Fotovoltaika Pelhřimov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Kraj Vysočina > Pelhřimov

Pelhřimov se v posledních letech stává centrem pro rozvoj solární energie. Fotovoltaika v Pelhřimově je více než jen trend, je to způsob, kterým mohou lidé přispět ke snižování uhlíkové stopy a zároveň ušetřit na nákladech za energii.

V Pelhřimově máte možnost využít služeb renomované firmy MOBIS, která se specializuje na fotovoltaiku již dlouhých 30 let. V rámci svých služeb nabízí kompletní balíček - od projektu po instalaci. Důležitým benefitem je také, že firma nevybírá žádne zálohy a do dvou měsíců je solární elektrárna připravena k provozu.

Nabídka firmy MOBIS je určena všem, kdo mají zájem o fotovoltaiku. Stačí zanechat na jejich webových stránkách telefonní číslo a v rámci krátké doby dojde k bezplatné konzultaci, kde se budoucí zákazník dozví vše potřebné o fungování a výhodách solárních panelů.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Pelhřimov se stává oblíbeným místem pro investice do fotovoltaických elektráren vzhledem k výhodným podnebným a geografickým podmínkám. Základním a klíčovým prvkem pro rozhodnutí investovat do solární elektrárny je množství slunečního svitu, jejž dokáže daná oblast pojmout. Ve městě Pelhřimov jsou tyto podmínky více než příznivé.

Dalším důležitým aspektem investování do fotovoltaických elektráren je technická stránka projektu. Klíčové je zde zvolit správný typ solárních panelů, invertor, baterie a další komponenty, které zajistí optimální výkon a dlouhou životnost elektrárny. Důležitým faktorem je také zvolení vhodného města- v našem případě Pelhřimov.

Ekonomický faktor je také nutné zvážit. Ústředním bodem zde je doba návratnosti investice, která může být ovlivněna různými faktory jako jsou náklady na instalaci, provoz a údržbu elektrárny, cenou prodávané elektřiny či dostupností státních dotací a úvěrů. Pelhřimov by mohl být ideálním městem pro Vaši fotovoltaickou investici.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V Pelhřimově se stále více majitelů domů zamýšlí nad nainstalováním solárních panelů na své střechy. Nicméně, je důležité poznamenat, že ne všechny střechy jsou vhodné pro tuto instalaci.

Velikost střechy je jedním z kritických faktorů, pokud je střecha příliš malá, nemusí se na ní vejít dostatek solárních panelů. Orientace střechy je také klíčová, pokud je špatně orientovaná, poklesne potenciální výkon solárních panelů.

Materiál střechy, zejména v případě eternitových střech, může být problémový, protože mnoho instalačních firem se vyhýbá instalaci na takový materiál kvůli riziku zatečení. A samozřejmě, statika střechy je také důležitá, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. V Pelhřimově nabízíme bezplatné technické zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš odborný tým.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pelhřimov je jednou z oblastí, kde se vyplatí uvažovat o solární elektrárně. Díky poloze a příznivým podmínkám je možné tu fotovoltaickou elektrárnu provozovat s vysokou účinností. Navíc Státní fond životního prostředí nabízí možnost získat na tento projekt dotaci z programu Nová zelená úsporám, což investici značně zjednodušuje a snižuje její dobu návratnosti.

Vzhledem k tomu, že program Nová zelená úsporám bude od 1.9.2024 upraven, je důležité se o podmínkách informovat vůbec a včas. Právě Pelhřimov nyní nabízí ideální podmínky pro instalaci solárních panelů, a proto je třeba si předem zjistit veškeré informace týkající se dotačního programu.

Obecně platí, že instalace solárních panelů je dlouhodobou investicí. Ale s finanční podporou od státu se doba návratnosti může zkrátit. Proto je nyní ideální doba začít uvažovat o instalaci solárních panelů v Pelhřimově.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Potencionální investoři a majitelé fotovoltaických elektráren by měli mít na paměti, že bez připojení k distribuční síti lze elektrárnu provozovat pouze v ostrovním režimu, což znamená, že není možné prodávat přebytečnou energii zpět do sítě. Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě, proto je třeba předem prověřit možnosti jejího propojení s fotovoltaickou elektrárnou.

V tomto případě využívejte nástroje jako je mapa připojitelnosti od Energetického regulačního úřadu, který poskytuje představu o kapacitě distribuční sítě v konkrétní lokalitě. Modré zóny v této mapě naznačují, že kapacita v dané oblasti je již vyčerpána. I přes to je třeba mít na paměti, že stoprocentní jistotu o možnosti připojení získáte až po podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V roce 2022 se investice do solární elektrárny stává stále více atraktivní, zejména v městě Pelhřimov, kde je vysoký výskyt slunečných dnů. Cena elektřiny se každým rokem zvyšuje a stále více občanů a firem se snaží snížit svou energetickou závislost.

Je však nutné zohlednit faktory jako jsou celková spotřeba elektrické energie, cenu elektřiny na trhu, dotační podporu a typ navrženého fotovoltaického systému. Některé instalační firmy v Pelhřimově slibují krátkou dobu návratnosti investice, ovšem výsledky z takových analýz jsou často jen orientační.

Přesto je ekonomická analýza výhodnosti návratnosti investice do solární elektrárny důležitá. Experti v Pelhřimově nabízí bezplatné vyhotovení takové analýzy, i když jde o odhad, může významně pomoci v rozhodování o výhodnosti investice.

Závěr

Před instalací fotovoltaické elektrárny v Pelhřimově nebo jiné lokalitě, je nutné důkladně se seznámit s místními podmínkami a vhodností daného místa. Poloha, sluneční svit a také struktura střechy, na kterou bude elektrárna umístěna, jsou základním parametrem pro rozhodování.

Pelhřimov se nachází v oblasti s relativně dobrou solární bilancí, což představuje ideální prostředí pro provoz fotovoltaické elektrárny. Je také důležité zvážit, zda se výrobba elektrické energie bude realizovat pro vlastní potřebu, nebo bude přebytečná energie odebrána distribuční společností.

Dalším významným faktorem je hodnocení ekonomické efektivity investice. Ceny fotovoltaických elektráren se dlouhodobě snižují, nicméně návratnost investice je nutné posuzovat podle konkrétního případu v Pelhřimově. Příprava a realizace projektu vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti, proto bývá často využívána služba bezplatné konzultace.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů v Pelhřimov od společnosti MOBIS?

  Naše společnost MOBIS, se zkušenostmi na trhu s fotovoltaikou, nabízí v Pelhřimov a jeho okolí celou řadu služeb – od projektování až po instalaci solárních panelů. Navrhneme a optimalizujeme systém přesně podle vašich potřeb a možností. Máme za sebou řadu úspěšných realizací, které dokazují naši odbornost a spolehlivost. V dnešní době rostou ceny energie a zejména v oblasti Pelhřimov si velký počet lidí uvědomuje, jak fotovoltaika může přinést úsporu na nákladech za energie.

 • Jaké faktory bych měl zvážit před instalací solární elektrárny od společnosti MOBIS v Pelhřimov?

  Před rozhodnutím o instalaci fotovoltaického systému je třeba zvážit několik faktorů. K těm patří technická vhodnost střechy, možnosti připojení k distribuční síti či výše spotřeby elektrické energie. Všechny tyto aspekty vám pomůžeme vyhodnotit v rámci naší služby, abychom vám zajistili maximální výhodnost vaší investice do fotovoltaiky v Pelhřimov a okolí. Využijte našeho dlouholetého know-how a učiňte nejlepší rozhodnutí pro vaší energetickou budoucnost.

 • Je možné získat dotace na instalaci fotovoltaických systémů od společnosti MOBIS v Pelhřimov?

  Ano, v současné době existují různé programy, které podporují instalaci solárních panelů formou dotací. Naše rodinná firma MOBIS je připravena vám s žádostí o dotace pomoci – informujeme vás o aktuálních možnostech podpory, pomůžeme s přípravou potřebných dokumentů a navrhnutím projektu tak, aby vyhovoval podmínkám dotací. Tím je možné výrazně snížit počáteční náklady na instalaci a tím i dobu návratnosti investice v Pelhřimov a okolí.

Další lokality: