Fotovoltaika Karlovy Vary: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Karlovarský kraj > Karlovy Vary

V překrásné lokalitě Karlovy Vary se nachází naše rodinná firma MOBIS, působící na trhu s fotovoltaikou již 30 let.

Naší specialitou je komplexní realizace fotovoltaických projektů, a proto se můžeme pochlubit vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní i servisní techniky. Jako jedna z mála firem v Karlovarském kraji jsme schopni připravit a instalovat solární elektrárnu do 60 dnů a navíc od nás nevybíráme žádné zálohy.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku, doporučujeme nám zanechat telefonní číslo, budeme Vás kontaktovat co nejdříve pro bezplatnou konzultaci. Naše firma v Karlovy Vary je tu pro vás, abychom společně dosáhli vašich zelených cílů.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Investice do fotovoltaických elektráren může být velmi výhodná, ale je důležité se odpovídajícím způsobem připravit. Předně je potřeba pečlivě vybrat lokalitu pro instalaci panelů, uvážit možnosti zapojení do sítě a zvážit potřebnou kapacitu systému. Je také důležité pochopit, jak funguje finanční stránka – jakou máte návratnost investice a jakým způsobem lze získat státní dotace či úvěr na její financování.

Karlovy Vary jsou jednou z lokalit, kde je investice do fotovoltaiky velmi atraktivní díky vysokému počtu slunečných dní v roce. Mimo to, státní podpora pro obnovitelné zdroje energie je v Karlových Varech velmi štědrá, což umožňuje získat atraktivní financování pro vaši fotovoltaickou elektrárnu. Nevýhodou může být složitější proces schvalování stavebního povolení ve srovnání s jinými lokalitami.

Pro optimální výkon a dlouhou životnost vaší fotovoltaických elektrárny v Karlových Varech je důležitá také pravidelná údržba a správně zvolená technologie. Investování do nákladnějších, ale kvalitnějších panelů se v dlouhodobém horizontu může velmi vyplatit. Získání odborných rad a služeb zkušené instalační firmy je také klíčovým faktorem pro úspěšnou realizaci vašeho projektu.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Karlovy Vary jsou známé pro své léčivé prameny, ale roste zájem o instalaci solárních panelů na střechách v tomto regionu. Vzhledem k tomu, ne všechny střechy jsou ideální pro tento druh instalace, je nutné provést předem technické zhodnocení.

Jestliže je výměra vaší střechy v Karlovy Vary příliš malá, není schopna pojmout dostatečný počet solárních panelů. Dále, špatná orientace střechy může mít negativní dopad na celkový výkon solárního systému.

Dalším faktorem podporujícím efektivní provoz solárního panelu je materiál střechy, kde eternitové střechy obecně nejsou doporučovány. Navíc, statika střechy by měla být dostatečně silná, aby unesla váhu solárních panelů a konstrukce. Pro ověření těchto kritérií můžete využít bezplatné technické zhodnocení vašeho domu v Karlovy Vary, které provádí naši odborní technici.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Rodinné a bytové domy mohou čerpat z programu Nová zelená úsporám, který nabízí příspěvek na výstavbu solárních elektráren. Program je určen pro objekty, které jsou umístěné na území celé České republiky, takže se mohou zúčastnit i obyvatelé Karlovy Vary.

Všichni žadatelé z Karlovy Vary mají ale od 1. září 2024 za úkol respektovat změny v programu. Žadatel musí prokázat, že po instalaci fotovoltaického systému dojde k úspoře energetické náročnosti objektu o minimálně 30 %.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud máte v plánu instalaci fotovoltaické elektrárny v Karlových Varech, jedním z vašich hlavních zájmů by mělo být připojení k distribuční síti. Bez tohoto klíčového kroku nebude možné prodávat přebytky energie zpět do sítě a vaše elektrárna by byla pracovat pouze v ostrovním režimu.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a právě proto vám EGD nabízí nástroj zvaný mapa připojitelnosti. Tento nástroj vám pomůže zjistit, zda je kapacita sítě v Karlových Varech již plná. Tato mapa však není 100% přesná, proto je důležité požádat o připojení a zjistit konkrétní možnosti pro vaši lokalitu.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Karlovy Vary jsou jedním z měst, které stojí za úvahu při instalaci solární elektrárny. Svoji roli hraje nejenom geografická poloha, ale také dostupnost odborných instalatérů a v neposlední řadě i vstřícnost místních orgánů.

Instalace solární elektrárny v Karlovy Vary tak může být ekonomicky výhodná, ale širokou škálu faktorů je nutné pečlivě vyhodnotit. Uvažujete-li o investici do tohoto projektu, je tedy vhodné oslovit odborného poradce, který Vám dokáže představit veškeré souvislosti.

Karlovy Vary jsou tak určitě městem, ve kterém se vyplatí zvážit instalaci solární elektrárny. Důkladně zvažte všechna pro a proti, než se pro takto zásadní krok rozhodnete.

Závěr

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je nutné zvážit několik klíčových faktorů. První je orientace budovy a střechy, na které by měla být elektrárna instalována. Také je důležité posoudit dostupnost slunečního svitu v dané oblasti po celý rok. Je také důležité sledovat lokální a republikové podpory pro tento druh energie.

Vytápění nebo chlazení nemovitosti s pomocí solární energie může přinést značné úspory na nákladech za elektřinu. Jedinou investicí je pořízení a instalace elektrárny, ale její provoz a údržba stojí minimální sumu. Na druhou stranu, návratnost takové investice se liší v závislosti na konkrétní praxi a legislativě pro podporu obnovitelných zdrojů energie.

Ve městě Karlovy Vary je potenciál pro využití fotovoltaické energie velmi vysoký, díky příznivým klimatickým podmínkám a množství slunečního svitu. S tímto na paměti, Karlovy Vary se stávají atraktivní investicí pro fotovoltaické elektrárny. Využijte tuto příležitost a přispějte k ekologickému rozvoji města Karlovy Vary.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl zvolit Mobis pro instalaci fotovoltaického systému v Karlovy Vary?

  Mobis je rodinná firma, která nabízí komplexní služby v oblasti fotovoltaiky v Karlových Varech. Jsme dlouholetý hráč na trhu a díky naším zkušenostem se směle můžeme považovat za specialisty v tomto segmentu. Od konzultací přes projekt až po samotnou instalaci a údržbu. Pracujeme vždy na míru, s ohledem na technické možnosti vaší střechy a vaše energetické potřeby. Jako místní dodavatel navíc dobře známe specifika regionu i místní podmínky pro připojení do distribuční sítě.

 • Jak je to s dotacemi na fotovoltaické systémy v Karlovy Vary v roce 2024?

  Karlovarský kraj, podobně jako ostatní regiony v ČR, podporuje instalaci solárních panelů různými dotačními programy. Ty mohou významně zkrátit dobu návratnosti vaší investice. V roce 2024 se očekávají zajímavé možnosti, ale je třeba bedlivě sledovat aktuální dotační výzvy. Náš tým u Mobis je připraven vám pomoci nejen s technickou realizací, ale i s prověřením možností dotační podpory a vyřízením potřebné administrativy.

 • Jak se vyvíjejí ceny fotovoltaických systémů a jejich efektivita v Karlovy Vary?

  Ceny fotovoltaických systémů se postupně snižují zatímco jejich účinnost díky neustálému technologickému pokroku roste. V posledních letech navíc roste i cena elektřiny, což znamená, že investice do fotovoltaiky se stává stále atraktivnější. Také v Karlových Varech můžete díky instalaci fotovoltaického systému ušetřit na nákladech za elektřinu a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Ať už jde o rodinný dům, bytový dům či podnikatelský objekt, jsme připraveni vám nabídnout optimální řešení.

Další lokality: