Fotovoltaika Kopidlno: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Kopidlno

Fotovoltaika Kopidlno se v roce 2024 těší velkému rozmachu. Zaznamenáváme narůstající zájem o instalaci solárních panelů a to především u rodinných domů v Kopidlno Královéhradecký kraj.

MOBIS - naše rodinná firma se představuje jako důvěryhodný partner v oblasti fotovoltaických technologií. Jsme na trhu již 30 let a disponujeme vlastním realizačním týmem, který je složený z profesionálních projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků.

Důležité upozornění pro zájemce o fotovoltaiku: nepožadujeme žádné zálohy na instalaci solární elektrárny a garantujeme její dokončení do 60 dnů. Pro co nejrychlejší a bezplatnou konzultaci v oblasti fotovoltaiky je ideální, když nám zájemci zanechají v kontaktním formuláři své telefonní číslo. Náš tým se jim pak ozve s nabídkou služeb, které jsou šité na míru potřebám obyvatel Kopidlno.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha je jedním z klíčových faktorů při rozhodování o instalaci fotovoltaických panelů. Město Kopidlno Královéhradecký kraj je ideální volbou pro instalaci těchto systémů vzhledem k jeho geografické poloze a počtu slunečních dnů. Záleží také na velikosti střechy a její orientaci.

Regulace a dotace jsou dalšími důležitými faktory. Konkrétně v Kopidlno Královéhradecký kraj je nutné podrobně se seznámit s místními předpisy, regulačním rámecem a možností získání dotací na instalaci solárních panelů.

Poslední, ale neméně důležitý faktor je finanční návratnost. Navzdory vysokým počátečním nákladům na instalaci solárních panelů by měla být finanční návratnost z vaší investice v průběhu několika let zajištěna. Je důležité provést detailní finanční analýzu a uvažovat o různých scénářích.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Kopidlno v Královéhradeckém kraji je město, které se stále více zamýšlí nad využitím solární energie pro snížení emisí a energetických nákladů. Instalace solárních panelů ale závisí na několika kritických faktorech, které je nutné zohlednit.

Jedním z hlavních omezení je velikost a orientace střechy. Pokud je střecha příliš malá, není možné na ní umístit dostatečný počet solárních panelů pro optimální výrobu energie. Orientace střechy je rovněž klíčová, pokud je střecha orientována nesprávně, může to vést k nepotřebným ztrátám výkonu.

Materiál střechy je rovněž významný, s některými materiály, jako je eternit, se setkáte s problémy, jako je možnost prosakuje vody. Statika střechy je také důležitá, protože střecha musí být schopna nést váhu solárních panelů a konstrukce. Pro obyvatele Kopidlna v Královéhradeckém kraji nabízíme bezplatné technické zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Kopidlno v Královéhradeckém kraji nabízí mnoho příležitostí pro implementaci solárních panelů. Je to ideální místo pro solární energetické projekty, které skvěle využijí místní slunečné světlo pro výrobu energie.

Jako rezident Kopidlno v Královéhradeckém kraji můžete získat výhody z více dotačních programů pro solární energetické projekty. Programy podporují instalaci solárních panelů a výrobu obnovitelné energie, což redukuje energetické náklady a přispívá k ochraně životního prostředí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalovat fotovoltaickou elektrárnu ve vašem domě, byť v městě Kopidlno, Královéhradecký kraj, je důležité mít na paměti, že k provozu takové elektrárny je nutný souhlas distributora distribuční sítě. Bez tohoto souhlasu je možné elektrárnu provozovat pouze v takzvaném ostrovním režimu, což znamená, že nelze prodávat přebytky energie zpět do sítě a elektrárna je, ve svém smyslu, "odříznutá" od sítě.

Kapacita distribuční sítě se však může velmi lišit v závislosti na geografické lokalitě. V městě Kopidlno v Královéhradeckém kraji můžete získat informaci o dostupnosti kapacity pomocí nástroje EGD zvaného "mapa připojitelnosti". Tato mapa ukazuje zda je kapacita sítě na vašem území již vyčerpaná (modře označené území znamená vyčerpanou kapacitu).

Ale ani tato mapa vám nezaručí 100% přesnost možnosti připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě ve Kopidlně v Královéhradeckém kraji. Nejpreciznější informaci získáte až po podání žádosti o připojení, kterou pro naše zákazníky vyřizujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Kopidlno, malé město v Královéhradeckém kraji, je ideálním místem pro investici do solární elektrárny. Díky své poloze a množství slunečního světla během roku poskytuje Kopidlno optimální podmínky pro provoz takových elektráren.

Je důležité, aby investoři věděli, že návratnost investice do solárních elektráren v Kopidlně může být velmi výhodná, přestože jsou počáteční náklady relativně vysoké. Pro správnou analýzu a odhad potenciálního zisku je nutné zohlednit nejen místní podmínky, ale také cenu elektřiny, dotační podporu a typ navrženého systému.

Přijeďte do Kopidlna a zjistěte více o možnostech investice do solárních elektráren. I když jsou analýzy a odhady orientační, mohou výrazně přispět k lepšímu porozumění výhodnosti takovéto investice.

Závěr

Před rozhodnutím o investici do fotovoltaické elektrárny je prvním krokem zhodnocení vhodnosti nemovitosti. Důležitý je také výběr správného výrobce panelů a střešní konstrukce. Vše závisí na umístění nemovitosti, typu střechy, přístupu sluníčka a dalších faktorech.

Je také nutné mít na paměti, že údržba takového zařízení může být náročná - a to jak z hlediska času, tak z hlediska finančních investic. Proto je nezbytné provést důkladný průzkum trhu a posoudit všechny potenciální náklady a výnosy.

Pokud se rozhodnete postavit fotovoltaickou elektrárnu v Kopidlně v Královéhradeckém kraji, můžete se spolehnout na naši odbornou pomoc. Nabízíme bezplatnou konzultaci a poskytneme Vám veškeré potřebné informace o právních předpisech a dostupných dotacích v Kopidlně.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl/a investovat do fotovoltaických systémů v Kopidlno?

  Kopidlno je ideální místo pro investice do fotovoltaických systémů díky své strategické poloze a hodně slunečným dnům v roce. Společnost Mobis je rodinná firma s dlouholetou zkušeností v oblasti solární energie, která dokáže svým klientům nabídnout komplexní nabídku služeb od projektu až po instalaci.

 • Jaké jsou technické aspekty instalace solárních panelů v Kopidlno?

  Při instalaci fotovoltaického systému je potřeba zvážit mnoha faktorů, včetně technické vhodnosti střechy a možnosti připojení do distribuční sítě. Společnost Mobis se vždy snaží najít nejlepší řešení pro každého zákazníka v Kopidlno a okolí.

 • Jaké jsou ekonomické výhody investic do solární energie v Kopidlno?

  Investice do fotovoltaiky může být velmi výhodná, neboť se v případě využití dotační podpory doba návratnosti může významně zkrátit. Cena elektřiny je vysoká a její dodávky jsou nestabilní, což činí solární energii atraktivní a efektivní alternativou. Mobis poskytuje komplexní služby v oblasti solární energie a pomáhá zákazníkům v Kopidlno s dotazem na dotační podporu.

Další lokality: