Fotovoltaika Humpolec: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Kraj Vysočina > Humpolec

Humpolec se stává klíčovým městem pro rozvoj fotovoltaiky v České republice. Firmou, která dlouhodobě dominuje na lokalitě Humpolec, je rodinná firma MOBIS, působící v sektoru fotovoltaiky již více než 30 let.

MOBIS se vyznačuje vlastním realizačním týmem, jež zahrnují projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Díky tomu je firma schopna zvládnout celý proces instalace fotovoltaického systému od začátku do konce, přičemž zákazníci nemusí vybírat žádné zálohy a instalace proběhne do 60 dnů.

Jestliže má návštěvník zájem o fotovoltaiku, je klíčové, aby zanechal své telefonní číslo pro následující komunikaci. MOBIS zaručuje rychlou odezvu a nabízí bezplatnou konzultaci, díky které zákazníci získají podrobné informace o možnostech využití fotovoltaiky v Humpolci.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Fotovoltaika v Humpolci se stává stále populárnější díky výhodám jakými jsou energetické soběstačnosti, snížení emisí skleníkových plynů a potenciální finanční úspory. Při investování do fotovoltaiky je ale nutné zvážit místo, kde bude solární elektrárna požadována, optimální výběr technologie a regionální předpisy.

V rámci výběru umístění pro vaši solární elektrárnu v Humpolci, je nutné podívat se na geografickou polohu a sluneční záření v dané oblasti. Technologická volba bude záviset na vašich potřebách a rozpočtu, zatímco jak regionální tak i národní předpisy budou ovlivňovat, jaký druh elektrárny můžete v Humpolci postavit.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Humpolec se stává ryze ekologickým městem s rostoucím počtem domácností instalujících solární panely. Přesto je důležité vzít v úvahu, že ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaických panelů.

Jak ukazuje naše zkušenost, pokud je střecha příliš malá, nebude mít střecha v Humpolci dostatek prostoru pro solární panely. Také špatně orientované střechy mohou vážně ovlivnit potenciální výrobu fotovoltaické energie.

Náš tým specialistů v Humpolci nabízí bezplatné služby technického zhodnocení vaší střechy pro účely instalace fotovoltaiky, důkladně prověřujeme příslušný materiál střechy a zohledňujeme také její statiku.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Humpolec je jedno z měst, které podporuje využití obnovitelných zdrojů energie a přispívá k jejich rozvoji skrze dotace na fotovoltaiku.

Faktorem, který je nutný pro účast v těchto dotačních programech, je splnění konkrétních kritérií, mezi kterými se často objevuje registrace obyvatelstva v městě Humpolec nebo vlastnictví nemovitosti v dané lokalitě.

Podrobné informace o podmínkách účasti a postupu žádosti o dotace jsou dostupné na oficiálních stránkách města Humpolec nebo přímo na webových stránkách daných dotačních programů.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud máte zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny v oblasti Humpolce, je nezbytné se předem dotázat, zda vás distributor energie připojí do sítě. V případě, že by k takovému připojení nedošlo, existuje možnost provozování elektrárny na tzv. ostrovní režim, avšak tato alternativa neumožňuje prodej přebytku energie zpět do sítě.

Schopnost distributora připojit vaši fotovoltaickou elektrárnu do sítě je ovlivněna kapacitou distribuční sítě, jež se v každé lokalitě liší. Pro inspekci dostupné kapacity v Humpolci lze využít nástroj jménem mapa připojitelnosti, který poskytuje Energetický regulační úřad. V tuto chvíli musíme připomenout, že modrá značka v mapě symbolizuje oblast s již vyčerpanou kapacitou.

Aby byla zaručena 100% přesnost informací ohledně možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny k síti v Humpolci, je nezbytné podat formální žádost o připojení. Tuto proceduru jsme připraveni pro naše zákazníky zajistit na klíč.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Humpolec je město, které se ubírá cestou udržitelné energie, a to i díky investicím do solárních elektráren. Tato volba je podložena širokou škálou faktorů, mezi které patří celková spotřeba elektrické energie, cenové předpovědi a dostupné dotační programy.

Přestože instalační firmy mohou lákat na krátkodobou návratnost investice, výsledky jejich analýz mohou být orientační. Pro Humpolec, jakožto město hledající cestu k udržitelné energii, je klíčové mít nejpřesnější data a predikce pro ekonomickou analýzu investice do solárních elektráren.

Ačkoli se jedná o odhad, i ten hraje důležitou roli při určování výhodnosti takové investice pro Humpolec. Rozhodnutí investovat do solárních elektráren by mělo být vždy založené na pečlivém zhodnocení a analýze.

Závěr

Před rozhodnutím o investici do fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit řadu faktorů. Nejprve byste měli určit, zda je Vaše nemovitost v Humpolci vhodná pro instalaci takového zařízení.

Potřebných je mnoho technických podrobností, například orientace a sklon střechy, stínění okolními stromy a budovami, ale také dostupnost sítě. Kromě toho je důležité zvážit i ekonomické a právní aspekty této investice.

V Humpolci poskytujeme bezplatnou konzultaci pro všechny, kteří o instalaci fotovoltaické elektrárny uvažují. Stačí nám zanechat Vaše telefonní číslo a my se Vám ozveme co nejdříve to bude možné. Naše odborníky Vám pomohou s rozhodováním a poskytnou veškeré potřebné informace.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou přednosti instalace fotovoltaického systému v Humpolci s firmou MOBIS?

  MOBIS je rodinná firma s dlouhou tradicí na trhu. Její sídlo je přímo v Humpolci, což znamená, že má hlubokou znalost lokálních podmínek a pravidel. Navíc, díky místní přítomnosti, je tu pro vás vždy, když potřebujete servis nebo konzultace. Přínosy instalace fotovoltaického systému v Humpolci s firmou MOBIS zahrnují jak ekonomické, tak ekologické výhody, včetně snížení nákladů na energii a podpory udržitelných zdrojů energie.

 • Je investice do fotovoltaického systému v Humpolci ekonomicky výhodná?

  Investování do fotovoltaiky je rozhodně ekonomicky výhodné, což platí i pro Humpolec. Vzhledem k rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek, fotovoltaický systém vám může pomoci získat energetickou nezávislost. Kromě toho, MOBIS vám pomůže navigovat mlžným světem dotačních programů a podpory obnovitelných zdrojů, aby byla vaše investice co nejefektivnější.

 • Jakou podporu nabízí firma MOBIS před, během a po instalaci fotovoltaického systému?

  MOBIS nabízí komplexní služby v oblasti solární energie. Před instalací vám pomůže se všemi náležitostmi, včetně hodnocení technické vhodnosti střechy a možností připojení do distribuční sítě. Během instalace se můžete spolehnout na profesionální a efektivní práci. Po instalaci je tu pro vás servis a konzultace, pokud by jakékoliv problémy vznikly. MOBIS je vaše komplexní řešení pro solární energii v Humpolci.

Další lokality: