Fotovoltaika Zastávka: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Zastávka

Zastávka Jihomoravský kraj představuje pro nás velký potenciál pro rozvoj fotovoltaiky. Naše společnost, MOBIS, má v těchto lokalitách již bohaté zkušenosti a jsme přesvědčeni, že jejich využití je klíčové pro udržitelný růst a vývoj na tomto trhu.

Vytváříme pro naše zákazníky v řadě obcí včetně Zastávka Jihomoravský kraj kompletní solární systémy na klíč. To zahrnuje návrh, instalaci a následnou údržbu solárních panelů. Naše řešení jsou navržena tak, aby splnila veškeré požadavky a potřeby zákazníka, ať už se jedná o malé domácnosti nebo velké průmyslové podniky.

Pro získání dalších informací v oblasti fotovoltaiky, kontaktujte nás prostřednictvím našeho webu nebo na telefonním čísle, které naleznete na naší internetové stránce. Pokud máte zájem o naše služby v oblasti fotovoltaiky, v Zastávce Jihomoravský kraj jsme připraveni vám pomoci. Těšíme se na spolupráci s vámi!

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Zastávka Jihomoravský kraj je jako lokalita velice vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. Díky slunečnému klimatu oblasti můžete očekávat velmi efektivní provoz, což vede k rychlejšímu návratnosti investice. Česká republika dále nabízí řadu dotací a úvěrů na podporu instalace obnovitelných zdrojů energie.

Je rovněž důležité vybrat vhodnou střechu či plochu pro instalaci fotovoltaických panelů. Vhodná je střecha orientovaná na jih, bez stínících překážek, s dostatečným sklonem pro optimální nasvícení.

Dále je potřeba zvážit volbu instalační firmy a technologii panelů. Doporučuje se vyhnout neznámým značkám a levným panelům z Číny, které mohou mít výrazně nižší účinnost a kratší životnost. Vyplatí se také prozkoumat referenční projekty instalační firmy a sledovat jejich zkušenosti a hodnocení zákazníků. Kvalitní instalace v obci Zastávka Jihomoravský kraj, která přihlédne k všem těmto faktorům, se může velmi rychle vyplatit a stát se tak dlouhodobě výnosnou investicí.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V oblasti Zastávka v Jihomoravském kraji se v poslední době stále více majitelů domů rozhoduje pro instalaci solárních panelů. Nicméně, jak je zdůrazněno, pro úspěšné fungování fotovoltaické elektrárny je nezbytné, aby jejich střecha splňovala určité podmínky.

Orientace a rozměr střechy jsou jedním z klíčových aspektů při rozhodování o instalaci panelů. Málo solárních panelů na malé střeše nebo špatná orientace může vážně omezit výrobu fotovoltaiky. Dále, typ materiálu střechy hraje důležitou roli při jejich montáži, jelikož některé materiály, jako je například eternit, mohou vést ke komplikacím, jako je zatékání.

Pro obyvatele Zastávky v Jihomoravském kraji, kteří se chtějí vyhnout možným problémům, je doporučeno využít bezplatné služby technického zhodnocení jejich střechy před instalací solárních panelů. Tímto způsobem mohou získat jistotu, že jejich střecha je technicky vhodná a připravená podstoupit tuto instalaci.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Důležité je vědět, že zásadním parametrem pro získání dotace je velikost instalované solární elektrárny. Nárok na dotační podporu mají solarární systémy do velikosti 10 kWp, kromě systémů na kogeneraci elektřiny a tepla, kde je tato hranice 30 kWp.

V Zastávce Jihomoravský kraj se momentálně nachází několik bytových domů, které by mohly využít dotaci na fotovoltaiku. I když se podmínky od 1.9.2024 mění, stále je to výhodný způsob, jak ušetřit na energii a přispět ke snižování emisí.

V poslední době dochází k rostoucímu zájmu o fotovoltaické systémy v obcích podobných Zastávka Jihomoravský kraj. Domy, které jsou dobře situované, mají tak možnost využití státní podpory a snížení nákladů na energie. Využijte této příležitosti a začněte zvažovat vlastní investici do fotovoltaiky.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaické elektrárny nabízejí jedinečnou příležitost vytvářet ekologickou energii pro vlastní potřebu i prodej zbytků do distribuční sítě. Pokud jste z oblasti Zastávka Jihomoravský kraj a uvažujete o možnosti instalace fotovoltaické elektrárny, měli byste se v první řadě zajímat o možnost připojení do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné elektrárnu spustit jen v tzv. ostrovním režimu, který neumožňuje prodej přebytků do sítě.

Každý region má svou specifickou kapacitu distribuční sítě a pro Zastávku Jihomoravský kraj byste mohli využít nástroje nabízené Energetickým a průmyslovým generálním ředitelem (EGD), známého jako mapa připojitelnosti. Tato mapa vám pomůže určit, zda je kapacita sítě ve vašem regionu již naplněna. Nicméně, k potvrzení možnosti připojení je zapotřebí podat žádost o připojení.

V případě, že byste potřebovali pomoc s výše uvedenými kroky, jsme připraveni vám pomoci s vyřízením žádosti o připojení. Bez ohledu na to, zda se nacházíte v Zastávce Jihomoravský kraj nebo kdekoliv jinde, můžeme vám pomoci uskutečnit váš sen o vlastní fotovoltaické elektrárně.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Zastávka Jihomoravský kraj je ideální pro instalaci solární elektrárny. Díky své výhodné geografické poloze a vysokému počtu slunečných dnů v roce, se investice do fotovoltaiky v tomto regionu může rychle vrátit.

Výhodnost investice do solární elektrárny však není jediným faktorem, který by měl být zohledněn. Výhody spojené s výrobou vlastní „zelené“ elektřiny, redukcí emisí skleníkových plynů a nezávislosti na dodavateli elektřiny jsou stejně tak důležité. Důležité je také zohlednit možné technické omezení dané konkretním objektem nebo pozemkem.

Zastávka Jihomoravský kraj nabízí ideální podmínky pro využití solární energie a je tak jedním z nejvhodnějších regionů pro instalaci fotovoltaických systémů v České republice. Investice do solární elektrárny se tak může stát výhodným řešením pro mnoho domácností a firem v tomto regionu.

Závěr

Pokud jste majitel nemovitosti v Zastávce Jihomoravský kraj, samozřejmě zde platí konkrétní podmínky, na které musíte myslet.

Neběžte hlavou proti zdi, vyčkejte a zvažte všechny možnosti a na detailní přípravě projektu nespěchejte. Každý projekt fotovoltaické elektrárny na naší území má své unikátní parametry, které je potřeba pečlivě posoudit a zvážit. Zastávka Jihomoravský kraj má ideální podmínky pro instalaci fotovoltaické elektrárny a je to jedna z oblastí, které jsou z hlediska slunečního záření velmi příhodné. Investice do fotovoltaiky se tak může stát zajímavou příležitostí pro majitele nemovitostí v Zastávka Jihomoravský kraj.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Co MOBIS nabízí v oblasti fotovoltaiky v Zastávce?

  MOBIS je rodinná firma se silným působením na trhu fotovoltaiky v Zastávce, Jihomoravský kraj. Kromě projektování a instalace solárních elektráren nabízíme také nezávazné konzultace a pomoc s žádostmi o dotace.

 • Je investice do fotovoltaiky v Zastávce výhodná?

  Investování do fotovoltaických systémů se stává populární volbou v Zastávce hlavně kvůli rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek. Pod vlivem těchto faktorů je fotovoltaika výhodnou investicí, která se může vrátit již během několika let.

 • Jaké jsou možnosti dotací na fotovoltaiku v Zastávce?

  V Zastávce je možné získat dotace na instalaci fotovoltaických systémů. MOBIS vám pomůže s celým procesem, od vyplnění žádosti po instalaci systému. Je však důležité si uvědomit, že nezáleží jen na technické proveditelnosti, ale také na ekonomické výhodnosti, při které hraje roli mnoho faktorů.

Další lokality: