Fotovoltaika Slavkov U Brna: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Slavkov U Brna

Slavkov U Brna je domovem silných hráčů v oblasti fotovoltaiky, včetně rodinné firmy MOBIS, která na trhu působí 30 let. Firma se může pochlubit vlastním realizačním týmem, což zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky.

MOBIS se odlišuje od ostatních nabídky svých služeb bez požadavku na zálohy a se závazkem instalace solární elektrárny v do 60 dnů. Tímto způsobem zajišťuje firma v Slavkov U Brna kvalitní a rychlé řešení pro všechny, kteří mají zájem o fotovoltaiku.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku v Slavkov U Brna, firma vás vyzývá, abyste poskytli své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Díky MOBIS můžete získat odborné poradenství o přechodu na solární energii v nejkratším možném čase.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Lokalita a orientace střechy jsou jedním z nejdůležitějších faktorů. Před investicí do fotovoltaické elektrárny je třeba pečlivě zvážit, zda je střecha vašeho domu nebo budovy umístěna na těch nejvhodnějších místech. Například, pro investory ze Slavkov U Brna, by měla být střecha orientovaná především na jih.

Energetický audit je další důležitý krok, který by měl být proveden před rozhodnutím o nákupu solárních panelů. Tento audit vám pomůže zjistit, jaký je aktuální spotřebu elektřiny v objektu, do kterého chcete fotovoltaickou elektrárnu instalovat. Pro obyvatele Slavkov U Brna existuje celá řada firem, které vám mohou provést energetický audit.

Financování fotovoltaických systémů je další důležitou záležitostí. Je nezbytné posoudit, zda je investování do fotovoltaické elektrárny finančně výhodné, a zkoumat různé možnosti financování. Občanům Slavkov U Brna můžou být na pomoc banky, které nabízejí speciální půjčky na obnovitelné zdroje energie, a také státní dotace.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Slavkov U Brna patří mezi lokality se silným potenciálem pro instalaci solárních panelů. Bohužel, ne každá střecha je pro takový záměr vhodná.

Existují několik kritérií, které mohou určit, zda se vaše střecha v Slavkov U Brna hodí pro instalaci solárních panelů. Prvními dvěma jsou velikost střechy a její orientace. Příliš malá střecha nemůže pojmout dostatek panelů, zatímco střecha špatně orientovaná může výrazně snížit výrobu energie.

Dalšími problémy může být materiál střechy a její statika. Střechy pokryté eternitem jsou často problémové, jelikož mohou začít po instalaci zatékat. A pokud je statika střechy špatná, může dojít k její deformaci pod váhou panelů a konstrukcí. Jednoduchým řešením techto problémů může být naše bezplatná služba technického zhodnocení, kterou náš technik provádí přímo ve Slavkov U Brna.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V Slavkově U Brna je možné na podporu solárních elektráren využít také iniciativ místního úřadu. Navíc díky své poloze a dostatečnému množství slunečních dní je instalace solárních elektráren v Slavkově U Brna velmi výhodná.

Pro využití dotačních programů je důležitá především dobrá příprava a správná realizace projektu. Experti radí, abyste si nechali vypracovat kvalitní projektovou dokumentaci od odborníků, kteří mají zkušenosti s dotačními programy a jejich pravidly. Je dobré mít na paměti, že špatně zpracovaný projekt může být důvodem zamítnutí žádosti o dotaci.

Pokud máte opravdu seriózní zájem o instalaci solárních elektráren v městě Slavkov U Brna, neváhejte a kontaktujte odborníky na solární energii. Ti Vám mohou pomoci nejen s realizací samotné instalace, ale také s přípravou žádosti o dotaci.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Prvním krokem k zajištění instalace vaší fotovoltaické elektrárny je ověření možnosti připojení k distribuční síti v místě vašeho bydliště. O kapacitě a dostupnosti distribuční sítě se lze informovat u provozovatele distribuce - Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který poskytuje online nástroj zvaný mapa připojitelnosti.

Tuto mapu je možné vyhledat a zkontrolovat si kapacitu distribuční sítě ve vaší lokalitě, například v Slavkov u Brna. Modře označené oblasti na mapě připojitelnosti indikují místa, kde je distribuční síť již plně využitá.

Přesto je důležité mít na paměti, že s konečnou jistotou se dozvíte o možnosti připojení až po podání žádosti o připojení k vašemu distributorovi. Pro tento krok se můžete obrátit na profesionálního poskytovatele služeb v Slavkov u Brna, který vám může pomoci s celým procesem.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Slavkov U Brna je jedním z měst, kde se vyplatí investovat do solární elektrárny. Značný potenciál pro takovou investici lze vidět zejména díky geografické poloze města a dostatečným hodinám slunečního svitu.

V Slavkově U Brna je možné využít také pestré nabídky dotačních programů, které mohou výrazně snížit počáteční investici do solárních panelů. Nicméně, významnou roli hraje také přesný výpočet návratnosti investice a ekonomické analýzy výhodnosti, které by měly být provedeny odborníky na dané téma.

Vzhledem k vzrůstajícím cenám elektřiny a zájmu o ekologické technologie, slavkovští investoři částku vloženou do solárního systému dokáží získat zpět v průměrně 10 letech. Investice do solární elektrárny v Slavkov U Brna může být tak z dlouhodobého hlediska výhodnou opcí.

Závěr

Slavkov U Brna je ideálním místem pro investici do fotovoltaické elektrárny kvůli jeho lokalitě a množství slunečního svitu, které zde panuje většinu roku. Před rozhodnutím o investici je důležité pochopit potřebné technické aspekty, včetně toho, zda střecha Vaší nemovitosti v Slavkov U Brna umí podpořit požadovanou velikost a četnost solárních panelů.

Dále je důležité zvážit ekonomickou stránku projektu, především amortizací. Jestliže je doba návratnosti z vaší investice do fotovoltaiky v Slavkov U Brna přijatelná, potom je to pro Vás tou správnou cestou.

Kromě toho se ujistěte, že máte předem vyřešené všechny administrativní překážky, například obdržení všech potřebných povolení pro instalaci fotovoltaických panelů v Slavkov U Brna. Investice do fotovoltaického systému je závazným rozhodnutím, které vyžaduje pečlivé zvážení.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je v roce 2024 vhodné investovat do fotovoltaických systémů v Slavkov U Brna?

  Rozhodně ano! Fotovoltaické systémy jsou významným krokem k udržitelné a ekonomické energetické budoucnosti. Díky naší firmě MOBIS, která je dlouholetým hráčem na trhu fotovoltaiky, můžeme zajistit kompletní služby od projektu po instalaci. Slavkov U Brna je oblast s optimálními podmínkami pro fotovoltaiku, díky dobrému slunečnímu záření. Navíc, rostoucí ceny energie a nestabilita dodávek činí tuto investici stále atraktivnější.

 • Jaká je situace s dotacemi na fotovoltaiku ve Slavkov U Brna pro rok 2024?

  V roce 2024 jsou stále dostupné dotace na podporu instalace fotovoltaických systémů, které pomohou významně snížit vaši investici. Naše rodinná firma MOBIS je zkušená v navigaci v těchto procesech a pomůže vám porozumět veškerým podmínkám pro získání těchto podpor. V Slavkov U Brna je možné dosáhnout významné úspory a zkrácení doby návratnosti investice.

 • Jaké jsou technické nároky na instalaci fotovoltaických systémů v Slavkov U Brna?

  Instalace solární elektrárny vyžaduje technickou vhodnost objektu a místa – zejména střechy. Firma MOBIS provede komplexní analýzu vašeho domu a zajistí, že bude váš nový fotovoltaický systém plně funkční a efektivní. Ve Slavkov U Brna máme mnoho spokojených zákazníků, u kterých jsme tuto analýzu a případný projekt úspěšně zrealizovali.

Další lokality: