Fotovoltaika Toužim: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Karlovarský kraj > Toužim

Toužim je město, které v poslední době investovalo hodně do obnovitelných zdrojů energie, především do fotovoltaiky. Tímto krokem se pro nás, rodinnou firmu MOBIS, s 30letou historií v oblasti fotovoltaických instalací, stala Toužim důležitým centrem naší činnosti.

Naše pracovní skupina se skládá ze zkušených projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Naše firma v Toužimi nepožaduje předem žádné zálohy a instalace solárního systému zvládne do 60 dnů.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, určitě nás kontaktujte prostřednictvím webového formuláře a nechte své telefonní číslo. Co nejdříve se vám ozveme a domluvíme se na bezplatné konzultaci. Ve městě Toužim jsme pro vás připraveni realizovat solární elektrárnu na klíč.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Město Toužim se nachází v oblasti se silným slunečním zářením, což je zásadní faktor pro efektivní provoz fotovoltaické elektrárny. Proto je tento aspekt, stejně jako geografické umístění a orientace elektrárny, důležitým krokem při vašem rozhodování.

Ekonomika je dalším důležitým faktorem. Investice do fotovoltaické elektrárny vyžaduje značné počáteční náklady, ale s dobře zvolenými technologiemi a správně nastavenými provozními podmínkami vám může v dlouhodobém horizontu přinést zajímavý výnos.

V neposlední řadě nezapomeňte na legislativní podmínky. V obci Toužim, stejně jako v celé České republice, existují zákonné požadavky a regulace týkající se instalace a provozu fotovoltaických elektráren. Chcete-li se vyhnout případným pokutám a právním problémům, je třeba se s nimi pečlivě seznámit.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Toužim se stává stále populárnější destinací pro lidi, kteří se zajímají o instalaci solárních panelů na svých střechách. To vyvstává otázka: "Jaké jsou technické požadavky pro instalaci fotovoltaického systému na střeše v Toužimi?"

Prvním faktorem, který je třeba zvážit, je velikost střechy. Malé střechy mohou omezovat počet panelů, které lze nainstalovat, a tím snížit potenciální výrobu energie. Druhým důležitým faktorem je orientace střechy, která by měla být pokud možno směrem na jižní stranu pro maximální využití slunce.

Dalšími důležitými aspekty jsou materiál střechy a její statická zatížitelnost. Některé materiály, jako je například eternit, mohou způsobovat problémy s instalací nebo dokonce způsobit zatékání. Střešní konstrukce musí být také dostatečně silná, aby unesla hmotnost panelů a instalace. Nezapomeňte, že technickou způsobilost vaší střechy v Toužimi můžete nejjednodušeji ověřit pomocí našich bezplatných služeb technického zhodnocení.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Toužim je malá obec v západě České republiky, která má velké plány v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Místní správa má v plánu využít takových dotačních programů jako je RES+, OP TAK nebo Nová zelená úsporám. Tento program se od 1.9.2024 mění a nové změny by měly být ještě příznivější pro majitele rodinných a bytových domů.

Rádi bychom viděli, že solární elektroárna v Toužimi začne produkovat energii co nejdříve. Je zřejmé, že díky dostupným dotačním programům se návratnost takové investice výrazně zkrátí, což je pro občany Toužimi velmi přitažlivá představa. Pomocí těchto dotačních programů můžeme dosáhnout na finanční podporu a tím usnadnit krok k zelené energii, která je důležitá pro budoucnost naší planety.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny v obci Toužim, je klíčové zjistit, zda vás provozovatel distribuční soustavy "připojí" do distribuční sítě. Bez tohoto připojení můžete spustit svou elektrárnu pouze v tzv. "ostrovním režimu", což znamená, že nebudete moci prodávat případné přebytky energie zpět do sítě a vaše elektrárna by byla prakticky "odříznuta" od zbytku sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každé lokalitě, včetně Toužimu. Nástroj pro kontrolu kapacity distribuční sítě nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ) ve formě speciální mapy připojitelnosti. Přesto je třeba mít na paměti, že konečnou zprávu o možnosti připojení získáte až po podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Toužim je jedním z měst, které uznává hodnotu investic do solární energie. Vzhledem k stále se zvyšujícím cenám energie a narůstajícímu zájmu o ekologii se investice do solárních elektráren stává stále atraktivnější.

Jednou z hlavních překážek je však otázka návratnosti investice. Tato otázka je pro obyvatele Toužim a další města zásadní při rozhodování o investici do solárních elektráren. Na základě našich analýz můžeme konstatovat, že ekonomická návratnost investice do solárních elektráren je významně ovlivněna různými faktory, jako je spotřeba energie, cena energie, dotační podměry a typ instalace.

Je třeba mít na paměti, že výpočty návratnosti jsou často pouze orientační a měly by být považovány za součást širšího rozhodovacího procesu. Nicméně, dokonce i orientační odhad může být užitečný při posuzování potenciální efektivity investice, a tedy i při rozhodování, zda se vám tato investice do solárních elektráren v Toužim vyplatí.

Závěr

Zatímco existují tvrzení, že se daří fotovoltaickým elektrárnám na téměř jakémkoli místě, fakticky existují určitá omezení, jaká mohou mít vliv na účinnost. Pozemek, na kterém plánujete fotovoltaickou elektrárnu postavit, by dle expertů měl být převážně rovný, a to ať už se jedná o střechu budovy nebo o jinou plochu.

Nebudete-li respektovat tuto zásadu, může to mít za následek špatnou polohou panely nebo nevyužití slunce na maximum. Výjimkou mohou být nemovitosti v Toužimi, kde jsou šikmé plochy a kopcovitý terén velice časté.

V Toužimi je problematika instalace fotovoltaiky již relativně dobře prozkoumaná. Místní veřejnost je vstřícná a otevřená novým technologiím, což může být pro investory velké plus. Důležité je tedy především dobré plánování a respektování výše uvedených omezení.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody investování do fotovoltaiky v Toužim prostřednictvím firmy MOBIS?

  Investování do fotovoltaických systémů s firmou MOBIS v Toužim má řadu výhod. Za prvé, jste chráněni před prudkými kolísáními cen energie. Oproti tomu máte s fotovoltaikou stabilní zdroj energie za předvídatelné ceny. Za druhé, využíváte místní podnební podmínky, díky kterým je Toužim ideálním místem pro využití sluneční energie. A nakonec, firma MOBIS nabízí komplexní služby od návrhu až po instalaci, a podporu při získávání možných dotací.

 • Je moje střecha v Toužim vhodná pro instalaci fotovoltaického systému od MOBIS?

  Firma MOBIS při hodnocení vhodnosti střechy pro instalaci fotovoltaik bere v úvahu několik kritérií. Mezi ně patří orientace střechy, sklon, stínění a celkový stav konstrukce. Díky naší dlouholeté praxi a technickému backroundu jsme schopni najít optimální řešení pro téměř jakoukoliv střechu v Toužim a okolí.

 • Jaké jsou možnosti financování fotovoltaických systémů od firmy MOBIS v Toužim?

  V MOBIS se snažíme poskytnout našim zákazníkům co nejpřívětivější finanční podmínky. Nabízíme možnost úročeného úvěru, leasingu nebo možnost využití státních dotací a programů podporující obnovitelné zdroje energie. Jsme vám připraveni poradit a pomoci s vyřízením potřebné dokumentace. Díky našim službám se investice do fotovoltaiky v Toužim stane skutečně výhodnou a dlouhodobě udržitelnou.

Další lokality: