Fotovoltaika Pacov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Kraj Vysočina > Pacov

Fotovoltaika Pacov je stále více populárním způsobem získávání energie a firma MOBIS je v tomto oboru vedoucím poskytovatelem služeb již 30 let. Nabízíme komplexní služby včetně projektování, instalace a následné servisní péče.

Naše firma v Pacově je známa svými inovativními řešeními v oblasti fotovoltaiky a dlouholetou zkušeností. Nemusíte si dělat starosti o předplatné nebo zálohy, naši odborníci dokážou instalovat solární elektrárnu do 60 dnů.

Chcete se dozvědět více o tom, jak může fotovoltaika Pacov ovlivnit vaši energetickou náročnost? Zanechte nám prosím své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci a obratem vás budeme kontaktovat.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha vaší nemovitosti je jedním z hlavních faktorů při rozhodování o instalaci solární elektrárny. Nejenže je důležité, aby byla nemovitost orientována na jih, ale také by měl být střešní sklon ideálně mezi 30 až 45 stupni.

Dále je potřeba zohlednit přístup slunečního světla, který by neměl být omezen stíny stromů, budov nebo jiných objektů. Od toho se odvíjí výkon solární elektrárny, tedy množství energie, které je schopna vyprodukovat.

V neposlední řadě je dobré nezapomenout také na legalitu celého projektu. Je potřeba zkontrolovat, že pro danou lokalitu, ať už to je třeba Pacov, jsou povoleny instalace solárních elektráren a zda je v průběhu instalace třeba vyřizovat nějaká specifická povolení. Je také důležité uvědomit si, že některé instalace mohou vyžadovat stavební povolení nebo ohlášení. V případě jakýchkoli nejasností vám může pomoci místní úřad města Pacov.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud uvažujete o instalaci solárních panelů na střechu svého domu v Pacově, je zásadní provést pečlivé technické zhodnocení vašeho domu. Ne všechny střechy jsou ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny a existují některé klíčové faktory, které je třeba vzít v úvahu.

Měli byste zvážit velikost a orientaci střechy - pokud je střecha příliš malá, nemusí se na ni vejít dostatek solárních panelů, a pokud je špatně orientovaná, může potenciální výroba fotovoltaiky trpět. Materiál střechy je dalším důležitým faktorem - například většina instalačních firem se vyhýbá střechám z eternitu, jelikož často zatéká po instalaci.

V neposlední řadě je nutné zohlednit statiku vaší střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. Pro nejjednodušší možnost technického zhodnocení vaší střechy v Pacově můžete využít našich bezplatných služeb, které provádí náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pokud jste obyvatelem obce Pacov, můžete využít také dotační program Letošník, který nabízí finanční příspěvek na bioměřící technologie a také pilotní programy solárního využití. Výhodou programu Letošník je, že je určen pro malé obce a města do 3000 obyvatel, takže využít ho mohou i obyvatelé Pacova.

Základní kritéria pro získání dotační podpory jsou velikost a typ objektu, výše investice, účel využití fotovoltaického systému a další technické požadavky. Finanční podpora je zajišťována prostřednictvím programu Nová zelená úsporám, jenž je financován z prostředků EU a českého státního rozpočtu. Jde o formu dotace, kterou je možné uplatnit na instalaci solární elektrárny, jejíž vybavení odpovídá technickým a ekologickým kritériím programu.

Důležitá je také orientace panelů a dostatečná plocha pro instalaci fotovoltaických panelů. Často se setkáváme se situací, kdy pro instalaci panelů není dostatek místa. V takových případech existuje řešení v podobě montáže panelů na volném prostranství. Před zahájením instalace je nutné vytvořit projekt, který posoudí odborníci na konkrétních podmínek místa. Hodnota investice a tedy i výše dotační podpory se liší v zavislosti na konkrétním projektu. Pokud máte zájem o další informace o tomto programu, kontaktujte nás.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny v Pacově, je nezbytné zvážit klíčový aspekt procesu - připojení do distribuční sítě. "Připojení" do distribuční sítě je esenciální, protože bez toho by mohla být vaše elektrárna spuštěna pouze v takzvaném ostrovním režimu, což znamená, že nemůžete prodávat přebytky zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší na různých místech, včetně Pacova. Mapa připojitelnosti poskytnutá Elektrárnou Grid Distributor (EGD) je užitečným nástrojem, který vám umožní zjistit, zda již kapacita v Pacově není plně obsazena. Modré označení na mapě signalizuje, že kapacita je již vyčerpaná.

Nicméně, nejpreciznější způsob, jak zjistit možnost připojení vaší fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě v Pacově, je podání žádosti o připojení. Tato služba je často poskytována instalatérem fotovoltaických elektráren.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V malém městě Pacov jsme provedli studii, která zkoumala ekonomickou návratnost investice do solární elektrárny. Pro tuto studii byly primárně použity data o spotřebě elektrické energie, tržní ceny elektrické energie a dostupné dotační podpory pro fotovoltaiku.

Výsledky indikují, že v případě Pacova se investice do solární elektrárny vyplatí, pokud jsou splněny určité podmínky. S ohledem na typickou spotřebu domácnosti v Pacově, by bylo pro maximalizaci návratnosti potřeba zvolit středně velký fotovoltaický systém a využít dostupné dotační podpory. Naproti tomu, pro velké průmyslové objekty v Pacově by se vyplatila investice i bez dotací.

Závěr

Fotovoltaická technologie se stále více rozšiřuje a tím pádem i zájem o investici do této technologie roste. Přesto je nutné před samotnou investicí zvážit několik faktorů.

Pozemek, na který plánujete instalovat fotovoltaickou elektrárnu, musí být řádně vyhodnocen - je nezbytné zkontrolovat, zda je dostatečně osluněn a zda není v záplavové oblasti. Stejně tak je důležité vyhodnotit úhel nasměrování solárních panelů pro maximalizaci jejich výkonu.

Ve městě Pacov se nacházejí odborné firmy, které případné investory bezplatně poradí a poskytnou jim všechny potřebné informace týkající se investicí do fotovoltaických elektráren. Zároveň Vám pomohou zvážit možné rizika a ujasní vám všechny nejasnosti. Pokud jste z Pacova a máte zájem o fotovoltaiku, využijte této skvělé příležitosti a poraďte se s odborníky přímo ve Vašem městě.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je investice do fotovoltaického systému v Pacovu skvělou volbou?

  Investovat do fotovoltaického systému v Pacovu od rodinné firmy MOBIS je skvělou volbou jak z ekonomického, tak z ekologického hlediska. Fotovoltaika umožňuje dlouhodobou nezávislost na dodavatelích energie a její cena v dlouhodobém horizontu stále klesá. Rostoucí ceny energie a nestabilita jejich dodávek fotovoltaiku činí stále atraktivnější. Firma Mobis nabízí komplexní služby od projektování až po instalaci, takže se nemusíte obávat složitého procesu.

 • Jaká je technická vhodnost střechy pro instalaci fotovoltaických panelů v Pacovu?

  Technická vhodnost střechy pro instalaci fotovoltaických panelů závisí na několika faktorech. Těmi jsou orientace střechy, její sklon, velikost, stínění či konstrukční nároky. Firma Mobis má bohaté zkušenosti s instalací fotovoltaiky na různé typy střech v Pacovu a okolí. S naprostou jistotou pro vás najdeme tu nejlepší možnost instalace, abyste využili maximálního výkonu Vaší nové solární elektrárny.

 • Jaké jsou dostupné dotace na fotovoltaiku v Pacovu pro rok 2024?

  Pro rok 2024 jsou k dispozici různé typy dotací na fotovoltaiku v Pacovu. Podpora může pocházet jak z národních, tak z regionálních zdrojů. Je důležité si uvědomit, že podmínky pro získání dotace se mohou měnit a je nutné je sledovat. Firma Mobis je vždy připravena vám poradit a pomoci s přípravou všech potřebných dokumentů pro získání dotace. Investice do fotovoltaiky se tak stává ještě dostupnější.

Další lokality: