Fotovoltaika Počátky: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Kraj Vysočina > Počátky

Fotovoltaika Počátky se stává stále oblíbenějším výběrem pro ty, kteří chtějí využít obnovitelné zdroje energie pro své domácnosti a podniky. Jako rodinná firma MOBIS, s třiceti lety zkušeností v oboru, můžeme poskytnout trvalý a efektivní způsob, jak pokrývat vaše energetické potřeby.

Pracujeme s vlastním realizačním týmem, který zahrnujeme projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Jsme hrdí na to, že pro naše solární elektrárny nevybíráme žádné zálohy a slibujeme instalaci do 60 dnů od objednání.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, stačí nám poskytnout své telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Naše fotovoltaické systémy v Počátkách na Vysočině se postarají o to, že budete mít čistou a bezpečnou energii pro vaše budoucí potřeby.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Počátky Kraj Vysočina je ideální lokalitou pro instalaci solárních panelů. Místo je známo svou nádhernou přírodou, čistým vzduchem a hlavně vysokým počtem slunečních dnů, které mohou výrazně přispět k efektivnosti vaší fotovoltaické elektrárny.

Absolutní prioritou by měla být volba kvalitního dodavatele a továrně zaručeného typu solárních panelů. Fotovoltaické panely jsou základním stavebním kamenem vaší budoucí elektrárny a zároveň jednou z nejnákladnějších částí. Vrácení investice do fotovoltaiky je dlouhodobý proces a tak i malý procentuální rozdíl v účinnosti panelů se může výrazně projevit na konečné návratnosti investice.

Dalšími důležitými faktory při výběru solární elektrárny můžou být orientace a sklon střechy, dostupnost finančních prostředků a možnosti státních a evropských dotací. Take je důležité zvážit, zda máte možnost odebírat přebytečnou energii do sítě, nebo zda budete potřebovat prostory pro uložení akumulačních baterií.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V rámci technického zhodnocení pro Počátky Kraj Vysočina určí náš odborník, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů. Bude posuzovat její orientaci, velikost, materiál, ale také její stavebně-technický stav.

Výsledkem je pak report, který jasně odpoví na otázku, zda-li máte vhodnou střechu pro solární panely. Zároveň náš odborník provede rychlý odhad možné výroby solární elektrárny na Vaší střeše.

Takový technický průzkum domu náležitě připraví nejen na instalaci solárních panelů v Počátky Kraj Vysočina, ale také na další kroky, jako je například výběr vhodného typu solárních panelů a výběr správného instalátora.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Zatímco zájem o solární energii ve městě Počátky Kraj Vysočina stoupá, je důležité, aby budoucí uživatelé solárních elektráren byli informováni o možnostech dotací. Nová zelená úsporám je státní program, který podporuje přechod k obnovitelným zdrojům energie včetně solárních panelů a fotovoltaických systémů.

S dotacemi na solární energii, investiční návratnost môže být výrazně zkrácena a je tedy důležité si podmínky pro získání dotace dobře pročíst. Programy, jako například RES+ a OP TAK, jsou dalšími možnostmi pro získání finanční podpory na instalaci solárních panelů ve městě Počátky Kraj Vysočina.

Připomínáme všem zájemcům z Počátek Kraj Vysočina, že program Nová zelená úsporám se od 1.9.2024 mění. Proto je důležité se včas informovat a připravit na změny v podmínkách poskytování dotací na solární energii.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při plánování instalace fotovoltaické elektrárny si musíte být jisti, zda vás distribuční společnost "připojí" do jejich sítě. Bez tohoto rozhodujícího kroku lze elektrárnu spustit pouze v takzvaném "ostrovním režimu", kdy není možné prodávat přebytek energie zpět do sítě a vaše elektrárna je tedy "odříznuta" od sítě.

V rámci přípravných prací je důležité zjistit kapacitu distribuční sítě ve vaší lokalitě, v našem případě ve městě Počátky Kraj Vysočina. Mapa připojitelnosti, kterou nabízí EGD, je v této fázi velmi užitečným nástrojem.

Využitím mapy připojitelnosti zjistíte, zda není kapacita distribuční sítě ve vaší oblasti již zcela vyčerpána. Upozorňujeme však, že s 100% přesností můžete možnost připojení zjistit až požádáním o připojení, což je služba, kterou pro naše zákazníky v Počátky Kraj Vysočina poskytujeme.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Počátky Kraj Vysočina je lokalitou s ideálními podmínkami pro instalaci solárních panelů. Úrodná krajina a vysoké procento slunečních dnů v roce z něj činí ideální místo pro rozvoj fotovoltaické energie.

Investice do solární elektřárny je především otázkou efektivního využití financí, a proto je nezbytné provést důkladnou analýzu potenciálu místa, cena elektřiny a možné dotační podpory. Při zohlednění všech těchto faktorů může být návratnost investice do solárních panelů v oblasti Počátky Kraj Vysočina velmi lákavá.

Však instalační firmy v oblasti Počátky Kraj Vysočina mohou často slibovat přehnaně optimistické návratnosti. Je třeba mít na paměti, že jakýkoliv odhad návratnosti je pouze orientační a měl by se brát s rezervou. I přesto je takový odhad důležitý pro podrobné zhodnocení ekonomické výhodnosti investice do solární elektřárny v regionu Počátky Kraj Vysočina.

Závěr

První zásadní kritérium před instalací fotovoltaické elektrárny je vhodný prostor. Pro fotovoltaickou elektrárnu je potřebná dostatečná plocha orientovaná na jih bez stínů.

Druhým nezbytným faktorem je ekonomický prostředek. Finanční náklady na instalaci fotovoltaické elektrárny jsou často vysoké, takže je třeba zvážit dostupné zdroje financování a případné dotace.

Je také podstatné zohlednit technické aspekty. Tyto mohou zahrnovat složitost instalace, nezbytné technické vybavení a znalosti a další faktory. Chcete-li se o tomto tématu dozvědět více nebo získat pomoc s rozhodováním o instalačních aspektech fotovoltaické elektrárny v městě Počátky Kraj Vysočina, můžeme Vám nabídnout odbornou konzultaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká jsou konkrétní přínosy instalace fotovoltaických systémů od MOBIS v Počátky?

  Instalace fotovoltaických systémů v Počátky přináší hned několik výhod. Kromě šetření nákladů na energii a přispění k ochraně životního prostředí, lze využít regionální dotace až 30% z celkové ceny instalace. Naše rodinná firma MOBIS je nejen lokálním hráčem s dlouhou historií na trhu, ale také garantem prvotřídních fotovoltaických systémů a servisu.

 • Jaké jsou technické požadavky pro instalaci fotovoltaických systémů v Počátky?

  V Počátky je dříve, než na svoji střechu umístíte fotovoltaický systém, nutné zjistit, zda existuje možnost připojení do distribuční sítě a zda je střecha vhodná co do orientace a sklonu. Firmou MOBIS prováděná základní technická studie zdarma vám poskytne odpovědi na tato důležitá hlediska.

 • Jaké jsou ekonomické přínosy investice do solární energetiky v Počátky?

  Investice do fotovoltaických systémů v Počátky se stává stále atraktivnější vzhledem k rostoucím cenám energie. Potenciální úspory závisí na výkonu instalovaného systému a celkové spotřebě. Při maximálním využití většinou dojde k návratu investice do 8 let, což činí fotovoltaiku výhodným dlouhodobým řešením pro zajištění energetické soběstačnosti.

Další lokality: