Fotovoltaika Nejdek: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Karlovarský kraj > Nejdek

V srdci krásného kraje Karlovarského, v malém městě Nejdek, sídlí naše firma MOBIS, která má bohatou 30letou historii v oblasti fotovoltaiky. Vyznačujeme se profesionálním přístupem a vlastním realizačním týmem, který tvoří zkušení projektanti, elektrikáři, revizní a servisní technici.

Naše hlavní předností je transparentnost našich služeb - na instalaci solárních elektráren od nás nevybíráme žádné zálohy. Díky efektivnímu plánování a koordinaci jsme schopni nainstalovat fotovoltaickou elektrárnu do 60 dnů od podpisu smlouvy.

Pokud vás naše služby zaujaly a máte o fotovoltaiku zájem, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo. Náš tým ve Nejdeku se vám co nejdříve ozve a rád poskytne bezplatnou konzultaci ohledně možností využití solární energie.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním, a zároveň asi nejdůležitějším faktorem, který byste měli zvážit, je orientace střechy vašeho domu. Pro fungování fotovoltaických panelů je ideální situaci, pokud je střecha orientovaná na jih a sklon střechy je kolem 35 stupňů. Dále je také důležité vyhodnotit prostorové možnosti na vaší střeše, včetně možnosti stínění fotovoltaických panelů vlivem okolních staveb nebo vegetace.

Druhým faktorem je technická realizace projektu. Je důležité zhodnotit, jestli je možné instalovat na vaši střechu systém s návratností do 10 let. Také je nutné zvážit, jestli máte dostatečné technické zázemí pro instalaci a provoz fotovoltaického systému.

Třetím faktorem jsou ekonomické možnosti, které jsou významným aspektem pro realizaci vaší investice do fotovoltaiky. Je důležité zjistit, jestli máte dostatečný kapitál na financování počáteční investice, a také jaký je možný výnos z prodeje energie a možné daně z příjmů z prodeje elektřiny.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Nejdek se stal hotspotem pro instalaci solárních panelů, ale je důležité, aby občané věděli, že ne každá střecha je ideální pro jejich instalaci. Fotovoltaické elektrárny potřebují dostatečně velkou střechu, správnou orientaci a vyhovující materiál střechy pro maximální efektivitu.

Materialy jako je eternit mohou být problematické pro instalaci panelů, protože často vedou k problémům s těsněním. Statika střechy je také klíčová - střecha musí být schopna nést zátěž panelů a konstrukcí bez deformace.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je střecha v Nejdeku technicky vhodná pro instalaci solárních panelů, je využití našich bezplatných technických zhodnocení. Naše služby zahrnují hodnocení střechy, materiálu a velikosti potenciální instalace fotovoltaiky. Výsledky vám pomohou při rozhodování o nejlepší cestě k využití solární energie pro vaši domácnost.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nejdek se může pyšnit aktivní participací na těchto programech a tvrdou prací na propagaci takových dotačních programů. Vybavení rodinných nebo bytových domů v Nejdeku solárními panely vedlo k značné redukci emisí a znatelné úspoře energie.

Pravidla pro získání dotace však nejsou pevně stanovena a mohou se měnit v čase, takže je důležité sledovat aktuality a být v neustálém kontaktu s příslušnými úřady. Dům v Nejdeku s fotovoltaickými panely vede k udržitelnějšímu a ekologičtějšímu životnímu stylu.

Před podáním žádosti je nutné získat a dodržet všechna potřebná povolení pro instalaci fotovoltaických panelů na vašem domě v Nejdeku. Pokud jsou splněny všechny podmínky, je možné získat dotace od státu.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při zvažování instalace fotovoltaické elektrárny je klíčové zvážit, zda vás distribuční operátor připojí do své sítě. Bez tohoto připojení by musela elektrárna fungovat v režimu ostrov, což by znemožnilo prodej přebytku energie zpět do sítě a elektrárna by byla "odříznutá" od poskytování energie.

Kapacita distribuční sítě se liší podle místa a operátorů, robustní nástroj k jejímu zjištění nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ) ve formě "mapy připojitelnosti". Tato mapa ukazuje, zda je v určité oblasti, například městě Nejdek, kapacita sítě již naplněna - modré značení označuje místa s vyčerpanou kapacitou.

Nicméně, konečnou jistotu o připojení získáte až po podání oficiální žádosti o připojení. V případě, že jste zákazníkem v Nejdeku, tuto žádost můžeme za vás vyřizovat.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investovat do solární elektrárny může být ekonomicky výhodné, ale je důležité pečlivě zvážit náklady a potenciální návratnost. Spotřeba elektrické energie, cena elektřiny a dotační podpora jsou kritickými body, které je třeba zohlednit při rozhodování o velikosti a typu solárního systému v Nejdeku.

Některé instalatérské firmy v Nejdeku mohou slibovat rychlou návratnost investice do solárních panelů, ale tato tvrzení by měla být brána s rezervou. Analýzy a odhady návratnosti jsou často orientační a mohou se lišit v závislosti na konkrétních podmínkách.

Pro přesnější a spolehlivější odhad ekonomické výhodnosti fotovoltaické elektrárny v Nejdeku je nejlépe obrátit se na odborníky v této oblasti. A i když se vždy jedná o odhad, je i tento orientační údaj důležitý součástí rozhodování o investici do solární energie.

Závěr

Než se rozhodnete pro instalaci fotovoltaických panelů, je důležité zvážit několik základních aspektů. Povolení, poloha a velikost vašeho domu v Nejdeku mohou výrazně ovlivnit účinnost a návratnost vaší investice.

V Nejdeku je nutné vyřídit patřičná povolení z místního stavebního úřadu a energetického dispečinku. Poloha a směrování vašeho domu v Nejdeku mohou také ovlivnit účinnost panelů, ideální je umístění směrem na jih.

Mimo to je potřeba mít také na paměti, že velikost vaší střechy v Nejdeku určuje, kolik panelů můžete nainstalovat. Nepodceňujte ani náklady na údržbu, které mohou v průběhu let výrazně narůst. Pokud jste si jisti, že chcete investovat do fotovoltaických panelů v Nejdeku, obraťte se na odborníka, který vám pomůže zrealizovat váš plán.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je investice do fotovoltaiky v Nejdeku v roce 2024 dobrým rozhodnutím?

  Investovat do fotovoltaiky je v dnešní době stále více výhodné. Nejen, že se jedná o čistou energii šetrnou k životnímu prostředí, ale stále rostoucí ceny elektřiny z distribuční sítě znamenají, že se investice do fotovoltaiky může velmi rychle vrátit. Nejdek, se svou geografickou polohou a úrovní slunečního záření, je ideální pro využívání solární energie. Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti fotovoltaiky je naše firma Mobis schopna nabídnout komplexní služby a zajišťujeme instalaci systému na klíč.

 • Jak může rodinná firma Mobis pomoci s projektem fotovoltaiky v Nejdeku?

  Jako rodinná firma s dlouholetou působností na trhu nabízíme individuální přístup a profesionální servis. Nabízíme kompletní služby - od návrhu systému, přes zajištění všech povolení, až po montáž a probíhající údržbu. Naše úzká spolupráce s dodavateli a profesionální znalosti z oblasti fotovoltaiky nám umožňují nabízet konkurenceschopné ceny a zároveň zachovat vysokou kvalitu našich služeb.

 • Jaké jsou možnosti dotací na fotovoltaiku v Nejdeku v roce 2024?

  V rámci podpory obnovitelných zdrojů je možné využít řadu státních i regionálních dotací. V roce 2024 pokračuje například program Nová zelená úsporám, který poskytuje dotace na instalaci fotovoltaických systémů. Jako zkušená firma v oblasti fotovoltaiky rádi pomůžeme s přípravou dokumentace a celým procesem žádosti o dotaci, což přispívá k ještě rychlejšímu návratu investice do fotovoltaiky.

Další lokality: