Fotovoltaika Veverská Bítýška: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Veverská Bítýška

Veverská Bítýška je více než jen obcí pro nás, je to místo, kde realizujeme naše fotovoltaické projekty. Potenciál, který Veverská Bítýška nabízí pro využití fotovoltaiky, je ohromující a máme zkušenosti s několikerými úspěšnými projekty právě zde.

Naše rodinná firma MOBIS se v oblasti fotovoltaiky pohybuje již 30 let. Díky našemu vlastnímu realizačnímu týmu, zahrnujícímu projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky, jsme schopni řešit jakékoli výzvy, které se mohou vyskytnout. Mimochodem, pro solární elektrárnu od nás nevybíráme žádné zálohy a instalaci zvládneme do 60 dnů.

Pokud máte v Veverské Bítýšce zájem o fotovoltaiku, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo. Naší prioritou je poskytnout vám co nejrychleji bezplatnou konzultaci a naplánovat další kroky k úspěšné instalaci vaší nové solární elektrárny. Naše rodinná firma MOBIS je tu pro vás!

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha je jedním z klíčových faktorů při rozhodování o umístění solární elektrárny. Velmi důležitý je směr a sklon střechy, a přítomnost stínových prvků které by mohly snižovat produkci vaší elektrárny. Vše by mělo být zváženo před tím, než investujete do fotovoltaické elektrárny v obci Veverská Bítýška nebo kdekoliv jinde.

Velikost a kapacita vaší plánované fotovoltaické elektrárny je další důležitá oblast ke zvážení. Velikost závisí na množství elektrické energie, které potřebujete nebo chcete vyrobit. Plánování velikosti vaší fotovoltaické elektrárny je klíčové při investici do solárních panelů ve Veverské Bítýšce.

Další důležitou oblastí je ekonomika investice. Měli byste zvážit počáteční investici, plánované návratnosti, provozní náklady a možnou podporu státu nebo Evropské unie. Ekonomické předpoklady by měly být pečlivě zkoumány předtím, než se rozhodnete investovat do fotovoltaické elektrárny ve Veverské Bítýšce.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Technická vhodnost střechy pro instalaci solárních panelů může být klíčovým faktorem při rozhodování o tomto typu investice. Nebudete chtít investovat peníze do projektu, který by kvůli nehodící se střeše nemohl fungovat na plný výkon. Předtím, než se rozhodnete pro nákup solárních panelů, je dobré provést konkrétní analýzy a vyhodnocení.

Veverská Bítýška je jednou z lokalit, kde technická analýza střech slouží k posouzení vhodnosti jejich konstrukce pro instalaci solárních panelů. Třeba pokud má střecha vašeho domu ve Veverské Bítýšce nevhodnou orientaci, málo místa nebo je z neodpovídajícího materiálu, mohlo by to negativně ovlivnit efektivitu solárního systému.

Poskytujeme bezplatné technické zhodnocení vašeho domu ve Veverské Bítýšce pro instalaci solárních panelů. Naše hodnocení zohledňuje i statiku střechy, aby nedošlo k její deformaci z důvodu zatížení solárními panely. Využijte našich služeb a zjistěte, zda je váš dům ve Veverské Bítýšce vhodný pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nezapomínejte však, že pro získání dotace je nutné splnit řadu podmínek. Přednost mají zejména domácnosti, které jsou napojeny na veřejné rozvodné sítě, a dalším kritériem je výše roční spotřeby elektřiny. Důležité je také, zda je nemovitost lokalizována v místech s vysokou intenzitou slunečního záření - například v městě Veverská Bítýška.

Veverská Bítýška je příkladem oblasti, která splňuje všechny tyto podmínky. Pokud tedy uvažujete o instalaci solární elektrárny a chtěli byste získat dotační podporu, je Veverská Bítýška místem, kde byste měli vážně zvažovat svou investici.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Veverská Bítýška a její obyvatelé stojí před důležitou otázkou - je možné připojit fotovoltaickou elektrárnu do distribuční sítě v jejich městě? Toto je klíčová otázka pro ty, kteří plánují instalaci solární elektrárny pro zvýšení své energetické samostatnosti a snížení karbonové stopy.

Mapa připojitelnosti, poskytnutá Energetickým regulačním úřadem (ERÚ), nabízí první náznaky odpovědi. Zelené barvy ukazují, že kapacita sítě ještě není vyčerpána, zatímco modrá značí, že kapacita je již plně využita. Nicméně, úplnou jistotu může poskytnout jen žádost o připojení.

Pro majitele nemovitostí ve Veverské Bítýšce je důležité zkontrolovat stav připojení v jejich konkrétní lokalitě. To jim umožní vyhnout se překvapením během procesu instalace a zajistit, že jejich investice do fotovoltaické elektrárny bude efektivní a přínosná.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Veverská Bítýška se stává stále atraktivnější lokací pro instalaci solárních panely. Díky geografické poloze nabízí optimum slunečního záření, které je klíčové pro efektivitu solárních panelů.

Státní dotace a podpory pro instalaci solárních panelů se v městě Veverská Bítýška mohou lišit od ostatních měst v České republice. Před uzavřením jakéhokoliv kontraktu je tedy nutné prozkoumat dostupné dotační programy a finanční podpory.

Investice do solární elektrárny v městě Veverská Bítýška může být výhodná také díky možnosti prodeje přebytku energie do sítě. Záleží však na specifických podmínkách konkrétního projektu a na aktuálních cenách elektřiny na trhu.

Závěr

Při plánování investice do fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit řadu faktorů. Jedním z nich je určitě lokalita - město Veverská Bítýška, kde by měla elektrárna stát, je dobrým příkladem - jeho poloha a klimatické podmínky jsou výhodné pro fotovoltaickou energii.

Důležitý je také technický stav budovy, na kterou se fotovoltaická elektrárna instaluje. Pokud v oblasti Veverská Bítýška plánujete instalaci na střechu, měli byste zvážit životnost, nosnost a orientaci střechy. Rovněž ve městě Veverská Bítýška je nutné zohlednit lokální stavební a energetické předpisy.

Posledním, ale velmi důležitým faktorem je ekonomická návratnost investice. Ve městě Veverská Bítýška i jinde je třeba zvážit náklady na instalaci a údržbu elektrárny, daňové úlevy a možný příjem z prodeje přebytečné elektrické energie. Každé rozhodnutí o investicích by mělo být pečlivě zváženo a podloženo důkladnou analýzou.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaického systému od firmy MOBIS v Veverské Bítýšce?

  Firma MOBIS, jako dlouholetý hráč na trhu s fotovoltaikou, nabízí v Veverské Bítýšce spolehlivé a kvalitní fotovoltaické systémy. Jejich komplexní služby zahrnují vše od projektu po instalaci. Investování do fotovoltaiky může vést ke snížení vašich nákladů na elektřinu, zvyšuje nezávislost na dodavatelích energie a přispívá k ochraně životního prostředí. Navíc, díky možnosti získání dotací se doba návratnosti investice může výrazně zkrátit.

 • Je technická vhodnost střechy důležitá pro instalaci solární elektrárny v Veverské Bítýšce?

  Ano, technická vhodnost střechy je klíčovým faktorem pro instalaci solární elektrárny. Firme MOBIS se věnujeme hodnocení vhodnosti každé střechy pro instalaci fotovoltaických panelů. Zohledňujeme různé faktory včetně velikosti a sklonu střechy, směru, ve kterém je střecha orientována a stínu na střeše. V případě, že je vaše střecha vhodná, můžeme navrhnout optimální řešení pro maximální využití solární energie.

 • Jak firma MOBIS pomáhá zákazníkům v Veverské Bítýšce získat dotační podporu pro fotovoltaické systémy?

  MOBIS pomáhá zákazníkům v celém procesu získání dotace na fotovoltaické systémy. Poskytujeme konzultace a pomáháme zpracovat veškerou potřebnou dokumentaci. Cílem je maximálně zjednodušit tento proces pro naše zákazníky. Protože se podmínky pro získání dotací mohou měnit, sledujeme veškeré aktuální dotace a jejich podmínky, abychom mohli našim zákazníkům nabízet nejaktuálnější a nejvýhodnější řešení.

Další lokality: