextu podpory obnovitelných zdrojů, instalace solární elektrárny firmy MOBIS může přinést významné úspory a dlouhodobou stabilitu.

 • Na co bych si měl dát pozor před instalací fotovoltaického systému v Sobotka?

  Před instalací fotovoltaického systému v Sobotka je důležité zvážit několik faktorů. Mezi hlavní patří technická vhodnost vaší střechy a možnost připojení do distribuční sítě. Díky komplexním službám firmy MOBIS je ovšem taková analýza součástí naší nabídky.

 • Je možné v Sobotka získat dotace na fotovoltaiku?

  Ano, dotace na fotovoltaiku jsou dostupné i v Sobotka. Tyto dotace mohou významně snížit dobu návratnosti vaší investice. Avšak, je nezbytné si podmínky pro získání těchto podpor důkladně prostudovat a ideálně se nechat poradit od odborníků, jako je tým firmy MOBIS.

Další lokality: