Fotovoltaika Meziměstí: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Meziměstí

V severovýchodní části Královéhradeckého kraje, v obci Meziměstí, působí významný poskytovatel služeb v oblasti fotovoltaiky, rodinná firma MOBIS. Již více než třicet let přinášejí obyvatelům Meziměstí a okolí kvalitní a inovativní řešení pro využití solární energie.

Firma se může pochlubit svým vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní technici. Výhodou je také fakt, že MOBIS na instalaci solárních elektráren nevybírá žádné zálohy a dokáže ji zrealizovat do 60 dnů.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku, jednoduše zanechte své telefonní číslo a zástupci firmy se obratem ozvou s bezplatnou konzultací. FIRMA MOBIS, se tak stává vaším spolehlivým partnerem v oblasti fotovoltaiky v Meziměstí v Královéhradeckém kraji.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace střechy: Ideální je jižní orientace střechy, avšak i západní či východní orientace mohou být akceptovatelné, pokud je střecha volná a bez stínů. Spolupracujte s odborníkem na fotovoltaické projekty, aby jste zjistili, jaký výkon bude vaše střecha produkovat.

Velikost střechy: Důležitý je také celkový rozměr střechy. Čím větší, tím více panelů můžeme instalovat. Při určování velikosti střechy je potřeba počítat také s okapnicí, kterou zařízení na střeše potřebuje.

Velikost fotovoltaické elektrárny: Velikost elektrárny se odvíjí od spotřeby elektrické energie. Je výhodné instalovat takový výkon, který bude pokrývat celoroční spotřebu. Přebytek energie během letních měsíců můžeme akumulovat do baterií nebo využít pro ohřev vody. V Meziměstí v Královéhradeckém kraji existují firmy, které mohou provést analýzu vašeho domu a navrhnout optimální řešení pro instalaci solárních panelů. Firmy v Meziměstí také nabízí možnost pronájmu střechy pro instalaci solárních panelů, což je dobrá možnost pro ty, kteří nemají finanční prostředky na vlastní investici do solárních panelů, ale chtěli by se podílet na výrobě obnovitelné energie.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Meziměstí v Královéhradeckém kraji se stává stále atraktivnější pro instalaci solárních panelů, avšak jednou z primárních starostí domácností je vyhovující technická specifikace jejich střechy. Je důležité mít na paměti, že ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny.

Klíčové faktory, na které je třeba se zaměřit, zahrnují velikost a orientaci střechy, materiál střešního pokrytí a statiku. Na velmi malé střeše se nevleze dostatek solárních panelů, špatně orientovaná střecha sníží potenciální výrobu fotovoltaiky a materiál, jako je eternit, může způsobit problémy s instalací a následným zatékáním. Dále je nezbytné zohlednit statiku střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo.

Naštěstí pro obyvatele Meziměstí v Královéhradeckém kraji, je zde k dispozici služba technického zhodnocení domu pro účely instalace solárních panelů. Tento bezplatný servis poskytovaný naší firmou zahrnuje thorough zhodnocení vaší střechy naším kvalifikovaným technikem, který zajistí, že vaše střecha je technicky vyhovující pro instalaci fotovoltaické elektrárny.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Meziměstí Královéhradecký kraj se aktivně zapojuje do podpory obnovitelných zdrojů energie. Dotace pro solární elektrárny se stávají stále dostupnějšími a je možné je využívat nejen pro podnikatelské subjekty, ale také pro domácnosti. Atraktivní možností je program Nová zelená úsporám, který se od 1.9.2024 změní, přičemž návrh změn je aktuálně ve vyhodnocování.

Dotační programy vary v napříč regiony, a tak je důležité zjistit, jaké jsou konkrétní možnosti financování pro občany Meziměstí Královéhradecký kraj. Mezi dostupné programy patří například RES+, OP TAK, a mnoho dalších poskytujících finanční podporu pro instalaci solárních panelů.

Investice do solární elektrárny může mít velký potenciál k návratnosti v Meziměstí Královéhradecký kraj, zvláště pokud je k dispozici dotační podpora. Zajistěte si ještě dnes váš podíl na těchto ekologicky šetrných zdrojích energie.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Instalaci fotovoltaické elektrárny v Meziměstí Královéhradecký kraj by měl předcházet důkladný výzkum možnosti připojení k distribuční síti. Bez připojení by elektrárna fungovala pouze v tzv. ostrovním režimu, což by znamenalo omezení výhod z obnovitelné energie, jako je prodej přebytků zpět do sítě.

Možnosti připojení k distribuční síti se mohou v různých lokalitách lišit. Mapa připojitelnosti EGD nabízí orientační přehled o aktuální kapacitě sítě v Meziměstí Královéhradecký kraj. Tento nástroj by měl posloužit jako výchozí bod pro potenciální investory do fotovoltaické energetiky.

Poslední a nejdůležitější krok před instalací fotovoltaické elektrárny je podání žádosti o připojení k provozovateli distribuční soustavy. Tento proces je často komplexní a vyžaduje zodpovězení mnoha otázek, proto je vhodné nechat vyřízení žádosti na odbornících v oblasti obnovitelných zdrojů energie, kteří mají s tímto procesem mnoho zkušeností.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny může být lukrativní možností pro ty, kteří hledají ekonomický i ekologický způsob jak využít své prostředky.

Hlavním faktorem, který je třeba zvážit při rozhodování o investici do solárního panelu, je návratnost a výhodnost investice. Faktory jako celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny a dotační podpora se musí zohlednit při hodnocení velikosti a typu navrženého systému.

Je třeba být opatrný, jelikož některé instalační firmy mohou slibovat krátkou dobu návratnosti investice, avšak tato tvrzení jsou často orientační a neodrážejí skutečný stav. Ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny je možné nechat vyhotovit bezplatně pomocí nejpřesnějších dat a předpovědí cen, tyto odhady však mohou být nepřesné. Proto je důležité posuzovat výhodnost investice s jistým stupněm opatrnosti.

Závěr

Před tím, než se rozhodnete pro instalaci fotovoltaické elektrárny ve městě Meziměstí Královéhradecký kraj, je několik faktorů, které je třeba zvážit. Jsou to zejména dostupnost slunečního svitu, velikost dostupné plochy a finanční náklady na instalaci a provoz.

Analýza slunečního záření je jedním z nejdůležitějších faktorů, které rozhodují o efektivitě fotovoltaické elektrárny. Meziměstí Královéhradecký kraj má výhodnou polohu v tomto ohledu, ale je třeba důkladně zvážit konkrétní umístění fotovoltaických panelů.

Investice do fotovoltaické elektrárny jsou zemědělci a majitelům nemovitostí v Meziměstí Královéhradecký kraj často evidentně výhodné, kromě výdělku z prodeje energie také přinášejí úspory na nákladech za elektřinu a možnost získání menšinového podílu na podniku.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak mohu v Meziměstí profitovat z instalace fotovoltaiky od firmy Mobis?

  Meziměstí Královéhradecký kraj je ideální pro instalaci fotovoltaiky díky své poloze. Firma Mobis, se svým dlouholetým působením na trhu, nabízí komplexní řešení od projektu po instalaci. Zákazníci profitují z nižších účtů za elektřinu a možnosti prodeje přebytečné energie zpět do sítě. Navíc, díky státním dotacím se investice může rychle vrátit.

 • Jaké jsou technické požadavky pro instalaci fotovoltaiky v Meziměstí?

  Technické požadavky pro instalaci fotovoltaiky v Meziměstí Královéhradecký kraj zahrnují především vhodnou střechu orientovanou na jih a dostatečné místo pro umístění solárních panelů. Firma Mobis provádí kompletní technickou analýzu před instalací a zajistí všechna potřebná povolení.

 • Je možné získat dotace na fotovoltaiku v Meziměstí?

  Ano, v Meziměstí Královéhradecký kraj je možné získat státní dotace na instalaci fotovoltaiky. Podmínky pro získání dotací jsou pravidelně aktualizovány a firma Mobis může klientům pomoci s jejich získáním a přípravou veškeré potřebné dokumentace.

Další lokality: