Fotovoltaika Nový Bydžov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Nový Bydžov

Nový Bydžov je město, které je v posledních letech stále více zapojeno do rozvoje technologií využívajících obnovitelné zdroje energie. V čele tohoto trendu stojí rodinná firma MOBIS, která se již 30 let specializuje na fotovoltaiku.

MOBIS disponuje vlastním realizačním týmem, který tvoří zkušení projektanti, elektrikáři, revizní a servisní technici. Tímto zajišťuje rychlou a kvalitní realizaci solárních elektráren v Novém Bydžově a okolí, aniž by od zákazníků vybírala jakékoliv zálohy. Unikátní je i rychlost instalace - MOBIS dokáže solární elektrárnu nainstalovat do 60 dnů.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku v Novém Bydžově, neváhejte uvést telefonní číslo. Odborníci z MOBIS se s vámi co nejdříve spojí a poskytnou vám bezplatnou konzultaci, během které vám představí možnosti, jak efektivně využívat sluneční energii pro vaši domácnost či podnikání.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním a klíčovým faktorem, který byste měli vzít v úvahu, je lokalita vaší nemovitosti. Ne všechny lokality jsou vhodné pro instalaci fotovoltaických panelů. Nový Bydžov je například město, které má optimální podmínky pro instalaci těchto panelů.

Další důležitou věcí, kterou byste měli zvážit, je finanční náročnost projektu. Investice do fotovoltaické elektrárny může být nákladná, ale dlouhodobé úspory, které z ní můžete získat, jsou často významné. Ujistěte se, že máte dostatečné finanční prostředky na zvládnutí této investice než se do ní pustíte. S těmito věcmi na paměti, Nový Bydžov je skvělou volbou pro ty, kteří uvažují o investici do solární energie. Je to město s ideálními podmínkami pro provoz fotovoltaických panelů a nabízí mnoho možností pro ty, kteří jsou ochotni investovat do obnovitelných zdrojů energie.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V městě Nový Bydžov se dalšími poskytovateli solárních panelů stáváme vašim odborným a spolehlivým průvodcem v rámci celé instalace solárního systému, od technické kontroly střechy po finální zprovoznění. Je třeba uvědomit si, že technické vybavení střechy je klíčové pro účinnost a bezproblémový chod solárních panelů.

V procesu zjišťování, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, je důležité nejen síla izolace, velikost a směr střechy, ale i to, z jakého je materiálu. Střechy vyrobené z nevhodných materiálů mohou způsobit problémy, jako je třeba průsak vody, což může ovlivnit výkonnost systému. Etáže a orientace střechy jsou další dva faktory, které by měly být při hodnocení vzaty v úvahu.

Poskytujeme technické zhodnocení vašeho domu v Novém Bydžově a okolí, které zahrnuje kontrolu statiky střechy, aby bylo zajištěno, že nebude deformována v důsledku zátěže z panelů a konstrukcí. Tento proces nám umožní určit, zda je střecha vhodná pro instalaci solárních panelů. Zabezpečíme, abyste měli dostatek informací k tomu, abyste mohli udělat správné rozhodnutí o instalaci.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Všechny tyto dotační programy mají specifika a zvláštní podmínky, které je nezbytné řádně pochopit pro úspěšnou žádost. Nový Bydžov je jedním z míst, kde si majitelé mohou požádat o finanční podporu na instalaci solárních panelů. Město Nový Bydžov má naštěstí dostatečné množství slunečního svitu na to, aby solární panely byly efektivní.

Posílení ekologické infrastruktury je jednou z priorit Nového Bydžova a výstavba solárních elektráren je toho součástí. Pokud jste z Nového Bydžova a jste majitelem nemovitosti, můžete využít dotačních programů k instalaci solárních panelů a pomoci tak zlepšit ekologický profil našeho města.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Kapacita distribuční sítě je důležitým faktorem pro připojení fotovoltaické elektrárny. K dispozici je nástroj EGD, který nabízí mapu připojitelnosti k zjištění dostupné síťové kapacity ve vašem místě, včetně města Nový Bydžov.

Modře označené území na mapě znamená, že kapacita je již vyčerpaná. Ale prosím, mějte na paměti, že možnost připojení vaší fotovoltaické elektrárny v Novém Bydžově je možné zjistit se 100% přesností až po podání žádosti o připojení.

Je důležité, abyste byli v Novém Bydžově připraveni na možnost, že vaše fotovoltaická elektrárna může být spuštěna pouze na tzv. ostrovní režim. Bez připojení k síti není možné prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solárních elektráren může být ekonomicky výhodná v mnoha případech, avšak je třeba zvážit několik klíčových faktorů. Cenové a technologické aspekty jsou jednou stranou, proto je nesmírně důležitý detailní a fundovaný přístup při hodnocení výhodnosti takové investice.

Návratnost a výhodnost investice jsou jedním z klíčových aspektů při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny. Je třeba zvážit celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny, možný příspěvek z dotačních programů, ale také velikost a typ navrženého systému. Je třeba být opatrný při vyhodnocování návratnosti prezentované instalátory, jelikož tyto informace mohou být často pouze orientační.

Závěrem, investice do solárních elektráren může být výhodná, ale je důležité provést detailní ekonomickou analýzu. Takovou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny můžeme vypracovat s využitím nejpřesnějších dat a předpovědí tržních cen. I přesto je důležité mít na paměti, že jakýkoliv odhad je stále jen odhad, ale i takový odhad může být cenným nástrojem při rozhodování o investici.

Závěr

Nový Bydžov se stal uznávaným hráčem na trhu s fotovoltaikou, přesto však může být pro někoho investování do solární energetiky komplikované a zmatené. Zvláště pokud nemáte vybavení potřebné pro realizaci takového projektu.

Před investováním do fotovoltaické elektrárny v Novém Bydžově je třeba zvážit několik faktorů, jako je kapacita střechy pro instalaci solárních panelů, náklady na jejich instalaci a návratnost investice. Klíčové je také pochopení legislativy týkající se fotovoltaiky a využití solární energie. Ve městě Nový Bydžov je mnoho expertů na tuto oblast, kteří mohou pomoci s těmito aspekty.

Pro všechny ty, kteří hledají radu a pomoc při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny, doporučujeme využít služeb konzultace v Novém Bydžově. Nabízíme zdarma kompletní orientaci v této oblasti, od posouzení vhodnosti střechy pro instalaci, přes výpočty nákladů a návratnosti investice, až po poradenství v oblasti fotovoltaické legislativy. Poskytnutím svého telefonního čísla nám umožníte, abychom se s Vámi spojili a odpověděli na všechny Vaše otázky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou přednosti instalace fotovoltaických systémů od firmy MOBIS v Novém Bydžově?

  MOBIS je rodinná firma nabízející komplexní služby v oblasti solární energie v Novým Bydžově. Naše služby sahají od navržení projektu až po kompletní instalaci fotovoltaického systému. S ohledem na rostoucí ceny energie a nestabilní dodávky se nám daří našim zákazníkům poskytnout stabilní, ekonomicky efektivní a ekologické řešení pro výrobu energie. Díky našim dlouholetým zkušenostem můžete očekávat profesionální přístup, kvalitní služby a návratnost investice.

 • Jaká je situace s fotovoltaikou v Novým Bydžově v roce 2024?

  V roce 2024 je fotovoltaika v Nový Bydžov stále populárnější volbou pro ty, kteří hledají ekonomickou a ekologickou alternativu k tradičním zdrojům energie. Podpora obnovitelných zdrojů ze strany vlády a možností získání dotace na fotovoltaiku motivují stále více lidí k investici do tohoto typu energie. Firmy jako MOBIS hrají klíčovou roli v tom, aby poskytly potřebné znalosti a odborné služby pro ty, kteří se rozhodnou pro tuto cestu.

 • Co bych měl zvážit před instalací fotovoltaického systému v Nový Bydžov?

  Před instalací fotovoltaického systému byste měli zvážit několik faktorů. Za prvé, je třeba zajistit technickou vhodnost střechy - velikost, sklon, orientaci či stínování. Za druhé, je potřeba zvážit možnosti připojení do distribuční sítě. A za třetí, je důležité vzít v úvahu ekonomickou výhodnost projektu, která závisí na mnoha faktorech, včetně vaší spotřeby elektrické energie a ceny elektřiny. My v MOBIS vám rádi poskytneme odbornou konzultaci a pomůžeme vám vyhodnotit všechny tyto faktory.

Další lokality: