Fotovoltaika Františkovy Lázně: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Karlovarský kraj > Františkovy Lázně

Františkovy Lázně mohou být díky fotovoltaice jasnější! Naše rodinná firma MOBIS, která působí na trhu s fotovoltaikou v Františkových Lázních již 30 let, nabízí komplexní a profesionální servis v oblasti solární energie.

Vlastní realizační tým, zahrnující zkušené projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky, vám garantuje kvalitu a rychlost instalace solární elektrárny. Nevybíráme žádné zálohy a instalaci dokážeme zajistit do 60 dnů.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, neváhejte nás kontaktovat - v Františkových Lázních jsme vždy k dispozici pro bezplatnou konzultaci. Stačí nám zanechat Vaše telefonní číslo a my se Vám co nejdříve ozveme.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace vašeho domu nebo pozemku jsou klíčové pro úspěšnou instalaci a výkon fotovoltaické elektrárny. Nejlepší orientací pro fotovoltaické panely je směr k jihu, v ideálním případě pod úhlem 30-45 stupňů. Přestože technologie fotovoltaiky se neustále vyvíjí a panely jsou stále efektivnější i při horším světelném podmínkách, stále platí, že čím více sluníčka, tím více energie.

Druhým důležitým faktorem je velikost a typ střechy. Pro instalaci solárních panelů je třeba dostatek prostoru. Platí obecně, že na 1 kWp instalovaného výkonu je třeba cca 7 m2 volné střešní plochy. Součástí rozhodování by měl být i výběr samotných panelů. Vyplatí se investovat do kvalitních panelů od renomovaných výrobců, které garantují dlouhou životnost a vysoký výkon.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je ekonomická stránka celé investice. Na co byste měli před instalací myslet, je stanovení vaší energetické spotřeby. Správně nastavená velikost solárního systému může výrazně snížit vaši energetickou závislost. Kromě pořizovacích nákladů je třeba zohlednit také náklady na údržbu a případné opravy. Je třeba také zvážit, zda se vám vyplatí investovat do akumulačních baterií. Ty umožní využít vyrobenou energii i v době, kdy panely nevyrábějí elektrinu, například v noci. Kalkulace návratnosti takové investice by měla být součástí vašeho rozhodování.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Františkovy Lázně jsou skvělým místem pro instalaci solárních panelů, ale je třeba se ujistit, že Vaše střecha je na tuto instalaci připravena. Není každá střecha vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Pokud je střecha příliš malá, špatně orientovaná nebo z nevyhovujícího materiálu, může to ovlivnit efektivitu a výrobu energie.

Prvním krokem je zjistit, zda je střecha dostatečně velká pro instalaci solárních panelů. Střechy s malou plochou mohou být nevhodné pro instalaci, jelikož se na ně nevleze dostatek panelů. Stejně tak špatně orientovaná střecha může výrazně snížit potenciální výrobu fotovoltaické energie.

Chybou může být také nevhodný střešní materiál. Například střechy z eternitu často instalační firmy odmítají, protože se stává, že do takové střechy po instalaci zatéká. A konečně je třeba vzít v úvahu statiku střechy - je důležité, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. V Františkových Lázních nabízíme bezplatné služby technického zhodnocení Vaší střechy pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Františkovy Lázně jsou jedním z míst, které se může pochlubit úspěšným čerpáním dotací na instalaci solárních elektráren. Investice do fotovoltaiky se zde stávají stále atraktivnější díky finanční podpoře od státu.

Při žádosti o tuto dotaci je nezbytně nutné splnit několik podmínek. Je důležité zmínit, že dotace na fotovoltaiku mohou čerpat jak jednotlivci, tak i firmy a obce.

Františkovy Lázně tak ukazují, že investice do solárních elektráren díky dotační podpoře může být velmi výhodná pro širokou škálu subjektů.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Františkovy Lázně patří mezi oblíbené destinace turistů z různých částí světa díky svým lázeňským léčebným procedurám, vodním léčbám a především pro svou krásnou architekturu. Toto město je známo svými minerálními prameny, jejichž zdravotní prospěšnost přitahuje návštěvníky z mnoha zemí.

Františkovy Lázně nabízejí návštěvníkům řadu kulturních a sportovních aktivit. Místní divadlo zvyšuje kulturní hodnoty města a je zde i několik muzeí s historickými expozicemi. Turisté mohou také navštívit parky a procházet se mezi historickými budovami, z nichž některé byly postaveny již v 18. století.

V poslední době se výrazně rozvíjí i cykloturistika, a to díky rozsáhlé síti cyklostezek, které vedou skrze město a jeho okolí, a přitahuje tak novou skupinu návštěvníků. Díky kombinaci přírodní krásy a lázeňského relaxu si Františkovy Lázně získaly místo na seznamu must-visit destinací v České republice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Františkovy Lázně jsou známé svou přírodní léčivou silou, léčebnými lázněmi a kouzelným historickým centrem. Františkovy Lázně se mohou pochlubit bohatou historií a rozsáhlým parkem, ideálním pro procházky a relaxaci.

Rovněž zdejší architektura patří k nejobsáhlejším a nejcennějším souborům klasicistní architektury v České republice. Je tedy pochopitelné, že tento lázeňský klenot, nazývaný také Františkovy Lázně, je od roku 1992 městskou památkovou zónou. Její význam však přesahuje hranice republiky, protože je členem Evropské asociace lázeňských měst.

Navíc Františkovy Lázně nabízí širokou škálu wellness a spa procedur, které lze kombinovat s procházkami v okolí či návštěvou kulturních akcí. Díky těmto atributům tedy nabízí návštěvníkům velmi bohatý a pestrobarevný program.

Závěr

S ohlédnutím na rostoucí popularitu fotovoltaických elektráren je důležité si před jejich instalací dobře promyslet několik klíčových bodů. Denní a roční prosluněnost vaší nemovitosti, stínování od okolních staveb a stromů a správná orientace střechy jsou klíčovými faktory, které mají významný vliv na výkon fotovoltaické elektrárny.

Dalším důležitým aspektem je zhodnocení ekonomické efektivity. Návratnost investice do fotovoltaických elektráren je ovlivněna širokou škálou faktorů, včetně velikosti systému, lokálních cen energie a dostupných dotací. Další důležitou otázkou je také zajištění kvalifikované instalace a pravidelné údržby systému.

Pokud jste z Františkových Lázní a uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny, je třeba vyhodnotit vše tato kritéria. Františkovy Lázně jako lokalitu je potřeba zvlášť posoudit z hlediska podnebných podmínek, které mohou ovlivnit výkon fotovoltaických panelů. Pro další rady a podporu se obraťte na odborníky v oboru, kteří Vám budou schopni poskytnout bezplatnou konzultaci a připraví pro Vás optimalizovaný návrh.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou benefity investice do fotovoltaických systémů v Františkových Lázních?

  Investování do fotovoltaiky v Františkových Lázních nabízí několik výhod. Nejenže můžete výrazně snížit své účty za energii, ale také můžete přispět k ochraně životního prostředí, protože solární energie je čistá a obnovitelná. Firma MOBIS vám poskytne kompletní servis - od přípravy projektu, přes instalaci až po údržbu. Jsme rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi a zaměřujeme se na individuální přístup ke každému zákazníkovi.

 • Je moje střecha v Františkových Lázních vhodná pro instalaci fotovoltaického systému?

  Každá střecha je specifická a je potřeba vzít v úvahu několik faktorů - orientaci střechy, její sklon, stínění okolními objekty nebo stromy a samozřejmě také stav samotné střechy. Firma MOBIS má v tomto oboru dlouhodobé zkušenosti a rádi Vám poskytneme konzultaci, zda je Vaše střecha vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. Vždy hledáme řešení, které bude pro zákazníka technicky i ekonomicky nejvýhodnější.

 • Jaké jsou možnosti dotací na fotovoltaiku v Františkových Lázních?

  Existují různé dotace a podpory pro instalaci fotovoltaických systémů, včetně státních a evropských fondů. Zpravidla se dotace vztahují na instalaci systému, náklady na zařízení, případně další související náklady. MOBIS vám poskytne informace o všech dostupných dotačních programech, pomůže s jejich vyřízením a tím zkrátit dobu návratnosti Vaší investice.

Další lokality: