Fotovoltaika Chotěboř: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Kraj Vysočina > Chotěboř

Město Chotěboř se stává hnacím motorem obnovitelných zdrojů energie díky rostoucí popularitě fotovoltaiky. V tomto městě, které je strategicky umístěno v kraji Vysočina, oceňují místní obyvatelé čistou, udržitelnou energii, kterou fotovoltaické panely poskytují.

Naše rodinná společnost MOBIS, která je na trhu s fotovoltaikou již 30 let, se na těchto blyštivých perspektivách podílí. Nabízíme komplexní služby v oblasti fotovoltaiky v Chotěboři, od projektování po montáž a servis, a to i bez nutnosti úvodní zálohy a se zajištěním instalace do 60 dnů.

Stejně tak v Chotěboři nabízíme zájemcům bezplatné konzultace o využití fotovoltaických systémů. Přitom nás můžete kontaktovat přes telefonní číslo zanechané na našich stránkách. Je důležité, že v Chotěboři a okolí lze naše služby považovat za špičkové v oboru.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Fotovoltaickou elektrárnu lze instalovat na různé typy střech, ale ne všechny jsou pro ni vhodné. Důležité jsou i orientace a sklon střechy. Součástí každého projektu by mělo být také posouzení vlivů okolních stínících objektů. Lidé v Chotěboři mají obvykle pro tento účel dobré možnosti.

Slunce v Chotěboři svítí více než dost pro výrobu elektřiny pomocí fotovoltaiky a světový trend masového rozšiřování fotovoltaiky je tedy relevantní i pro Chotěboř. Ale musí se také řešit napojení na rozvodnou síť a ohlášení ke konečnému zákazníkovi. Samotný provoz fotovoltaické elektrárny je relativně nenáročný a nevyžaduje zvláštní dovednosti nebo odbornou přípravu. 

Před instalací fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit, jaký typ financování zvolíme. Měli bychom také zvážit, zda naše domácnost bude využívat celou vyráběnou elektřinu, nebo zda bude nutné řešit její prodej. Pokud budete instalovat fotovoltaickou elektrárnu v Chotěboři, nezapomeňte také sledovat aktuální nabídky a slevy od dodavatelů elektrické energie.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Zajímá vás instalace solárních panelů na vaši střechu v Chotěboři? Je důležité vědět, že ne každá střecha je pro tento účel ideální. Faktory jako velikost střechy, její orientace nebo použitý materiál mohou významně ovlivnit úspěšnost vašeho solárního projektu.

Velikost střechy je klíčová, pokud je střecha příliš malá, nebude možné instalovat dostatečný počet solárních panelů. Dalším důležitým faktorem je orientace střechy, špatně orientovaná střecha může výrazně snížit výrobu fotovoltaické energie. Co se týče materiálu střechy, některé, jako je eternit, mohou omezit možnost instalace, protože mnoho instalačních firem se obává možných problémů se zatečením po instalaci panelů.

Důležitou roli také hraje statická odolnost střechy. Je třeba zkontrolovat, zda střecha unese zátěž panelů a konstrukcí bez její deformace. Jakým způsobem prověřit technické možnosti své střechy v Chotěboři? Můžete využít našich bezplatných služeb pro technické zhodnocení vašeho domu v souvislosti s možností instalace fotovoltaiky. Naši technici vám poskytnou spolehlivé informace pro vaše rozhodování.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Chotěboř je jedno z měst, které se aktivně podílí na propagaci těchto dotací pro solární energii. Zájem o tyto programy neustále roste a místní radnice je připravena poskytnout občanům potřebné informace a podporu.

Tzn. pokud jste obyvatelem Chotěboře a uvažujete o instalaci solární elektrárny, důležité informace a zpětnou vazbu najdete přímo na vaší radnici. Zároveň doporučujeme konzultovat váš záměr s odborníkem na solární energii.

Ať už je vaším cílem ušetřit na nákladech za energii, přispět ke snižování emisí CO2 nebo zvýšit hodnotu vaší nemovitosti, investice do solární elektrárny v Chotěboři se díky těmto dotacím může stát skvělou volbou.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny ve městě Chotěboř, je třeba zvážit možnost jejího připojení do distribuční sítě. Připojení vaší elektrárny do distribuční sítě je klíčové pro efektivní využití vyprodukované energie - bez připojení je možné provozovat fotovoltaickou elektrárnu jen v takzvaném ostrovním režimu, kdy není možné prodávat přebytečnou energii zpět do sítě.

Chotěboř nabízí široké možnosti pro využití sluneční energie, ale kapacita připojitelnosti do sítě se může v různých částech města lišit. Vysoce přesný nástroj k ověření dostupnosti připojení nabízí Energetický regulační úřad v podobě takzvané mapy připojitelnosti. Tato mapa vám pomůže zjistit, zda není kapacita sítě ve vašem okolí již naplněna, ale vždy je třeba vzít na vědomí, že se jedná jen o orientační nástroj.

100% jistotu o možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny do sítě ve městě Chotěboř získáte pouze prostřednictvím formální žádosti o připojení. Tento proces je v některých případech komplikovaný a pro mnoho lidí nepřehledný, ale naštěstí existují odborníci, kteří vám s jeho vyřízením pomohou.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Chotěboř se stal místem, kde se zuměla otázka: "Vyplatí se ekonomicky investovat do solární elektrárny?". Při tomto kritickém rozhodování je důležitost návratnosti a výhodnosti investice nezbytná.

Celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, dotační podpora společně s velikostí a typem navrženého systému jsou faktory, které je třeba pečlivě zvážit. Ve městě Chotěboř se instalační firmy snaží nabídnout co nejatraktivnější návratnost investice, ale je důležité mít na paměti, že výsledky těchto analýz jsou často pouze orientační.

I přes to můžeme v Chotěboř zajistit ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny zdarma, využít k tomu nejpřesnější data a předpovědi cen. Přesto je důležité si uvědomit, že i takový odhad je klíčovým faktorem při zhodnocení výhodnosti investice.

Závěr

Investování do fotovoltaických elektráren může být velmi lukrativní, ale stejně tak může být rizikové, pokud nejsou zváženy všechny relevantní faktory. Před investicí byste měli provést podrobnou analýzu investičních nákladů, výnosnosti, dopadů na životní prostředí a nestabilních cen energie.

Například, ve městě Chotěboř, situace pro solární energii může být ideální z důvodu dostatku slunečního svitu, ale náklady na instalaci elektrárny mohou být vyšší v porovnání s jinými oblastmi. Rovněž by měly být zváženy specifika lokalit, včetně lokálních regulací a stavu elektroenergetické sítě, která se může v různých městech, včetně Chotěboře, lišit.

Posledním, avšak neméně důležitým faktorem je volba dodavatele a správce fotovoltaické elektrárny. V Chotěboři je celá řada dodavatelů - od malých místních firem až po velké mezinárodní korporace, jejichž kvalita a cena se mohou značně lišit.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč si vybrat firmu MOBIS pro instalaci fotovoltaických systémů v Chotěboř?

  Naše rodinná firma MOBIS má bohaté zkušenosti s výstavbou fotovoltaických systémů nejen v Chotěboř, ale i v celém kraji. Známe místní podmínky a požadavky, abychom zajistili maximální efektivitu a návratnost Vaší investice. Spolehlivě Vás provedeme celým procesem - od úvodní konzultace přes projekt, instalaci až po servis. Tisíce klientů, kterým jsme pomohli přejít na solární energii, mohou potvrdit naši odbornost a profesionální přístup.

 • Jaké jsou výhody investování do fotovoltaiky v Chotěboř v roce 2024?

  Investice do fotovoltaických systémů v Chotěboř je velmi perspektivní. Rostoucí ceny energie a nestabilita dodávek již nyní nutí mnoho lidí přemýšlet o alternativách. Výhodou je také podpora obnovitelných zdrojů a možnost získání dotace na fotovoltaiku, což zkracuje dobu návratnosti investice. Ať už se rozhodnete pro solární panely na střeše rodinného domu nebo velkou solární elektrárnu, naše firma MOBIS Vám poskytne kompletní služby od A do Z.

 • Jaká je technická vhodnost instalace fotovoltaických systémů ve městě Chotěboř?

  V Chotěboř a celkově v této části České republiky jsou velmi příznivé podmínky pro využití solární energie. Vzhledem k dostatečnému počtu slunečných dnů můžete očekávat vysokou výrobu elektrické energie z fotovoltaických panelů. Kromě toho, naše firma MOBIS při navrhování konkrétních řešení bere v úvahu všechny specifické aspekty – orientaci střechy, její sklon, stínění okolními objekty a další. Díky této personalizované strategii využijete potenciál solární energie ve Vaší lokalitě na maximum.

Další lokality: