Fotovoltaika Světlá Nad Sázavou: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Kraj Vysočina > Světlá Nad Sázavou

Aktivně se podílíme na rozvoji fotovoltaiky ve městě Světlá Nad Sázavou. Naše společnost poskytuje širokou škálu služeb od návrhu, přes instalaci až po údržbu fotovoltaických systémů. Chápeme, jak důležitý je přechod na obnovitelné zdroje energie a je naší prioritou pomoci každému domácnosti či firmě v Světlá Nad Sázavou s přechodem na solární energii.

V Světlá Nad Sázavou jsme realizovali stovky fotovoltaických instalací, které pomáhají zdejším obyvatelům snížit jejich energetické náklady a zároveň přispívají k ochraně životního prostředí. Pro nás je každý projekt důležitý, ať už jde o malý domácí systém nebo velkou podnikovou instalaci.

Nabízíme bezplatné konzultace pro všechny zájemce o fotovoltaiku ve Světlá Nad Sázavou. Jsme k dispozici pro odpovědi na jakékoliv dotazy ohledně fotovoltaických systémů a rádi Vám pomůžeme vybrat ten pravý pro Vaše potřeby. Vyplňte formulář níže, nebo nás kontaktujte přímo, a my se Vám co nejdříve ozveme s informacemi o možnostech instalace fotovoltaického systému ve Vaší domácnosti nebo firmě.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha je jedním z nejdůležitějších aspektů při plánování investice do fotovoltaického systému. Místo musí být dobře osluněno a nezastíněno stromy, budovami nebo jinými překážkami. A to i v připadě, že máte v plánu umístit systém na vaší střeše. Například, ve světle nad Sázavou je průměrné roční množství slunečního záření vyšší než v jiných částech České republiky, a proto je dobré pro instalaci solárních panelů.

Dalším důležitým faktorem je cena fotovoltaických systémů. I přesto, že investice do fotovoltaiky může být finančně náročná, existují různé možnosti jak tuto cenu zmírnit. Byla zavedena řada grantů a podpor od státu a evropské unie na podporu výroby energie z obnovitelných zdrojů. Investice by se měla vrátit během 7 až 10 let.

Třetím faktorem k zvážení je velikost fotovoltaického systému a množství elektrické energie, kterou vaše domácnost spotřebuje. Než se rozhodnete pro instalaci fotovoltaických panelů, měli byste si nejdříve udělat přehled o tom, kolik elektrické energie využíváte. Je totiž důležité, aby velikost vašeho fotovoltaického systému byla v souladu s vaším energetickým spotřebem a s optimalizací kterou stanovuje distribuční společnost, v některých případech může být výhodné také dovařit si akumulační baterii pro poskytnutí dostatečnou rezervou v případě přerušení dodávky energie.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Světlá Nad Sázavou je místem, kde je potřeba zvážit technické vlastnosti střechy, pokud plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny. Nejenže velikost a orientace střechy hraje klíčovou roli, ale také materiál, ze kterého je vyrobena, a statika střechy mohou ovlivnit úspěšnost vašeho projektu.

Pokud máte malou střechu, orientovanou nevhodným směrem, nebo je vyrobena z materiálu jako je eternit, mohou být možnosti instalace solárních panelů omezené. Je rovněž důležité počítat se zatížením, které panely a jejich konstrukce představují pro střechu vášeho domu.

V Světlé Nad Sázavou máme pro vás nejjednodušší řešení - využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení domu pro účely instalace fotovoltaiky. Přijdou k vám náš technik a provede komplexní hodnocení, abyste měli jasný obrázek o možnostech instalace solárních panelů na vaší střeše.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Chcete-li získat dotační podporu na solární elektrárnu v obci Světlá Nad Sázavou, je třeba sledovat aktuální výzvy a důkladně se seznamovat s podmínkami jednotlivých programů. Tyto informace jsou klíčové pro úspěšné čerpání dotací.

Důležité je zvláště sledovat datum a podmínky změněného programu Nová zelená úsporám od 1.9.2024. Každý, kdo v Světlé Nad Sázavou plánuje investovat do solární elektrárny, by měl být s těmito podmínkami seznámen.

Shrnutí: Dotace jsou významnou podporou při investici do solární elektrárny. Jak v Světlé Nad Sázavou, tak i v ostatních částech České republiky, je potřeba sledovat aktuální výzvy a detailně se seznámit s podmínkami jednotlivých dotačních programů. Vhodná doba pro investici do solárních elektráren v okolí Světlé Nad Sázavou pomocí dotací je nastávající období se změnou programu Nová zelená úsporám od 1.9.2024.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Prvním krokem je zjistit, zda vám provozovatel distribuční soustavy "připojí" vaši fotovoltaickou elektrárnu do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim, což znamená, že nelze prodávat přebytky zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě, včetně Světlá Nad Sázavou. Zda je v této lokalitě možné se připojit můžete zjistit pomocí nástroje nazvaného mapa připojitelnosti, který nabízí EGD.

Na této mapě můžete zjistit, zdali již není kapacita sítě ve Světlá Nad Sázavou vyčerpaná (modře označené území znamená, že je kapacita již vyčerpaná). 100% přesnost ale zjistíte až žádostí o připojení, kterou pro naše zákazníky vyřizujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny je významným rozhodnutím, které vyžaduje důkladnou analýzu a uvážení mnoha faktorů. Jedním z ústředních aspektů, který musí potenciální investor zvážit, je ekonomická návratnost dané investice. V dodnes ještě stále ne zcela stabilním sektoru obnovitelné energie, kde se ceny Obnovitelných zdrojů mění, může být návratnost investice složitější než se na první pohled zdá.

Světlá Nad Sázavou je příkladem oblasti, kde je možné provést takovou investici. Volba místa investice je stejně důležitá jako ekonomický výpočet návratnosti. Lokalita může výrazně ovlivnit výkonnost solárního zařízení a tím i rychlost, jakou se investice vrátí.

Nejlepší způsob, jak navigovat touto složitou problematikou, je využití profesionálních služeb pro ekonomickou analýzu možného výnosu elektrárny. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro investici do solárního zařízení v oblasti Světlá Nad Sázavou nebo jinde, důkladná analýza je klíčem k úspěšné investici do solární energie. Zvážení všech faktorů, včetně lokality, může výrazně přispět k rychlejší návratnosti Vaší investice.

Závěr

Součástí rozhodování by měla být také analýza ekonomické návratnosti daného projektu. Není vůbec neobvyklé, že vstupní náklady na instalaci fotovoltaické elektrárny mohou být značné, avšak dlouhodobá návratnost může být velmi lukrativní.

Samotná instalace fotovoltaické elektrárny je složitý proces, který vyžaduje odpovídající odborné znalosti a zkušenosti. Důležitý je volba optimálního umístění a vhodného systému. V případě, že se rozhodnete pro instalaci fotovoltaické elektrárny ve městě Světlá Nad Sázavou, je nutné také zohlednit specifika lokality.

V neposlední řadě je důležitá také údržba a provoz elektrárny. Bez správné údržby může dojít ke snížení efektivity návratnosti investice. Pro obyvatele Světlá Nad Sázavou doporučujeme pravidelnou údržbu fotovoltaické elektrárny, aby byla zachována její maximální výkonnost a efektivita.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaického systému v našem městě, Světlá nad Sázavou, s rodinnou firmou Mobis?

  Instalace fotovoltaického systému s firmou Mobis vám nejen umožní produkovat svou vlastní čistou energii, ale může také poskytnout výrazné úspory na nákladech za energii. Jako dlouholetý hráč na trhu fotovoltaiky nabízíme skvělý servis, přizpůsobené řešení vašim potřebám a odbornou instalaci. V Světlá nad Sázavou navíc můžete využít specifického klimatu s vysokou úrovní slunečního svitu, což zvyšuje energetický výkon solárních panelů.

 • Má smysl investovat do fotovoltaiky v roce 2024 v Světlá nad Sázavou?

  Rozhodně. S rostoucími cenami energie a nestabilitou dodávek se investice do fotovoltaického systému stává stále populárnější volbou. Díky podpoře obnovitelných zdrojů nejen přispíváte k zachování životního prostředí, ale také můžete využít možnosti dotací na fotovoltaiku, které mohou významně zkrátit dobu návratnosti vaší investice. Navíc, životnost moderních solárních panelů bývá až 30 let, což zaručuje dlouhodobý výnos z vaší investice.

 • Jakou roli hraje technická vhodnost střechy pro instalaci fotovoltaického systému v Světlá nad Sázavou?

  Technická vhodnost střechy je klíčovým faktorem pro úspěšnou instalaci solární elektrárny. Podíváme se na orientaci střechy, její sklon, stínování a další faktory, které mohou ovlivnit výkon fotovoltaických panelů. Naše zkušené týmy zacházejí s širokým spektrem stavebních typů a dobře rozumí specifickým podmínkám v Světlá nad Sázavou. Díky tomu můžeme navrhnout nejlepší řešení pro vaši střechu a maximalizovat výnosy z vaší investice do solární energie.

Další lokality: