Fotovoltaika Dvůr Králové Nad Labem: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Královéhradecký kraj > Dvůr Králové Nad Labem

Rozvíjející se oblast fotovoltaiky v Dvoře Králové Nad Labem nabízí mnoho příležitostí pro ekologický a efektivní způsob výroby energie. Naše rodinná firma, MOBIS, je na trhu již třicet let a dosáhla mnoha úspěchů v instalaci a údržbě fotovoltaických systémů.

Máme vlastní realizační tým tvořený odborníky na projekci, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Naše silná stránka je, že na instalaci solární elektrárny od našich zákazníků nevybíráme žádné zálohy a zajišťujeme instalaci do 60 dnů.

Pokud máte o náš systém fotovoltaiky v Dvoře Králové Nad Labem zájem, kontaktujte nás pro bezplatnou konzultaci. Je důležité, aby nám zájemci zanechali své telefonní číslo, abychom se jim mohli co nejdříve ozvat a poskytnout jim všechny potřebné informace.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha střechy a její exponovanost k slunci jsou základním faktorem při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny. V České republice se nejčastěji využívá jihovýchodní a jihozápadní orientace střechy.

Dále je potřeba zvážit sklon střechy. Ideální sklon pro instalaci solárních panelů je mezi 20 až 30 stupni, ale fotovoltaické panely je možné instalovat i na střechy s menším či větším sklonem. Komplexní posouzení sklonu a orientace střechy vám poskytnou odborně schopné instalatérské firmy, například v Dvůr Králové Nad Labem.

Rovněž je důležité zvážit finanční aspekty. Ty se liší podle velikosti projektu, místních předpisů a dostupných finančních zdrojů. Je důležité provést podrobnou analýzu návratnosti investice a cash flow, aby byla investice do fotovoltaiky výhodná. Dvůr Králové Nad Labem poskytuje konsultační služby pro ty, kdo se rozhodli investovat do fotovoltaiky.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Dvůr Králové Nad Labem je město s velkým potenciálem pro solární energii, ale je důležité zkontrolovat, zda je váš dům vhodný pro instalaci solárních panelů.

Nejdůležitější je prověřit velikost střechy a její orientaci, neboť z těchto faktorů závisí efektivita solárních panelů. Dále je také nutné zkontrolovat materiál střechy, protože ne všechny materiály jsou vhodné pro montáž fotovoltaických panelů.

Posledním, ale neméně důležitým kritériem je statika střechy. Solární panely a jejich konstrukce mohou střechu zatížit, a proto je nutné zajistit, že střecha takovou zátěž unese. Město Dvůr Králové Nad Labem nabízí technické zhodnocení Vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky bezplatně.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Důležité je zdůraznit, že dotační programy jsou určeny pro obyvatele celé ČR včetně města Dvůr Králové nad Labem. Pokud tedy plánujete instalovat solární elektrárnu v Dvůru Králové nad Labem, programy jako Nová zelená úsporám nabízí podporu ve formě finančních prostředků.

Před návštěvou úřadu je vhodné se seznámit s konkrétními podmínkami daného dotačního programu. Je potřeba vědět, že každý program má specifické nároky na doklady, které je nutné předložit, i na podmínky, které musí projekt splňovat. Důležité je také zdůraznit, že využití dotací není omezeno pouze na novou instalaci, ale může být využito i při rekonstrukci stávající solární elektrárny v Dvůru Králové nad Labem.

V rámci celého procesu je rovněž důležité počítat s časovou náročností. Žádost o dotaci a její schválení může zabrat několik měsíců, někdy i déle. Proto je dobré začít s plánováním a přípravou žádosti o dotaci na solární elektrárnu v Dvůru Králové nad Labem včas.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny? Jedním ze základních kroků je zjistit, zda vás provozovatel distribuční soustavy připojí do své sítě. Bez tohoto připojení by vaše elektrárna fungovala pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená omezení na použití vlastní produkce energie a znemožňuje prodej přebytků zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každé lokalitě, včetně Dvora Králové Nad Labem. Pro získání lokálních informací poskytuje EGD nástroj zvaný Mapa připojitelnosti. Modře označené území na mapě značí, že kapacita sítě v dané oblasti je již vyčerpaná. Tento nástroj může pomoci při prvotním rozhodování o možnosti instalace fotovoltaické elektrárny.

I v Dvoře Králové Nad Labem je to ale pouze orientační nástroj. S 100% přesností zjistíte možnost připojení až pomocí oficiální žádosti o připojení. Tuto proceduru můžeme pro naše zákazníky z Dvora Králové Nad Labem a dalších lokalit vyřídit my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Dvůr Králové Nad Labem se stává atraktivní destinací pro investory do solární energie. Je zde vysoký počet slunečních dní a silná podpora ze strany městského vedení pro takovéto projekty.

Důležitým faktorem při uvažování nad fotovoltaikou v Dvoře Králové Nad Labem je návratnost a výhodnost investice. Zde je nutné zvážit, mimo jiné, celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a možnost dotační podpory.

Ačkoli výstupy finančních analýz instalačních firem jsou mnohdy silně orientační, v Dvoře Králové Nad Labem nabízíme bezplatné ekonomické analýzy výhodnosti fotovoltaických elektráren na základě nejpřesnějších dostupných dat. I když se jedná o odhad, je toto důležité nástroje při POSUZOVÁNÍ výhodnosti investice do solárních elektráren v tomto městě.

Závěr

V rámci Dvůru Králové Nad Labem a okolí nabízíme komplexní rozbor Vašich nákladů a potřeb spojených s fotovoltaickou instalací. Doporučujeme zvážit různé faktory jako jsou velikost střechy, orientace budovy, místní klimatické podmínky a dostupnost sluneční světla v Dvůru Králové Nad Labem.

Výhodou investice do fotovoltaiky je snížení nákladů na energie a příspěvek ke zlepšení životního prostředí. Pokud se rozhodnete pro tuto investici, je třeba počítat také s počátečním nákladem na instalaci a následnou údržbu. S námi v Dvůru Králové Nad Labem můžete mít jistotu, že dostanete veškeré potřebné informace a podporu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl zvolit firmu MOBIS pro instalaci fotovoltaiky v Dvůr Králové Nad Labem?

  Naše rodinná firma MOBIS má dlouholeté zkušenosti s fotovoltaickými systémy a nabízí komplexní služby v oblasti solární energie v Dvůr Králové Nad Labem. Investování do fotovoltaiky s námi znamená investovat do pečlivě provedeného projektu od návrhu po instalaci. Jsme připraveni Vám poskytnout nejen technické řešení, ale také vám pomoci s možnou dotační podporou.

 • Jaké jsou benefity fotovoltaického systému v Dvůr Králové Nad Labem?

  Kromě ekologických a finančních výhod spojených s omezením závislosti na konvenčních zdrojích elektřiny, může být instalace fotovoltaického systému v Dvůr Králové Nad Labem také ekonomicky atraktivní díky možným dotacím. V kombinaci s rostoucími cenami energie a nestabilitou dodávek může být investice do solárního systému vhodná cesta pro snížení nákladů na elektřinu.

 • Je moje střecha v Dvůr Králové Nad Labem vhodná pro instalaci fotovoltaiky?

  Technická vhodnost střechy pro instalaci fotovoltaických panelů závisí na řadě faktorů: její orientace, sklon, velikost a stav. Naše firma MOBIS má zkušenosti s řadou různých střešních konstrukcí a typů budov v Dvůr Králové Nad Labem. Jsme připraveni provést podrobnou analýzu a navrhnout řešení přizpůsobené vašim konkrétním potřebám a možnostem.

Další lokality: