Fotovoltaika Rohatec: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Rohatec

Rohatec se stal v roce 2024 centrem pro rozvoj fotovoltaiky díky naší rodinné firmě MOBIS.

My, tým MOBIS s 30 letou působností na trhu s fotovoltaikou v Rohatci, nabízíme komplexní služby včetně vlastního realizačního týmu, projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků.

Významným faktorem naší společnosti je, že na solární elektrárnu nevybíráme žádné zálohy a instalaci provádíme do 60 dnů. Klientům, kteří v Rohatci projeví zájem o instalaci fotovoltaických panelů, doporučujeme zanechat nám své telefonní číslo. Zajistíme rychlé spojení a nabídneme bezplatnou konzultaci.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Rohatec je obec ležící v Jihomoravském kraji s velkým potenciálem pro instalaci fotovoltaických panelů. Tato oblast se může pochlubit velkou měrou slunečního záření po většinu roku, což činí investici do solárních panelů velmi výhodnou.

Při vašem rozhodování o investici byste měli pečlivě zvážit velikost, orientaci a sklon střechy na vašem domě v Rohatci, protože tyto faktory ovlivňují efektivitu vaší fotovoltaické elektrárny. Dále je důležité brát v úvahu budoucí náklady na údržbu a možné dotace, které může Rohatec nabídnout svým občanům pro podporu udržitelné energetiky.

Závěrem, investice do fotovoltaických elektráren v Rohatci může poskytnout významné dlouhodobé přínosy. V širokém kontextu přispíváte nejen k snížení vašich energetických nákladů, ale také k pozitivnímu dopadu na životní prostředí a k pokroku v oblasti udržitelné energetiky.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Rohatec se potýká s rozhodováním o instalaci solárních panelů na střechách městských i soukromých budov. Ne každá střecha je vhodná pro takovou instalaci a vhodnost střechy může ovlivnit mnoho faktorů.

Jedním z těchto faktorů je velikost střechy - pokud je střecha příliš malá, na její povrch se nemůže umístit dostatek panelů. Dalším faktorem je orientace střechy - pokud je špatně orientovaná, měsíční výroba energie může být snížena.

Materiál střechy je také důležitý - některé materiály jako například eternit mohou být pro instalaci nevhodné. Závěrem, nezapomeňte vzít v úvahu statickou zátěž vaší střechy. Rozhodně doporučujeme využít bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu v Rohatci pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš zkušený technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nová zelená úsporám poskytuje významné finanční podpory v oblasti obnovitelných zdrojů. Zahrnuje mj. také podporu na instalaci fotovoltaických panelů. Po změně programu by mělo akcentování projektů na fotovoltaických panelech zůstat zachováno.

Rohatec je oblast s vysokým počtem slunečných dnů v roce, což činí instalaci solární elektrárny velmi efektivní. Proto se pro obyvatele Rohatce do budoucna vyplatí detailně sledovat informace o dotacích na solární elektrárny.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud zvažujete instalaci fotovoltaické elektrárny ve vaší lokalitě, je důležité zjistit, zda vás provozovatel distribuční soustavy „připojí“ do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze v takzvaném ostrovním režimu, což znamená, že byste nedokázali prodávat přebytečnou energii zpět do sítě a vaše elektrárna by byla „odříznuta“ od sítě.

Kapacita distribuční sítě se může lišit v závislosti na místě, jako je Rohatec. Nástroj nabízený Energetickým regulačním úřadem (ERÚ), který se nazývá mapa připojitelnosti, vám může pomoci zjistit, zda již není kapacita sítě ve vašem místě vyčerpaná. Modře označená území na mapě znamenají, že kapacita sítě je již plná.

Ve skutečnosti ale s 100% přesností zjistíte možnost připojení vaší fotovoltaické elektrárny až po žádosti o připojení, kterou my pro vás ve Rohatci vyřídíme. Proto neváhejte s připojením k distributorovi a nakonec i k maximálnímu výsledku využití fotovoltaické energie ve vašem městě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Rohatec se nachází v regionu, kde je potenciál pro využití solární energie velmi vysoký a nabízí tak obyvatelům a podnikatelům možnost ekonomicky výhodné investice do fotovoltaické elektrárny.

Vzhledem k rostoucím cenám energie a velmi příznivým podmínkám pro využití solární energie v Rohatci se investice do fotovoltaiky stává stále atraktivnější. Díky technologickému pokroku v oboru se také doba návratnosti investice snižuje.

Nicméně, výhodnost investice do solárního systému v Rohatci je potřebné posoudit individuálně, aby byla zohledněna konkrétní situace každého investora. Proto je dobré obrátit se na odborníky na solární energii, kteří vám pomohou s detailním zhodnocením a rozhodnutím, zda se investice do fotovoltaiky pro vás vyplatí.

Závěr

Rohatec má ideální podmínky pro instalaci fotovoltaických elektráren díky své jižní poloze a velkému počtu slunečných dnů v roce. Přesto je důležité provést řádný technický průzkum předtím, než se do takovéto investice pustíte.

Dalším klíčovým faktorem je finanční analýza. Tato vám pomůže zjistit, jak výhodná bude instalace fotovoltaické elektrárny v Rohatci pro vás a vaší nemovitost. Bezplatná konzultace s odborníky vám poskytne odpovědi na všechny tyto otázky.

Nezapomeňte, že při instalaci fotovoltaické elektrárny v Rohatci je důležité se držet zákonných norem a regulací. To zahrnuje i povolení k instalaci a dodržování bezpečnostních předpisů. Investujete-li do fotovoltaických elektráren, je důležitá i otázka budoucí údržby a servisu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč instalovat fotovoltaický systém v Rohatec právě s firmou MOBIS?

  Společnost MOBIS má dlouholetou praxi na trhu s fotovoltaickými systémy a nabízí svým klientům komplexní služby od zpracování projektu po samotnou instalaci. Díky naší bohaté zkušenosti a přizpůsobení se konkrétním podmínkám v Rohatec, jsme schopni optimalizovat využití energie z fotovoltaických systémů a minimalizovat dobu návratnosti investice. Naše firma je také důvěryhodným partnerem pro získání státních dotací na fotovoltaiku, což je další výhoda pro naše klienty.

 • Jaký je výhled využití fotovoltaiky v Rohatec v roce 2024?

  Rohatec se v roce 2024 očekává nárůst popularita fotovoltaiky, který je dán hlavně rostoucími cenami energií a nestabilitou dodávek. Protitrendem k těmto výkyvům je fotovoltaika, která umožňuje snížit závislost na tradičních zdrojích energie a tím ušetřit náklady. Navíc, stát poskytuje podporu v rámci dotací pro domácnosti, které se rozhodnou pro instalaci fotovoltaických panelů. Co se týče specifik pro Rohatec, věříme, že vhodné podmínky pro fotovoltaiku zde budou pokračovat tak, jak je známe.

 • Co by měl zákazník z Rohatec zvážit před instalací fotovoltaického systému od společnosti MOBIS?

  Je několik faktorů, které by zákazník z Rohatec měl zvážit před instalací fotovoltaického systému. Měl by se zaměřit na technickou vhodnost své střechy pro instalaci solárních panelů a možnost připojení do distribuční sítě. Také by měl zvážit svou současnou a budoucí spotřebu elektrické energie, aby mohl optimalizovat velikost a výkon fotovoltaického systému. V neposlední řadě by měl zvážit economické aspekty, včetně investičních nákladů, predikovaných úspor a možného získání dotací. Společnost MOBIS je připravena pomoci a poradit se všemi těmito aspekty, aby byla investice do fotovoltaiky co nejvýhodnější.

Další lokality: