Fotovoltaika Chodov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Karlovarský kraj > Chodov

Ve světle rostoucího zájmu o udržitelnou energii je Chodov ideálním místem pro instalaci fotovoltaických systémů a místní rodinná firma MOBIS je připravena splnit potřeby zákazníků v tomto segmentu. S 30 lety zkušeností v oboru fotovoltaiky nabízí MOBIS klientům v Chodově komplexní řešení od návrhu po instalaci a údržbu.

Firma MOBIS se může pochlubit vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky, připravené splnit veškeré požadavky související s instalací solárních panelů. Díky této kvalifikaci je firma schopna instalovat fotovoltaické systémy do 60 dnů a to bez požadavku na jakékoliv zálohy.

MOBIS nabízí bezplatné konzultace, kde mohou zájemci z Chodova získat potřebné informace a odpovědi na veškeré otázky týkající se fotovoltaiky. Stačí jen zanechat telefonní číslo a tým MOBIS se co nejrychleji ozve, aby uspokojil potřeby zákazníků v oblasti snižování nákladů na energii a ochrany životního prostředí. Tyto aspekty činí MOBIS ideálním partnerem pro všechny, kdo uvažují o instalaci solárních panelů v regionu Chodov.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Důležitosti vlivu lokality na investice do fotovoltaické elektrárny nelze přehlédnout. Optimální výstup fotovoltaických panelů záleží na mnoha faktorech, ale jedním z nejvýznamnějších je sluneční svit na konkrétní lokalitu. Chodov patří k místům s vysokým počtem slunečných dní v roce, což ho činí ideální lokalitou pro instalaci solárních panelů.

Investiční náklady a návratnost investice jsou dalšími zásadními faktory při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny. Vzhledem k tomu, že náklady na instalaci fotovoltaických panelů v Chodově jsou poměrně vysoké, je důležité pečlivě zvážit všechny faktory, které mohou ovlivnit výnosnost investice do solární energie. Důležitou roli hraje i místní legislativa a možnost prodeje přebytečné energie do sítě.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Při plánování instalace solárních panelů, je nezbytné zvážit, zda je střecha technicky připravená na takový zásah. Velikost střechy, její orientace a materiál, ze kterého je postavena, jsou klíčové faktory, které mohou výrazně ovlivnit výslednou efektivitu a funkčnost panelů.

Existují určité překážky, jako je nedostatečný prostor pro instalaci, nesprávná orientace střechy, která může způsobit sníženou produkci energie, a nevhodný materiál střešní krytiny - vyhýbají se zejména eternitové střeše, která může způsobit obtíže s instalací a potenciální riziko zatékání. Hodnocení střešní konstrukce je taktéž nezbytné, aby bylo zajištěno, že střecha bude schopna unést zatížení panelů a konstrukce.

Naše firma nabízí bezplatné technické zhodnocení vašeho domu v oblasti Chodov, které je zásadní při rozhodování o instalaci fotovoltaiky. Tato služba zahrnuje pomoc při posouzení, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, a také poskytnutí návrhu optimální konfigurace pro maximální výkon. Vyhněte se možným komplikacím a využijte naši profesionální asistenci při úpravách vaší střechy v oblasti Chodov.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Chodov je jedním z mnoha měst, kde můžete využít dotační podporu pro instalaci solární elektrárny. Navíc díky jeho geografické poloze a počtu slunečních dní je instalace solárních panelů zde velmi efektivní. Rozhodně tedy stojí za to zvážit možnost využití této příležitosti.

Existuje několik důležitých aspektů, které byste měli vzít v úvahu při rozhodování o instalaci solární elektrárny v Chodově. Jedním z nich je, zda je váš dům výhodně umístěn pro tuto technologii a zda máte dostatek prostoru na instalaci solárních panelů. Dalším důležitým faktorem je, zda plánujete v budoucnu využívat energii pro výrobu tepla, protože se může vyplatit investovat do kombinovaného systému.

Pokud všechna tato kritéria splňujete a jste obyvatelem Chodova, může být pro vás využití dotační podpory pro instalaci solární elektrárny ideálním řešením. Před aplikací na dotaci je však důležité se podrobně informovat o všech podmínkách, které musíte splnit, aby vám byla podpora přiznána. V každém případě je využití obnovitelných zdrojů energie krokem správným směrem.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna v Chodově je skvělou možností jak generovat ekologickou energii, přičemž jedním z kritických aspektů je možnost připojení k distribution síti. Bez správného připojení by byla výroba energie limitována na takzvaný ostrovní režim, což by v praxi znamenalo, že Chodov by mohl čerpat energii pouze z elektrárny, aniž by mohl prodávat nadbytečnou energii zpátky do sítě.

Podle kapacity distribuční sítě v Chodově se rozhodne, zda se fotovoltaická elektrárna může připojit. Nástroj, který nazýváme "mapa připojitelnosti", poskytuje relativně přesné výsledky o dostupnosti kapacity sítě v dané oblasti, včetně Chodova. Nicméně, definitivní potvrzení možnosti připojení lze získat pouze podáním žádosti o připojení, kterou pro naše zákazníky v Chodově rádi zařídíme.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Chodov je místo, kde stojí za zvážení investice do solární elektrárny. Aby bylo možné stanovit efektivitu takové investice, je nutné zohlednit řadu faktorů. Tyto zahrnují vaši osobní spotřebu elektřiny, cenu elektřiny na trhu, dostupné dotační programy a také velikost a typ navrhovaného solárního systému.

Zvažujete-li investici do fotovoltaických panelů v Chodově, dbejte na to, že mnoho instalačních firem slibuje rychlý návrat investice. Pamatujte však, že tyto predikce jsou v mnoha případech pouze orientační. Ekonomickou analýzu výhodnosti solární elektrárny vám však můžeme připravit kompletně zdarma na základě nejpřesnějších dat a předpovědí cen.

I přesto, že se jedná pouze o odhad, je pro vás jako pro potenciálního investora významný jako základní nástroj pro rozhodování o investici. Pamatujte, že fotovoltaické systémy v Chodově jsou dlouhodobou investicí a jejich efektivita se může měnit v závislosti na mnoha faktorech.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny představují skvělou investici pro všechny, kteří chtějí využít přírodního zdroje slunce pro výrobu elektřiny a zároveň snížit své měsíční náklady na energie.

Před investicí do fotovoltaiky je však důležité vzít v úvahu několik klíčových bodů. Mezi ně patří orientace domu, dostatečné množství slunce, regulační předpisy a náklady spojené s instalací a údržbou elektrárny. Zajímavou možností investování do fotovoltaiky je také obec Chodov, která nabízí optimální podmínky pro její instalaci.

Při rozhodování je také důležité zvážit, jaký typ solárního panelu je nejlepší pro Vaše potřeby, jaké jsou náklady na jeho instalaci, údržbu a provoz a také jak dlouho trvá, než se investice vrátí. Naše společnost Vám ráda poskytne veškeré potřebné informace a také Vám nabídne bezplatnou konzultaci. Stačí nám jen zanechat Vaše telefonní číslo a my se s Vámi budeme co nejdříve spojovat. Investice do fotovoltaiky ve Chodově může být právě pro Vás tou správnou volbou.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je investice do fotovoltaiky v Chodovu v roce 2024 stále výhodná?

  Investování do fotovoltaiky je stále jedna z nejlepších investic, které lze udělat v Chodovu v roce 2024. Ceny energie stále rostou a podpora obnovitelných zdrojů prostřednictvím dotací také není opomíjena. Naše firma MOBIS vám poskytne komplexní služby od návrhu po instalaci a provede pro vás také ekonomickou analýzu investice.

 • Jaká je technická vhodnost střech pro instalaci fotovoltaických systémů v Chodovu?

  Technická vhodnost střechy je klíčovým faktorem pro instalaci solární elektrárny. Chodov je oblast s příznivými podmínkami pro solární energii, ale pro maximální výkon je potřeba zvážit orientaci a sklon střechy, její konstrukci a stínění. Jsme specialisté na fotovoltaiku a naše firma MOBIS vám ve všem poradí a navrhne optimální řešení pro vaši střechu.

 • Jaké jsou možnosti připojení fotovoltaických systémů do distribuční sítě v Chodovu v roce 2024?

  Připojení fotovoltaického systému do distribuční sítě v Chodovu je rozhodně možné a je to cesta, jak si zajistit dlouhodobý příjem z prodané elektrické energie. Je však potřeba projít několika kroky pro povolení připojení a následný technický přípoj. Naše firma MOBIS má bohaté zkušenosti s těmito procesy a umí co nejefektivněji zajistit, aby byla vaše elektrárna co nejdříve připojena do sítě. Toto vše zajišťujeme jako součást našich komplexních služeb. Přidejte se k našim spokojeným zákazníkům a investujte do fotovoltaiky s firmou MOBIS.

Další lokality: