Fotovoltaika Újezd U Brna: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Újezd U Brna

V roce 2024 je Újezd U Brna v popředí v oblasti solární energie, což je zjevné z rostoucího počtu fotovoltaických instalací v tomto regionu. Místní rodinná firma MOBIS, která se zabývá fotovoltaikou více než 30 let, hraje v tomto rozvoji klíčovou roli. MOBIS má vlastní realizační tým, včetně zkušených projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, což je zárukou kvalitního a profesionálního servisu. Navíc, MOBIS nabízí instalaci fotovoltaických systémů do 60 dnů a nevyžaduje žádné zálohy. Pokud máte o fotovoltaiku zájem, je důležité, aby jste firmě MOBIS zanechal telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Újezd U Brna je v dnešní době synonymem pro efektivní využití solární energie, ať už jste fyzická osoba nebo firma, MOBIS je tu pro vás.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Lokalita: Nejprve je důležité zjistit, zda je vaše lokalita vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. Slunce svítí v různých částech České republiky různě silně, specifické podmínky tedy budou ve městech jako je Praha, Brno, nebo Újezd U Brna odlišné.

Velikost plochy: Velikost střešní plochy na domě, nebo pozemku, na kterém chcete panel instalovat, určuje kolik panelů a jakého typu můžete nainstalovat. Například střecha rodinného domu v Újezdu U Brna nabízí jiné možnosti než velká otevřená plocha ve venkovním prostředí.

Financing: Nakonec je důležité zvážit, jakým způsobem chcete investici do fotovoltaické elektrárny financovat. Zda máte pro takovou investici dostatek vlastních prostředků, nebo zda je pro vás výhodnější využít možnosti leasingu, úvěru nebo státní podpory. Existují různé formy financování, včetně možnosti spotřebitelských úvěrů, bankovních půjček, nebo podpory od města Újezd U Brna.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Újezd U Brna se stal modernějším a energeticky efektivním městem díky rozšiřující se instalaci solárních panelů. Přestože tato forma získávání energie nabízí řadu výhod, je důležité si uvědomit, že ne každá střecha je vhodná pro její instalaci.

Výběr vhodné střechy pro instalaci solárních panelů závisí na několika faktorech. Prvním a důležitým faktorem je velikost střechy. Pokud je střecha příliš malá, nestane se dostatečný prostor pro instalaci požadovaného množství solárních panelů. Dalším důležitým aspektem je orientace střechy. Nesprávně orientovaná střecha může výrazně ovlivnit efektivitu fotovoltaické soustavy. Jakýkoli materiál je také důležitý, solární panely nemohou být instalovány na střechách z nevyhovujících materiálů, jako je například eternit, kvůli riziku zatečení.

Zaměstnanci Újezdu U Brna poskytují technické zhodnocení vašeho domu zdarma pro účely instalace fotovoltaických systémů, které provádí náš technik. S touto službou můžete jednoduše zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, aniž byste museli znát technické detaily. To vše přispívá k tomu, že Újezd U Brna se stává ještě efektivnějším a udržitelnějším městem.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Obyvatelé Újezdu U Brna se tak mohou ucházet o dotační podporu, která je určena na výstavbu malých solárních elektráren. Podmínky pro získání této podpory jsou jasně dané a žadatelé musí splňovat několik důležitých kritérií.

V první řadě je to účel výstavby solární elektrárny. Je důležité, že výstavba nesmí být určena ke krytí energetických potřeb jiné osoby než žadatele. Dále je důležitá orientace a sklon střechy, kde se solární elektrárna bude nacházet. Také je nutné, aby žadatel byl majitelem nemovitosti.

Újezd U Brna tak nabízí velkou příležitost pro udržitelný rozvoj a podporu obnovitelných zdrojů energie. Díky dostupným dotačním programům mohou majitelé nemovitostí v Újezdu U Brna snížit svou energetickou spotřebu a tím přispět k ochraně životního prostředí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Újezd U Brna je ideálním místem pro instalaci fotovoltaických elektráren. Vzhledem ke své geografické poloze nabízí optimální podmínky pro výrobu solární energie.

Před instalací fotovoltaické elektrárny je však nezbytné zjistit, zda je možné ji napojit na distribuční síť. Připojení elektrárny k distribuční síti umožňuje prodávat přebytky energie zpět do sítě, čímž se zvyšuje hospodárnost vašeho projektu.

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v Újezd U Brna, doporučujeme využít služeb specializované firmy, která se postará o vyřízení všech potřebných formalit. Nejenže zajistí připojení vaší elektrárny k distribuční síti, ale také se postará o optimalizaci výroby energie v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách. Bolívecký újezd Navíc, pokud k připojení dojde, můžete si být jisti, že vaše investice do solárního projektu se vyplatí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Újezd U Brna je ideální místo pro investici do solární elektrárny, díky své poloze a podnebným podmínkám. Vývoj solární energie tady nabízí příležitosti pro ekonomický růst a udržitelnost.

Investice do fotovoltaických panelů mohou být nákladné, ale pozitivní výsledky a dlouhodobé úspory ve městě Újezd U Brna jsou dobrou motivací k jejich instalaci. Přestože je počáteční investice vysoká, náklady na údržbu solárních panelů jsou relativně nízké. Důležité je také zmínit, že solární energie je šetrná k životnímu prostředí a podporuje tak udržitelný rozvoj.

Víceméně, investice do solární elektrárny v Újezd U Brna se podle našich propočtů vyplatí. I přesto je však důležité, aby každý investor přistupoval k této otázce individuálně a zohlednil všechny možné aspekty.

Závěr

Investování do fotovoltaické elektrárny v Újezdě U Brna může být významným krokem k udržitelnému a ekonomickému životu. Zohledňování faktorů jako jsou poloha, výnosnost a dostupné státní dotace jsou klíčové pro úspěšnou investici.

Poloha je jedním z nejdůležitějších faktorů při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny. Specifické podnebí v Újezdě U Brna a jeho okolí může ovlivnit efektivitu a výkon fotovoltaických panelů.

S ohledem na výnosnost je důležité vzít v úvahu náklady na pořízení a údržbu fotovoltaické instalace a porovnat je s potenciálním příjmem z prodeje přebytečné elektrické energie. Rovněž, státní a regionální dotace mohou významně snížit počáteční náklady na instalaci fotovoltaické elektrárny v Újezdě U Brna.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč by měl někdo investovat do fotovoltaiky v Újezdě u Brna?

  Díky naší pobočce v Újezdě u Brna a dlouholetým zkušenostem na trhu s fotovoltaikou, dokáže naše rodinná firma MOBIS nabídnout servis a podporu na místě, což zahrnuje také detailní konzultaci před instalací. Investování do fotovoltaiky je inteligentní volbou hlavně v období rostoucích cen energie a nestabilních dodávek. Navíc, v průběhu let se může ukázat, že je to nejen ekologické, ale také finančně výhodné řešení. Je to investice do budoucnosti, na kterou se můžete plně spolehnout, protože MOBIS je tu pro vás.

 • Jak fungují dotace na fotovoltaiku v Újezdě u Brna?

  Podpora obnovitelných zdrojů a výroby elektřiny z fotovoltaických systémů je stále více popularizována. Existují různé národní a regionální dotace, které můžete využít pro instalaci fotovoltaického systému. Naše firma MOBIS vám pomůže prostudovat podmínky pro získání podpory a poskytne vám potřebné informace o dostupných dotacích v oblasti Újezd U Brna. Naším cílem je, aby se vaše investice co nejrychleji vrátila.

 • Jaký je postup při instalaci fotovoltaického systému s firmou MOBIS v Újezdě u Brna?

  V prvním kroku provedeme technickou prohlídku vašeho objektu a analýzu spotřeby elektrické energie. Poté navrhneme optimální řešení pro vaše konkrétní potřeby. Naše firma se postará o celý proces - od projektu, přes získání potřebných povolení, instalaci až po uvedení do provozu. Díky naší pobočce v Újezdě u Brna vám můžeme garantovat rychlý a efektivní servis. S námi je instalace solárních panelů snadná a bezproblémová.

Další lokality: