Fotovoltaika Židlochovice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Židlochovice

V Židlochovice v poslední době nabývá na rozvoji oblast fotovoltaiky. Firma MOBIS, která je na trhu s fotovoltaikou již 30 let, aktuálně vystupuje jako jedna z klíčových hráčů v oboru.

MOBIS se může pochlubit vlastním realizačním týmem, včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Zároveň je důležité zdůraznit, že pro solární elektrárnu nevybírají žádné zálohy a zajišťují instalaci do 60 dnů, což je v rámci Židlochovic a okolí výrazným benefitem.

Pokud má návštěvník o fotovoltaiku zájem, firma MOBIS je připravena poskytnout bezplatnou konzultaci. Je důležité, aby zájemce zanechal telefonní číslo pro co nejrychlejší komunikaci. Tato vysoká míra zákaznického servisu představuje další z pozitiv, které firma nabízí na trhu s fotovoltaikou v Židlochovicích.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Nejprve musíme vzít v úvahu polohu nemovitosti, kde se fotovoltaická elektrárna bude instalaovat. Faktory jako jsou geografická poloha, orientace nemovitosti, sklon a typ střechy jsou zásadní a v případě, že jsou nepříznivé, může instalace solární elektrárny být nevýhodná nebo dokonce nemožná. Pomocníkem pro stanovení těchto faktorů může být například katastrální úřad ve Židlochovicích.

Druhým klíčovým bodem je ekonomická stránka projektu. Kromě počátečních investičních nákladů je nutné zohlednit také náklady na údržbu a provoz systému v průběhu jeho životnosti. Zároveň je nutné uvážit výši možné podpory z operačních programů EU a státních dotací, kterými může být investice částečně pokryta.

V neposlední řadě je nutné zohlednit legislativní podmínky dané země. V České republice je regulace provozu fotovoltaických elektráren velmi přísná a její nerespektování může vést k pokutám, trestnímu stíhání a ztrátě dotací. Před konkrétní investicí je proto nutné se podrobně seznámit s požadavky a povinnostmi, které se vztahují na provoz fotovoltaických elektráren v městě Židlochovice.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Technická vhodnost střechy pro instalaci solárních panelů je klíčovou otázkou, kterou by měl zákazník zvážit předtím, než se rozhodne pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Mezi důležité faktory patří velikost, materiál, orientace střechy a její statika.

Velikost a orientace střechy bezpochyby ovlivňují možnosti instalace solárních panelů. Příliš malá střecha neumožňuje instalovat dostatečné množství solárních panelů, zatímco střecha nesprávně orientovaná omezuje výrobní kapacitu fotovoltaického systému. U materiálu střechy je důležitá zejména jeho trvanlivost a odolnost - například střechy z eternitu jsou problematické, neboť po instalaci solárních panelů na nich často dochází k průniku vody.

Důležitý je také stav a nosnost střechy. Střecha musí být schopna unést zátěž, kterou na ni aplikuje váha solárních panelů a instalace. Pro technické zhodnocení střechy pro účely instalace solárních panelů doporučujeme využít odborných služeb, jakou nabízíme v rámci našeho technického zhodnocení vašeho domu v Židlochovicích.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Získání dotace v obci Židlochovice bývá často velmi složité a proto je nutné věnovat získání dotace patřičnou pozornost. Místní úřad v Židlochovice vám pomůže s veškerou administrativou a bude vám nápomocný při komunikaci s příslušnými orgány.

Je potřeba zdůraznit, že dotační programy se časem mění a proto je třeba být vždy v obraze a sledovat aktuální vyhlášky. Děje se tak i v obci Židlochovice. Na základě zkušeností využijte poradenství odborníků, ať už na obecním úřadu nebo ve specializovaných firmách.

Investice do solární elektrárny se vyplatí a díky dotačním podporám se stává dostupnou pro širokou veřejnost. I obyvatelé Židlochovice tak mohou snížit svou energetickou náročnost a přispět k ekologickému provozu. Využijte tedy možnosti dotací a investujte do solární elektrárny.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V obci Židlochovice je podle mapy připojitelnosti kapacita sítě pro připojení fotovoltaické elektrárny stanovena jako volná. V případě, že tedy uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny právě ve Židlochovicích, pak jsou Vaše šance na úspěšné připojení k distribuční síti relativně vysoké.

Naopak v městečku X přilehlém k Židlochovicím, je podle mapy připojitelnosti kapacita pro připojení fotovoltaické elektrárny již naplněna.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V Židlochovicích jsou pozoruhodné příklady úspěšné investice do solárních elektráren. Příklad města Židlochovice ukazuje, že investice do solární energie může být ekonomicky výhodná, pokud jsou správně zohledněny všechny faktory, jako je velikost a typ zařízení, dostupné finanční podpory a aktuální cena elektřiny.

Současně platí, že výhodnost investice do fotovoltaiky v Židlochovicích je třeba posuzovat individuálně. Každá situace je ovlivněna řadou proměnných a specifikací, což znamená, že některé scénáře mohou být pro investory atraktivnější než jiné. Ve výsledku však rozhodujícím faktorem pro úspěch investice do solárních panelů v Židlochovicích je důkladné porozumění principům a dynamice trhu s obnovitelnou energií.

Závěr

Investování do fotovoltaické elektrárny je významné rozhodnutí, které vyžaduje dostatečnou přípravu a informace. Nejdůležitějšími faktory jsou poloha a velikost nemovitosti, orientace střechy vůči slunci a dlouhodobé klimatické podmínky.

Židlochovice je město, které nabízí ideální podmínky pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Díky jeho geografické poloze a stabilnímu počasí je možné maximálně využít energetický potenciál slunečního záření.

Před investicí do fotovoltaické elektrárny v Židlochovicích je důležité získat odbornou konzultaci a technickou expertizu. Pamatujte, že je nezbytné držet se nejnovějších informací a trendů v oboru, aby se Vaše investice vyplatila.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč zvolit fotovoltaický systém od společnosti MOBIS v Židlochovicích?

  Společnost MOBIS je rodinný podnik s dlouhou tradicí v oblasti fotovoltaiky, která nabízí kompletní řešení od návrhu projektu až po jeho realizaci. Naše Židlochovická firma se zaměřuje na individuální přístup ke každému klientovi a zohledňuje specifika dané lokalitě. To vše s cílem optimálně využít solární energie a dosáhnout co největší ekonomické efektivity.

 • Jaký je návratnost investice do fotovoltaických systémů v Židlochovicích?

  Návratnost investice do fotovoltaických systémů se obecně pohybuje v řádu několika let. V Židlochovicích to může být ještě výhodnější díky lokálním podmínkám a podpoře obnovitelných zdrojů. Přesná doba se však liší podle mnoha faktorů, například velikosti systému, spotřeby elektrické energie, ceny elektřiny a dostupných dotačních programů. Důkladnou analýzu vám rádi poskytneme v rámci našich služeb.

 • Je moje střecha ve Židlochovicích vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů?

  Abychom to mohli zjistit, je potřeba provést technickou analýzu střechy. Kritéria jsou různá od orientace a sklonu střechy, přes stínění solárního záření, až po statické zatížení střechy. V naší společnosti MOBIS máme zkušenost s instalacemi na různé typy střech a pomůžeme vám zjistit, jestli je vaše střecha vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů.

Další lokality: