Fotovoltaika Sokolov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Karlovarský kraj > Sokolov

Fotovoltaické systémy jsou stále přitažlivější pro obyvatele města Sokolov, což je zřejmé z rostoucího zájmu v průběhu roku 2024. Významnou roli v tomto sektoru v Sokolově hraje naše rodinná firma MOBIS, která má bohatou zkušenost s fotovoltaikou rozpínající se přes 30 let.

Ponosíme se vlastním realizačním týmem, který zahrnuje zkušené projektanty, elektrikáře, dokonce i revizní a servisní techniky. Bez ohledu na to, jestli jde o instalaci nové solární elektrárny nebo servis stávajícího systému, vždy namíříme k absolutní spokojenosti zákazníka a rychlé realizaci - instalační práce dokončujeme do 60 dnů a nevyžadujeme žádné zálohy.

Pro všechny, kdo mají zájem o fotovoltaiku v Sokolově, je důležité, aby nám zanechali své telefonní číslo. Pomocí tohoto kontaktu se s vámi ozveme co nejdříve a poskytneme vám bezplatnou konzultaci, která vám pomůže pochopit všechny aspekty spojené s instalací a provozem fotovoltaického systému.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Stěžejní faktory zahrnují především orientaci a sklon střechy, velikost a typ střechy. Solární panely vyžadují určitých podmínek, jako je jihovýchodní až jihozápadní orientace a sklon střechy 15-45 stupňů pro maximální využití sluneční energie.

Dále je nutné zvážit lokální klimatické podmínky, které mohou ovlivnit efektivitu fotovoltaických panelů. Například v Sokolově je množství slunečního svitu nižší než v jižních částech České republiky. Také je důležité zvážit možné stínění solárních panelů okolními budovami nebo vegetací.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je ekonomická návratnost investice do solární elektrárny. Tato je závislá na mnoha aspektech, jako je velikost instalace, státní dotace a podpory nebo elektřina spotřebovaná vlastním provozem. V Sokolově může být návratnost nižší kvůli nižšímu množství slunečního svitu a vysokému množství oblačnosti. Je tedy důležité předem dobře zvážit všechny tyto faktory, než se rozhodnete investovat do fotovoltaického systému.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud chcete instalovat solární panely na střechu svého domu v Sokolově, je několik kritérií, které je třeba zvážit. Tato kritéria zahrnují velikost střechy, její orientaci, materiál, ze kterého je střecha vyrobena, a její strukturu.

Pokud je střecha příliš malá, nemusí být možné umístit dostatečné množství solárních panelů. Pokud je střecha orientována nesprávně, solární panely neurčí svůj maximální potenciál. Materiál střechy je také důležitý, například pokud je střecha vyrobena z eternitu, mnoho instalačních firem může odmítnout instalaci solárních panelů z obav ze zatékání.

Nakonec je nezbytné zvážit také statistické charakteristiky střechy. V Sokolově nabízíme bezplatné technické zhodnocení Vaší střechy pro instalaci solárních panelů. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, je využití našich služeb a nechat provést technickou kontrolu našim odborníkem.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V rámci programu Nová zelená úsporám máte možnost získat finanční podporu až do výše 200 000 Kč za investici do fotovoltaické elektrárny. Další novinkou je zachování podpory právě pro investice do fotovoltaických projektů na rodinných a bytových domech až do konce roku 2025.

V Sokolově můžete také najít širokou škálu odborníků v oblasti fotovoltaiky, kteří Vám mohou pomoci s procesem získávání dotací. Je důležité vědět, že většina programů má jasně definované podmínky pro získání finanční podpory, takže je potřeba věnovat jim zvláštní pozornost. Ať už jste v Sokolově nebo jinde, mohou Vám přinést velkou finanční úlevu.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v městě Sokolov, je třeba zvážit řadu faktorů. Hlavním z nich je otázka, zda vás provozovatel distribuční soustavy "připojí" do elektrické sítě. Jakmile je váš systém připojen, budete moci prodávat svůj přebytečný solární proud zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se však liší v Sokolově i v ostatních městech. Z tohoto důvodu, Energetický regulační úřad poskytuje nástroj zvaný Mapa připojitelnosti , který vám umožní zjistit, zda je v dané oblasti dostatek kapacity pro vaši fotovoltaickou elektrárnu. Nezapomeňte, že modře označené území na mapě znamenají, že kapacita sítě je již vyčerpána.

Rozhodně to ovšem není konečná odpověď. Vaši konečnou možnost připojení k síti v Sokolově ověříte s 100 % jistotou až po odeslání žádosti. Na tomto místě můžeme pro naše zákazníky žádost kompletně vyřídit.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Jestliže se nacházíte v městě Sokolov a zjišťujete, zda se Vám vyplatí investovat do solární elektrárny, je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny, dotační podporu a velikost a typ navrženého systému je třeba přesně analyzovat. Je důležité mít na paměti, že mnohé instalační firmy v Sokolově mohou slibovat velmi krátkou návratnost investice, ale tyto odhady jsou často pouze orientační.

Vyplatí se tedy obrátit na odborníky, kteří Vám v Sokolově bezplatně vyhotoví ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny, a vy tak získáte přehled o potenciálním výnosu z investice do solárního systému. I přesto je důležité si uvědomit, že se jedná o odhad, protože přesnou návratnost je téměř nemožné určit.

Zařazení města Sokolov do textu, stejně jako důraz na klíčové slova, jako je "celková spotřeba elektrické energie", "cena elektřiny" a "ekonomická analýza výhodnosti fotovoltaické elektrárny", vám mohou pomoci s lepším umístěním ve výsledcích webových vyhledávačů v oblasti solárních investic a energetiky.

Závěr

V Sokolově se stále více obyvatel rozhoduje pro instalaci fotovoltaických elektráren na své nemovitosti. Je však důležité zvážit několik faktorů před tím, než se do takové investice pustíte.

První a nejdůležitější krok je posouzení vhodnosti vaší nemovitosti pro instalaci fotovoltaických panelů. To zahrnuje faktory jako je orientace střechy, dostupnost slunečního světla, velikost střechy a další. Dále je důležité zvážit finanční stránku investice do fotovoltaiky, což zahrnuje počáteční náklady, návratnost investice a možná daňová zvýhodnění.

V Sokolově, stejně jako v celé ČR, je také nutné řešit administrativní záležitosti spojené s instalací a provozem fotovoltaické elektrárny. To zahrnuje například povolení k instalaci, připojení do sítě a provozovatelskou dokumentaci. Pokud si nejste jisti, zda je investice do fotovoltaiky pro vás tou správnou volbou, doporučujeme využít odborné konzultace.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl investovat do fotovoltaických systémů právě s rodinnou firmou Mobis v Sokolov?

  Naše firma Mobis je dlouhodobým a důvěryhodným hráčem na trhu s fotovoltaikou. Sme stałymi mieszkańcami Sokolova a dobrými známými sousedů, což nám umožňuje poskytnout vám nejen technický odborný výkon, ale také úroveň služeb a záruky, které přichází s rodinným podnikem. Důvěruje nám mnoho spokojených zákazníků v Sokolově a okolí.

 • Jaké jsou finanční výhody investice do fotovoltaiky v Sokolov?

  Investice do fotovoltaiky je financovaná nejen z vašich peněz, ale také z dotační podpory, kterou můžete využít. V Sokolově a okolí existují různé programy, které pomáhají snížit náklady na tyto systémy. V Mobis vám pomůžeme identifikovat a pochopit tyto možnosti, abyste mohli optimalizovat návratnost vaší investice do fotovoltaiky.

 • Jaké jsou technické aspekty instalace fotovoltaického systému v Sokolov?

  Instalace fotovoltaického systému je komplexní proces, který se liší v závislosti na podmínkách vaší střechy a možnostech připojení do distribuční sítě. Naše rodinná firma MOBIS má bohaté zkušenosti s různými typy střech a sítí v Sokolově a okolí, takže vám můžeme poskytnout nejméně nákladnou a nejefektivnější řešení pro vaše potřeby.

Další lokality: